• Informacje na temat:

  oligarchia

Artykuły na temat: oligarchia
 • Stronnik Putina: USA i "finansowa oligarchia" za rewoltą na Ukrainie

  USA od dekad dążyły do oderwania Ukrainy od Rosji i włączenia jej do strefy wpływów Zachodu, a antyrządowe protesty na Ukrainie zorganizował Waszyngton i "światowa oligarchia finansowa" - uważa Władimir Jakunin, osoba z najbliższego otoczenia Władimira Putina. "Financial Times" omawia w piątkowym wydaniu wywiad, jakiego udzielił dzień wcześniej Jakunin, były dyplomata, a obecnie prezes rosyjskich...

 • Pchnęliśmy Polskę do przodu. Zaczęliśmy ją wyciągać z postkomunizmu - stwierdza w obszernym wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej" Jarosław Kaczyński. Premier mówi też m.in. o Kaczmarku, oligarchach, rzekomym śledzeniu opozycji i warszawskim pojedynku z Tuskiem.

 • Niedawny pupil prezydenta Władimira Putina - Borys Bierezowski - poddaje się. Rosyjski magnat finansowy ogłosił, że pozbędzie się swoich udziałów w telewizji ORT.

 • Pozew o ochronę dóbr osobistych przeciw premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu zapowiedziała w czwartek wieczorem wydająca "Gazetę Wyborczą" Agora. Chodzi o wywiad premiera dla "Rzeczpospolitej", w którym stwierdził on, że "związki finansowe Agory z układem oligarchicznym w Polsce też istnieją".

 • Niedawny pupil prezydenta Władimira Putina - Borys Bierezowski - poddaje się. Rosyjski magnat finansowy ogłosił, że pozbędzie się swoich udziałów w telewizji ORT.

 • Co 10. komisarz wyborczy powołany przez PKW to sędzia powiązany ze Zbigniewem Ziobrą

  Sędziów Polskich IUSTITIA twierdzi, że to forma wynagradzania tych, którzy popierają politykę resortu sprawiedliwości. "Sędziowie komentują to jednoznacznie: mówią, że powstaje nowa oligarchia...

 • RMF FM: Komisarze wyborczy powiązani z Ziobrą

  ...jednoznacznie: mówią, że powstaje nowa oligarchia" - zaznacza. O wyborze stu komisarzy wyborczych zdecydowała jednak PKW, a nie minister sprawiedliwości. Skąd więc wątpliwości środowisk sędziowskich?

 • Czy istnienie takiej oligarchii jest faktycznie czymś tak patologicznym jak to pokazuje Jarosław Kaczyński? - docieka gazeta, na co pada odpowiedź, że "istnienie oligarchii nie ma prostych konsekwencji moralnych. Tak jest świat skonstruowany, że "złoto ciągnie do złota". Chyba, że oligarchia nadaje ton w państwach niedemokratycznych albo próbuje nadawać ton w krajach o słabych...

 • Jarosław Kaczyński nie musi przepraszać Agory

  Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo Agory - wydawcy "Gazety Wyborczej" przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu za słowa o jej związkach z postkomunistyczną oligarchią i porównanie "GW" do "Trybuny Ludu" z 1953 r.

 • Jarosław Kaczyński wykonał wyrok sądu i przeprosił Agorę SA

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński przeprosił Agorę SA za porównanie wydawanej przez nią "Gazety Wyborczej" do "Trybuny Ludu" z 1953 r. i zarzucenie Agorze związków z oligarchią. Nakazał mu to prawomocnie w 2011 r. warszawski sąd.

Dyskusje na temat: oligarchia