• Informacje na temat:

  olszewski jan

Artykuły na temat: olszewski jan
 • Jan Olszewski: Ustawa o IPN jest bublem prawnym

  ..."Prezydent razem z premierem mogą wyprowadzić nas z tej sytuacji. Potrzebują jednak czasu" - mówił na łamach wtorkowej "Rzeczpospolitej" były premier Jan Olszewski, odnosząc się do nowelizacji ustawy o IPN, która wzbudziła kontrowersje m.in. w Izraelu.

 • Jan Olszewski: Odwołanie Macierewicza jest przedwczesne

  ..."Wśród wszystkich zmian w rządzie dwie mają zasadnicze znaczenie: na stanowisku szefa MON i MSZ" - powiedział były premier Jan Olszewski. "Odwołanie z resortu obrony Antoniego Macierewicza to posunięcie co najmniej przedwczesne" - ocenił.

 • Jan Olszewski wybiela kata Polaków, Żydów i Ukraińców

  W chwili, gdy na Ukrainie szaleje gloryfikacja ludobójców i gdy rodziny ofiar cierpią z powodu zakazu pochówków, Jan Olszewski staje po stronie nie skrzywdzonych, ale krzywdzicieli. Jak na Kawalera Orderu Orła Białego i mentora niektórych środowisk prawicowych to szokujące zachowanie.

 • "SE": Olszewski krytykuje decyzję Kaczyńskiego

  W rozmowie z "Super Expressem" były premier Jan Olszewski krytykuje decyzję Jarosława Kaczyńskiego o obniżeniu pensji parlamentarzystów. "To niezrozumiała decyzja" - ocenia.

 • ​Jan Olszewski dla "Rz": Ustawa o IPN jest bublem prawnym

  ..."Prezydent razem z premierem mogą wyprowadzić nas z tej sytuacji. Potrzebują jednak czasu" - mówił na łamach wtorkowej "Rzeczpospolitej" były premier Jan Olszewski, odnosząc się do nowelizacji ustawy o IPN.

 • Olszewski dla "DGP": KRS wymagała reformy

  KRS wymagała reformy, bo proces awansu sędziów budził podejrzenia. Dziwnym trafem awansowali sędziowie, o których było wiadomo, że mają tendencje do ulegania zamówieniom - mówi b. premier Jan Olszewski w wywiadzie dla piątkowego "Dziennika Gazety Prawnej".

 • Olszewski o decyzji prezydenta: Jedyne rozsądne wyjście

  Decyzja prezydenta ws. nowelizacji ustawy o IPN, była jedynym rozsądnym wyjściem w zaistniałej sytuacji - powiedział były premier Jan Olszewski. Jak dodał, Polska zyskuje dzięki tej decyzji "bezcenny czas" na porozumienie ze strategicznymi partnerami i znalezienie rozwiązań.

 • Premier Szydło przyznała specjalną emeryturę. 8 tys. dla Jana Olszewskiego

  Premier Beata Szydło pomoże swojemu poprzednikowi. Szefowa Rady Ministrów przyznała 8 tysięcy złotych emerytury specjalnej byłemu premierowi Janowi Olszewskiemu. Niższe świadczenie dostanie też jego żona - czytamy w "Fakcie".

 • 4 czerwca. Jan Olszewski w RMF: To święto straconych okazji dla całego narodu

  ..."Myślę o tym dniu 4 czerwca w 2 perspektywach: Przed 4 czerwca 1992 roku był 3 lata wcześniej 4 czerwca 1989 roku, który był rzeczywiście dniem ważnym. Kontraktowe wybory uważałem za obelgę, ale nie doceniłem Polaków"- powiedział na antenie RMF FM Gość Krzysztofa Ziemca, były premier Jan Olszewski. Jak dodał, "trudno to traktować jako święto wolności. Raczej święto żałoby po wolności. (...) Od...

 • Bliżej prywatności Jana Olszewskiego.

Zdjęcia na temat: olszewski jan
Dyskusje na temat: olszewski jan