• Informacje na temat:

  olszewski jan

Artykuły na temat: olszewski jan
 • Jan Olszewski: Odwołanie Macierewicza jest przedwczesne

  ..."Wśród wszystkich zmian w rządzie dwie mają zasadnicze znaczenie: na stanowisku szefa MON i MSZ" - powiedział były premier Jan Olszewski. "Odwołanie z resortu obrony Antoniego Macierewicza to posunięcie co najmniej przedwczesne" - ocenił.

 • Premier Szydło przyznała specjalną emeryturę. 8 tys. dla Jana Olszewskiego

  Premier Beata Szydło pomoże swojemu poprzednikowi. Szefowa Rady Ministrów przyznała 8 tysięcy złotych emerytury specjalnej byłemu premierowi Janowi Olszewskiemu. Niższe świadczenie dostanie też jego żona - czytamy w "Fakcie".

 • 4 czerwca. Jan Olszewski w RMF: To święto straconych okazji dla całego narodu

  ..."Myślę o tym dniu 4 czerwca w 2 perspektywach: Przed 4 czerwca 1992 roku był 3 lata wcześniej 4 czerwca 1989 roku, który był rzeczywiście dniem ważnym. Kontraktowe wybory uważałem za obelgę, ale nie doceniłem Polaków"- powiedział na antenie RMF FM Gość Krzysztofa Ziemca, były premier Jan Olszewski. Jak dodał, "trudno to traktować jako święto wolności. Raczej święto żałoby po wolności. (...) Od...

 • Bliżej prywatności Jana Olszewskiego.

 • Jan Olszewski: 4 czerwca to święto żałoby po wolności, święto straconych okazji dla całego narodu

  ...doceniłem Polaków"- mówi Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, były premier Jan Olszewski. "Trudno to traktować jako święto wolności. Raczej święto żałoby po wolności" - dodaje. "Od początku uważałem, że(...) polityczny to próba odpowiedzi na jedno pytanie - "które ja wtedy sformułowałem w swoim wystąpieniu przed parlamentem, by uzmysłowić posłom, że głosują odpowiadając na jedno pytanie" - mówi Olszewski...

 • Olszewski: W sprawie TK były niezręczności ze strony PiS

  ...- Z ogłoszeniami czy wykonaniem orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego bywało różnie za rządów PO, a nawet jeszcze wcześniejszych rządów - mówi w rozmowie z "Super Expressem" były premier Jan Olszewski. Pytany o ocenę działań Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie ocenia, że ze strony partii rządzącej pojawiły się "pewne niezręczności".

 • Michał Olszewski: Boimy się kolejnej inicjatywy PiS ws. metropolii warszawskiej

  ..."Mimo wycofania projektu ustawy boimy się, że pojawi się kolejna inicjatywa PiS ws. metropolii warszawskiej. Część gmin nie rezygnuje z referendów, inne je tylko zawieszają" - powiedział w czwartek wiceprezydent stolicy Michał Olszewski. "Wywieranie presji miało sens" - dodał.

 • Urodził się w 20 sierpnia 1930 r. w Warszawie. W okresie okupacji działał w Szarych Szeregach, brał udział w Powstaniu Warszawskim . W latach 1946-47 uczestniczył w akcji wyborczej na rzecz PSL Stanisława Mikołajczyka. Ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Warszawskim (1953).

 • Program wyborczy:

 • Jan Olszewski - były premier i kandydat na prezydenta miał wypadek samochodowy. Lider Ruchu Odbudowy Polski wracał ze spotkania przedwyborczego na Śląsku. Jan Olszewski zapowiedział, że z powodu wypadku nie zrezygnuje z kandydowania na urząd prezydenta.

Zdjęcia na temat: olszewski jan
Dyskusje na temat: olszewski jan