• Informacje na temat:

  ołtarz

Artykuły na temat: ołtarz
 • Renowacja ołtarza Wita Stwosza w toku. W 2020 r. będzie jak nowy

  W bazylice Mariackiej w Krakowie trwa renowacja ołtarza Wita Stwosza. Kamery zarejestrowały pracę nad jednym ze skrzydeł zamykających ołtarz.

 • Słynny ołtarz Van Eycków częściowo odnowiony. Można go już oglądać

  ...​Można już oglądać w katedrze św. Bawona w belgijskiej Gandawie część odnowionego ołtarza Jana i Huberta Van Eycków. Zakończono pierwszy etap renowacji, którą rozpoczęto w 2012 roku i która pochłonęła miliony euro. Ołtarz "Ofiarowanie Baranka Mistycznego" to największe dzieło średniowiecza, które przetrwało już kradzieże, próbę zniszczenia, dzielenie na części a nawet ukrycie w grocie solnej.

 • Światowe Dni Młodzieży. Ołtarz na Błoniach jest gotowy

  Ołtarz na Błoniach, przy którym za kilka dni stanie papież Franciszek, jest gotowy i podoba się krakowianom. W niedzielę na scenie odbywała się już próba chóru i orkiestry.

 • Kraków: Ponad 6,5 mln złotych na renowację Ołtarza Mariackiego

  ...6,7 mln zł w ciągu trzech lat przekaże Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa (SKOZK) na badania i konserwację znajdującego się w krakowskiej Bazylice Mariackiej ołtarza Wita Stwosza. Przewodniczący SKOZK prof. Franciszek Ziejka wręczył proboszczowi parafii mariackiej ks. infułatowi dr. Dariuszowi Rasiowi promesę, która jest gwarancją zabezpieczenia środków na ten cel.

 • Ołtarz Mariacki do remontu

  W przyszłym roku może rozpocząć się konserwacja ołtarza Wita Stwosza w kościele Mariackim w Krakowie- donosi "Dziennik Polski". Szacowany koszt pierwszego sezonu prac to prawie 1,6 mln zł. Cały remont może potrwać nawet pięć lat.

 • Tak będą wyglądały ołtarze na ŚDM. Będzie prosto i skromnie

  Biel, prostota i skromność - tak można opisać wygląd dwóch ołtarzy przygotowywanych na Światowe Dni Młodzieży. Jeden z nich stanie na krakowskich Błoniach, drugi przygotowywany jest w Brzegach koło Wieliczki.

 • Wielkie wydarzenie kulturalne w Belgii. Zakończyła się 1. faza renowacji gandawskiego ołtarza

  Belgowie szykują się do wielkiego wydarzenia kulturalnego. Po 4 latach zakończyła się pierwsza faza gigantycznej renowacji gandawskiego ołtarza – Ofiarowanie Baranka Mistycznego. Od przyszłego tygodnia oglądać będzie można odrestaurowane tablice w katedrze św. Bawona w Gandawie.

 • Światowe Dni Młodzieży: Ruszyła budowa ołtarza na Campusie Misericordiae w Brzegach

  W Campusie Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką ruszyła budowa ołtarza. W sobotę 30 lipca w ramach Światowych Dni Młodzieży odbędzie się tu czuwanie młodych z papieżem Franciszkiem, a w niedzielę 31 lipca na zakończenie ŚDM papież odprawi Mszę Posłania.

 • Pół wieku z ołtarzem

  Równo 50 lat temu do bazyliki Mariackiej powrócił ołtarz Wita Stwosza. - Na szczęście, bo komunistyczne władze chciały nam oddać tylko kopię - mówi ksiądz infułat Bronisław Fidelus.

 • Pili alkohol i polewali nim ołtarz. Policja publikuje wizerunek jednego z nich

  Policjanci z Poznania wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło 4 września około godziny 9:00 w Kościele pw. Św. Franciszka przy ul. Garbary 22. Wówczas kilka minut przed rozpoczęciem mszy, do kościoła weszło dwóch mężczyzn, którzy pod obecność wiernych zaczęli pić alkohol i rozlewać go po ołtarzu. Jednego z poszukiwanych przez policjantów mężczyzn, który może mieć związek z tym...

Zdjęcia na temat: ołtarz
 • Rusztowania przysłoniły ołtarz Wita Stwosza
 • Rusztowania przysłoniły ołtarz Wita Stwosza
 • Rusztowania przysłoniły ołtarz Wita Stwosza
Wideo na temat: ołtarz
 • Na tym polu powstanie ołtarz papieski

  się papieski ołtarz. Marcin Buczek rozmawia sekretarzem gminy Wieliczka Adamem Panusiem o budowie ołtarza i największej zakrystii w Brzegach

 • Relikwie świętych Jana XXIII I Jana Pawła II wniesione na ołtarz

  Po wygłoszeniu przez papieża Franciszka formuły kanonizacyjnej do ołtarza przyniesiono relikwie świętych Jana XXIII i Jana Pawła II. Relikwię naszego papieża do ołtarza przyniosła Kostarykanka uzdrowiona przez niego.

 • Ołtarze na ŚDM: Prosto i skromnie

  Biel, prostota i skromność - tak można opisać wygląd dwóch ołtarzy przygotowywanych na Światowe Dni Młodzieży. Jeden z nich stanie na krakowskich Błoniach, drugi przygotowywany jest w Brzegach koło Wieliczki. Co brano pod uwagę przy budowie ołtarzy? Pierwszym kryterium jest miłosierdzie, drugim osoba głównego gościa i pewnego stylu. Podglądaliśmy już, jak w innych krajach były przygotowane

Dyskusje na temat: ołtarz