• Informacje na temat:

  oman

Artykuły na temat: oman
 • "Rzeczpospolita": Wczasy w Omanie zastępują Egipt

  Poza Hiszpanią i Chorwacją pojawiają się nowe kierunki, które mają zastąpić coraz mniej bezpieczne dla turystów Egipt i Tunezję oraz częściowo Turcję. Polacy zaczęli więc odkrywać nieznane Bałkany - Albanię i Czarnogórę, ale także Gruzję. Kenia po zamachach traci popularność na rzecz Gambii. W miejsce Egiptu pojawił się droższy, ale bezpieczny Oman. Polscy turyści też wyraźnie uważniej zaglądają...

 • Rybak z Omanu został milionerem

  Rybak z Omanu został bogaczem po tym, gdy znalazł ambrę kaszalota wartą w przeliczeniu 10 milionów złotych. Wydzielina z trzewi kaszalota jest niezwykle cenną substancją, wykorzystywaną w przemyśle perfumeryjnym.

 • Sztafeta ze zniczem olimpijskim przybyła w poniedziałek nad ranem do Omanu - jedynego etapu sztafety na Bliskim Wschodzie.

 • Tim "Avicii" Bergling zmarł na terenie posiadłości krewnego sułtana Omanu

  Zmarły przed tygodniem Tim ”Avicii” Bergling został znaleziony w posiadłości należącej do krewnego sułtana Omanu – podała szwedzka gazeta „Aftonbladet”. Do tej pory informowano, że 28-letni DJ i producent muzyczny zmarł podczas wakacji, jakie spędzał w Omanie. Teraz okazuje się, że jego ciało znaleziono nie w hotelu, ale na terenie prywatnej posiadłości osoby z kręgu rodziny sułtana.

 • Domniemani somalijscy piraci opanowali należący do niemieckiego armatora statek na Morzu Arabskim u wybrzeży Omanu, co się wcześniej na tym akwenie nie zdarzało - poinformowały w piątek regionalne siły morskie NATO.

 • Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz wraz z grupą polskich przedsiębiorców rozpoczął w sobotę wieczorem kilkudniową wizytę w Omanie. Pobyt w Maskacie zdominuje odbywające się po raz pierwszy Forum Biznesu Polsko-Omańskiego a także spotkania z najważniejszymi politykami tego kraju.

 • Władze Omanu poinformowały w niedzielę o zwolnieniu 57 uczestników antyrządowych demonstracji. Według analityków jest to próba złagodzenia napięcia po starciach policji z demonstrantami, w których w piątek zginęła jedna osoba.

 • Cyklon Gonu, którzy przeszedł w środę nad Omanem, spowodował śmierć co najmniej 12 osób - podały miejscowe władze. Był to największy kataklizm, którzy od 30 lat nawiedził Zatokę Perską.

 • Oman: Demonstranci zablokowali port, już 6 zabitych

  Demonstranci z miasta Suhar w Omanie, domagający się reform i poprawy warunków życia, zablokowali w poniedziałek drogi do portu i rafinerii. Tymczasem służby medyczne podały, że liczba ofiar starć z policją, do których doszło w niedzielę, wzrosła do sześciu.

 • Dwóch manifestantów zginęło, a 5 zostało rannych w niedzielę w Suharze na północy Omanu w czasie rozpędzania przez policję demonstracji, podczas której żądano politycznych reform w kraju. Przeciwko setkom protestujących policja użyła gumowych kul i gazu łzawiącego.

Zdjęcia na temat: oman