• Informacje na temat:

  opat

Artykuły na temat: opat
 • Były opat klasztoru na Monte Cassino przywłaszczył sobie pół miliona euro

  Na wniosek włoskiej prokuratury Gwardia Finansowa skonfiskowała pół miliona euro byłemu opatowi klasztoru benedyktynów na Monte Cassino Pietro Vittorellemu i jego bratu - podały media. Według śledczych b. przełożony przywłaszczył sobie pieniądze opactwa.

 • Twoje Miasto w RMF FM: Odkryliśmy wyjątkowy Opatów!

  Templariusze, tajemnicze podziemia, kolegiata, krówki i zalewajka – to największe atrakcje Opatowa, który był dziś „Twoim Miastem w Faktach RMF FM”. Województwo świętokrzyskie odwiedziliśmy po raz drugi. Opatów powinien być obowiązkowym przystankiem waszej wyprawy w tym regionie!

 • Świętokrzyski Opatów będzie Twoim Miastem w Faktach RMF FM!

  Z Opatowa w Świętokrzyskiem już w najbliższą sobotę nadawać będziemy kolejny odcinek naszego cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM". Zdecydowaliście o tym, głosując w sondzie na RMF24.pl. Dlatego w sobotę pojawi się tam żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM z naszym reporterem na pokładzie.

 • Utrudnienia na drodze krajowej Opatów-Rzeszów

  Zablokowana jest droga krajowa nr 9 Opatów-Rzeszów po tym jak w Jasienicy (woj. świętokrzyskie) w wyniku poślizgu przewróciła się przyczepa ciężarowego mercedesa. Nikomu nic się nie stało. Obowiązują objazdy przez Piaseczno.

 • Oficjalne otwarcie

  Ojciec opat Edward Stradomski poświęcił pomieszczenia nowej przychodni w Jędrzejowie (Świętokrzyskie), którą utworzyło troje lekarzy Małgorzata Cygan, Marek Bogusławski i Adam Moś.

 • Magiczny dom

  Mszą świętą, którą odprawił ojciec opat Edward Stradomski, rozpoczęły się obchody 30-lecia Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie (Świętokrzyskie).

 • Opactwo cystersów w Wąchocku (Świętokrzyskie) zaprosi turystów do klasztornego ogrodu, na kawę, a nawet na nocleg w "opatówce". Dzięki rewitalizacji miasta, zyska na wyglądzie otoczenie klasztoru - zapowiada opat o. Eugeniusz Augustyn.

 • Tajemnicze podziemia czy odczynianie pecha?

  Opatów, Olkusz, Jaworzno, Bisztynek, Kępno lub Wieluń? Zaczął się kolejny tydzień, kolejny raz więc pora wskazać, dokąd w sobotę pojechać mają nasi dziennikarze! Do czwartku do godziny 12 możecie decydować, skąd w tym tygodniu nadamy „Twoje Miasto w Faktach RMF FM”. Zapraszamy!

 • Twoje Miasto w Faktach RMF FM. Dom Bonapartego czy Muzeum Tkaczy? Głosujcie

  Górowo Iławeckie, Opatów, Głogów, Końskie, Lipno albo Turek będzie w najbliższą sobotę Twoim Miastem w Faktach RMF FM? Gdzie pojawi się żółto-niebieska ekipa w pierwszy dzień wiosny? Czekamy na Wasze głosy w sondzie! Plebiscyt trwa do czwartku do godz. 12.

 • ​Twoje Miasto w Faktach RMF FM: Dokąd tym razem pojedziemy? Głosuj!

  Ustrzyki Dolne, Opatów, Chodzież, Gorlice, Bytów, a może Kępno? Jak co tydzień, to Wy zdecydujecie, skąd tym razem nadamy Twoje Miasto w Faktach RMF FM. Do jednej z tych miejscowości w najbliższą sobotę przyjedzie żółto-niebieski wóz satelitarny oraz nasz reporter, który będzie odkrywać lokalne ciekawostki. Głosujcie w sondzie! Wyniki poznamy w czwartkowe południe.

Zdjęcia na temat: opat
Wideo na temat: opat
 • Jasnogórska biblioteka to jednak nie tylko dzieła pisane

  Mamy w bibliotece dwa piękne stoły z początku XVIII wieku. Wykonane w technice intarsji, dwadzieścia kilka gatunków drewna. Wspaniała scena ze świętym Pawłem, pierwszym pustelnikiem. Jeżeli dostaniemy się do środka jeszcze głębiej, to zobaczymy: nasz święty patron, święty Paweł Pustelnik w spotkaniu z Antonim, opatem – opisuje ojciec Matecki.