• Informacje na temat:

  opat

Artykuły na temat: opat
 • Były opat klasztoru na Monte Cassino przywłaszczył sobie pół miliona euro

  Na wniosek włoskiej prokuratury Gwardia Finansowa skonfiskowała pół miliona euro byłemu opatowi klasztoru benedyktynów na Monte Cassino Pietro Vittorellemu i jego bratu - podały media. Według śledczych b. przełożony przywłaszczył sobie pieniądze opactwa.

 • Opatów: Kandydat PiS na burmistrza ma sprostować wypowiedź

  Kandydat PiS na burmistrza miasta i gminy Opatów ma sprostować nieprawdziwe informacje na temat wysokości kredytów gminy, o jakich mówił podczas wiecu wyborczego – orzekł w środę Sąd Okręgowy w Kielcach, rozpatrując wniosek w trybie wyborczym drugiego kandydata na burmistrza.

 • Twoje Miasto w RMF FM: Odkryliśmy wyjątkowy Opatów!

  Templariusze, tajemnicze podziemia, kolegiata, krówki i zalewajka – to największe atrakcje Opatowa, który był dziś „Twoim Miastem w Faktach RMF FM”. Województwo świętokrzyskie odwiedziliśmy po raz drugi. Opatów powinien być obowiązkowym przystankiem waszej wyprawy w tym regionie!

 • Świętokrzyski Opatów będzie Twoim Miastem w Faktach RMF FM!

  Z Opatowa w Świętokrzyskiem już w najbliższą sobotę nadawać będziemy kolejny odcinek naszego cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM". Zdecydowaliście o tym, głosując w sondzie na RMF24.pl. Dlatego w sobotę pojawi się tam żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM z naszym reporterem na pokładzie.

 • Utrudnienia na drodze krajowej Opatów-Rzeszów

  Zablokowana jest droga krajowa nr 9 Opatów-Rzeszów po tym jak w Jasienicy (woj. świętokrzyskie) w wyniku poślizgu przewróciła się przyczepa ciężarowego mercedesa. Nikomu nic się nie stało. Obowiązują objazdy przez Piaseczno.

 • Oficjalne otwarcie

  Ojciec opat Edward Stradomski poświęcił pomieszczenia nowej przychodni w Jędrzejowie (Świętokrzyskie), którą utworzyło troje lekarzy Małgorzata Cygan, Marek Bogusławski i Adam Moś.

 • Magiczny dom

  Mszą świętą, którą odprawił ojciec opat Edward Stradomski, rozpoczęły się obchody 30-lecia Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie (Świętokrzyskie).

 • Opactwo cystersów w Wąchocku (Świętokrzyskie) zaprosi turystów do klasztornego ogrodu, na kawę, a nawet na nocleg w "opatówce". Dzięki rewitalizacji miasta, zyska na wyglądzie otoczenie klasztoru - zapowiada opat o. Eugeniusz Augustyn.

 • Mnich bez skrupułów. Wyłudzał miliony od wiernych, by pławić się w luksusie

  Wykorzystał pozycje opata klasztoru, by wyłudzić od wiernych pieniądze, a za datki kupował luksusowe dobra. Za swe oszustwa (opiewające na 28 mln bahtów) został właśnie skazany na 114 lat więzienia. Mowa o buddyjskim mnichu z Tajlandii.

 • Święto łowców węży w Abruzji przyciągnęło tysiące

  Tysiące osób zgromadziły się we wtorek na święcie łowców węży w Cocullo w Abruzji, w środkowych Włoszech. Obchodzone jest ono 1 maja ku czci świętego Dominika, opata, którego figura stoi w miasteczku. Tradycyjnie przed uroczystościami łapano w okolicy węże.

Zdjęcia na temat: opat
Wideo na temat: opat
 • Jasnogórska biblioteka to jednak nie tylko dzieła pisane

  Mamy w bibliotece dwa piękne stoły z początku XVIII wieku. Wykonane w technice intarsji, dwadzieścia kilka gatunków drewna. Wspaniała scena ze świętym Pawłem, pierwszym pustelnikiem. Jeżeli dostaniemy się do środka jeszcze głębiej, to zobaczymy: nasz święty patron, święty Paweł Pustelnik w spotkaniu z Antonim, opatem – opisuje ojciec Matecki.

Dyskusje na temat: opat