• Informacje na temat:

  operacja w kosowie

Artykuły na temat: operacja w kosowie
 • 59 policjantów zatrzymanych w Kosowie za korupcję

  ...59 policjantów podejrzewanych o przyjmowanie łapówek zatrzymano w poniedziałek w Kosowie, kraju borykającym z korupcją na wielką skalę. To wynik czteromiesięcznego śledztwa - ogłosiły władze policyjne.

 • 20 lat w NATO: Polska w operacjach Sojuszu

  Dwie dekady obecności Polski w NATO to poza licznymi zobowiązaniami sojuszniczymi i rozwojem militarnym, również uczestnictwo żołnierzy znad Wisły w operacjach Sojuszu. Afganistan, Pakistan, Kosowo, Macedonia - to tylko niektóre z krajów, w których działali polscy żołnierze.

 • W przyszłym miesiącu w celach ćwiczebnych NATO rozmieści dodatkowe 2 tysiące żołnierzy w ogarniętym waśniami etnicznymi Kosowie.

 • ONZ-owska policja w Kosowie użyła w sobotę gazu łzawiącego w przepychankach z Albańczykami protestującymi w stolicy prowincji, Prisztinie, przeciwko opracowanemu przez ONZ planowi w sprawie przyszłości Kosowa.

 • Wielkanoc u żołnierzy i policjantów w Kosowie

  ...żołnierzy pełniących misję w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR w Kosowie. Premier, ministrowie obrony i spraw wewnętrznych w czwartek odwiedzili polskich żołnierzy i policjantów służących na misjach NATO i Unii Europejskiej w Kosowie.

 • Operacja wyrywania syryjskich kłów

  Użycie broni chemicznej w oazie Ghouta, stanowiącej przedmieścia Damaszku przybliżyło perspektywę uderzenia powietrznego USA na Syrię. Ewentualna interwencja prowadzona ma być z motywów humanitarnych, co sprawia, że wielu komentatorów przyrównuje ją do operacji NATO w Kosowie w 1999 roku. Aby jednak ta analogia była przydatna, to warto zadać sobie pytanie, czy doszłoby do ataku na armię...

 • Doradca Trumpa nie zakrył notatnika. USA szykują się do operacji w Wenezueli?

  Falę spekulacji wywołało jedno zdjęcie z konferencji prasowej w Białym Domu, podczas której poinformowano o sankcjach USA wobec Wenezueli. Przedstawiciele mediów mieli okazję zobaczyć w notatniku doradcy prezydenta Stanów Zjednoczonych ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona odręczny zapisek "5000 żołnierzy do Kolumbii". Pojawiły się podejrzenia, że Waszyngton przygotowuje interwencję zbrojną w Wenezueli.

 • Do kolejnej strzelaniny doszło na granicy pomiędzy Serbią a Kosowem. Na razie nie ma informacji o ewentualnych ofiarach.

 • Macedonia: Ośmiu policjantów zabitych w operacji antyterrorystycznej

  Ośmiu macedońskich policjantów zginęło w strzelaninie z oddziałem terrorystów, którzy przybyli z sąsiedniego Kosowa - informuje macedońskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Podczas starcia funkcjonariusze zastrzelili 14 terrorystów. To najnowszy bilans walk, jakie wybuchły w zamieszkanej przez Albańczyków dzielnicy Kumanowa, miasta leżącego w pobliżu granicy macedońsko-kosowskiej.

 • Zamieszki w Kosowie

  Jedenastu żołnierzy amerykańskich, jeden polski i tłumacz KFOR zostali ranni w starciach z Serbami na południu Kosowa. Ich obrażenia są niewielkie, najbardziej poszkodowany Amerykanin ma złamaną rękę.

Dyskusje na temat: operacja w kosowie
 • Re: Kuchciński: Nie ma zgody Polski na okupację Osetii Południowej

  Nie stekaj chłopie. Operacja Rosji to było szybkie bezbolesne cięcie. Gruzin nawet nie poczuł kiedy stracił Osetie i Abchazje. Zupełnie inaczej było w Kosowie. 3 tys ofiar cywilnych. Gdy Nato przez kilkadziesiąt dni bombardowalo Serbie. Tu operacja wojskowa Rosji trwała zaledwie kilkadziesiąt godzin.

 • Re: Niespokojnie w Macedonii. "Operacja jest niezwykle trudna"

  Ps.Tak pomoc zachodu w paleniu Kościołów Prawosławnych w Kosowie i obalaniu Krzyży TRZECIĄ WYWOŁAŁA WOJNĘ ŚWIATOWĄ jakiej dotychczas nie znał Ziemian świat-Ludzkości (zachodniej niby to cywilizacji) przeciwko Bogu a Ten w niej MB Fatimską ZBROJNYM SWOIM UCZYNIŁ W NIEJ RAMIENIEM a Georgiosa Apokalipsy Aniołem przez Nią zapowiadanym po wyzwoleniu z ciała się.

 • Re: Poroszenko stanowczo: Nie zgodzimy się na to. Rosja to agresor

  Agresorem nie jest Rosja, lecz kijowska junta. To jej wojska w ramach tak zwanej "akcji antyterrorystycznej" zaatakowały republiki Doniecką i Ługańską, które proklamowały niepodległość. Rosja wsparła powstańców walczących o prawo do samostanowienia. Jeśli ktoś Rosję uważa za agresora, to za kogo uważa wojska NATO interweniujące w Kosowie (Operacja Allied Force rok 1999)? Wtedy Trybunał w Hadze

 • Re: Ławrow: Nie ma decyzji ws. dostawy systemów S-300 do Syrii

  Scharping. Słynna operacja "Podkowa" - serbski plan eksterminacji mniejszości albańskiej w Kosowie - okazała się propagandową bajką.(...) raportu jest jednoznaczna: UÇK za pomocą prowokacji dążyła do nasilenia konfliktu, tak aby w końcu skłonić NATO do działania. Podczas wojny w Kosowie to właśnie Albańczycy okazali się mistrzami propagandy

 • Re: Niebezpieczny incydent z udziałem rosyjskiego myśliwca

  , słowo agresja jest całkowicie uzasadnione i jako takie powinno na zawsze pozostać w słowniku każdego Serba, jako przeciwwaga dla powszechnie używanych eufemizmów, takich jak operacja wojskowa, akcja humanitarna, interwencja NATO, interwencja w Kosowie… NATO rozpoczęło naloty przy użyciu ponad 450 samolotów, a pod koniec akcji w bombardowaniach brało udział około 1.200 maszyn. Dowódcy polityczni

 • Operacja Pustynna Burza

  kosztowala Niemcy kilkaset milionow DM. Panstwa ktore braly udzial w operacji a potem w odbudowie same finansowaly swoje dzialania. To samo dziejesie teraz w Afganistanie, Bosni, Kosowie. Europejczycy sprzataja tam po Amerykanach za wlasne pieniadze. (tzn. pieniadze swoich podatnikow. Ile bedzie nas kosztowac wijna z Irakiem? Mysle ze to roazwali nasz budzet. W najblizszych latach mamy do

 • Popieram w calej rozciaglosci

  Akcje USA w Iraku, podobnie jak popieralem w Afganistanie i Kosowie

 • Nie opowiadaj bzdur!

  Clinton tez zorganizowal atak bez zgody ONZ. To byla wojna w Kosowie. Tyle, ze on nawet nie probowal zdobyc miedzynarodowego poparcia. Poszedl z tym od razu do NATO i dostal to czego chcial! Mam nadzieje, ze wszystkim sie szybko otworza oczy i zrozumieja, ze w sprawie Saddama nie bylo innego wyjscia!

 • Znam Lysiaka

  było podczas ataku na Afganistan i, pożal się Boże w Kosowie). Irak po wyzwoleniu odzyska swoją państwowość (i prawa) akceptowane na świecie. Czy to aż tak źle ?

 • Ponowny ostrzał Iraku

  Byli już tacy co nie chcieli ginąć za Gdańsk, nie ruszyli nawet palcem. Do dzisiaj uczymy się jak to Francja i W.Brytania ograniczyły się do wielkich słów. Ich też, wtedy, a Francji do dzisiaj interesuje tylko świety spokój póki despota jest gdzieś daleko. W Kosowie kiedy serbowie mordowali chorwatów a chorwaci serbów nic "tych przeciwko wojnie" nie interesowało bo to było gdzieś daleko w "dzikim