• Informacje na temat:

  opus dei

Artykuły na temat: opus dei
 • ​"Rzeczpospolita": Opus Dei szkoli ministrów

  Kilkudziesięciu kluczowych polskich urzędników państwowych, m.in. Patryk Jaki, bierze udział w szkoleniach, za którymi stoi wpływowa katolicka organizacja Opus Dei - informuje "Rzeczpospolita".

 • "Newsweek" przegrał w sądzie z Opus Dei. Kasacyjna skarga Lisa oddalona

  Tygodnik "Newsweek" przegrała w sądzie z Opus Dei. Gazeta ma zamieścić sprostowanie i odpowiedź katolickiej organizacji na swe publikacje z 2011 r. m.in. o tym, że Opus Dei działa niejawnie i prowadzi własną sieć szkół. W piątek Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną naczelnego tygodnika Tomasza Lisa.

 • ..."Newsweek" ma zamieścić sprostowanie i odpowiedź Opus Dei na publikacje tygodnika z 2011 r., gdzie pisano m.in., że ta katolicka organizacja działa niejawnie i prowadzi własną sieć szkół - orzekł we wtorek prawomocnie Sąd Apelacyjny w Warszawie.

 • "Newsweek" przegrał spór sądowy z Opus Dei

  ..."Newsweek" ma zmieścić sprostowanie i odpowiedź Opus Dei na publikacje tygodnika z 2011 r., gdzie pisano m.in., że ta katolicka organizacja działa niejawnie i prowadzi własną sieć szkół - orzekł w piątek Sąd Okręgowy w Warszawie.

 • Halicki "grillowany" przez Opus Dei? Szejnfeld broni posła PO

  Biernacki ocenił, że zmiana "mogła wykoleić ustawę" i byłaby "sabotażem". Zdaniem Andrzeja Rozenka (Twój Ruch), Andrzej Halicki "odważył się ujawnić agenturę Opus Dei w rządzie". Miało chodzić o wiceministra sprawiedliwości Michała Królikowskiego. Według posła Rozenka z tego powodu będziemy mieli teraz do czynienia z "grillowaniem Halickiego". - Będzie grillowany przez środowisko Opus Dei...

 • Ponad 300 tysięcy osób uczestniczyło w Watykanie w kanonizacji założyciela organizacji Opus Dei - Josemarii Escrivy de Balaguer. Rekordowa była nie tyle frekwencja, co fakt, że sympatycy Opus Dei przybyli do Rzymu aż z 84 krajów. Papież kanonizował Hiszpana w rekordowo szybkim tempie - od śmierci Escrivy upłynęło zaledwie 27 lat.

 • Jan Paweł II wyniszczył siebie, dzień po dniu, aż do ostatniego tchnienia, aby wypełnić swoją misję Ojca i Pasterza - to fragment komunikatu katolickiej organizacji Opus Dei, na wieść o śmierci papieża.

 • TR zapowiada list do Biernackiego ws. pomysłu zaostrzenia kar za aborcję

  Politycy Twojego Ruchu zapowiedzieli w poniedziałek list do ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego - chcą wyjaśnień, czy Komisja Kodyfikacyjna działająca przy MS pracuje nad zaostrzeniem prawa aborcyjnego i czy propozycja była konsultowana z Opus Dei.

 • Papież "leczy się przy pomocy muzyki Mozarta"

  Benedykt XVI, zmęczony po bardzo długim i wyczerpującym locie do Australii, "leczy się przy pomocy muzyki Mozarta" - pisze "La Repubblica". Gazeta podkreśla, że papież, odpoczywający w ośrodku Opus Dei pod Sydney, ma tam nawet fortepian.

 • Uroczysta premiera filmu "Gdy budzą się demony" na Off Plus Camera

  Wieczorem w krakowskim kinie Kijów odbędzie się uroczysta premiera filmu "Gdy budzą się demony" (There be dragons) w reżyserii Rolanda Joffé, twórcy takich obrazów jak "Misja", "Pola śmierci" czy "Szkarłatna litera". To prawdziwa historia narodzin Opus Dei, jednej z najbardziej tajemniczych i kontrowersyjnych organizacji Kościoła katolickiego. W polskich kinach film zadebiutuje 18 maja.

Dyskusje na temat: opus dei