• Informacje na temat:

  ordynacje

Artykuły na temat: ordynacje
 • Włochy: Uchwalono nową ordynację wyborczą

  Włoski Senat uchwalił w czwartek nową ordynację wyborczą, zgodnie z którą na początku przyszłego roku odbędą się wybory parlamentarne. Teraz ordynacja czeka na podpis prezydenta Sergia Mattarelli. Ruch komika Beppe Grillo twierdzi, że ordynacja ta zachęca do zawierania koalicji po to, by nie dopuścić do jego zwycięstwa w wyborach i nazywa ją ordynacją "bunga bunga".

 • "Rzeczpospolita": PiS zmieni projekt ordynacji wyborczej?

  PiS nie zdecyduje się na duże zmiany w trakcie prac nad nowymi zasadami ordynacji wyborczej – twierdzi gazeta.

 • "Rzeczpospolita": Jak PiS zmieni ordynację wyborczą?

  Nadchodzą zmiany w ordynacji wyborczej. Będzie oddzielna komisja licząca głosy i mniej jednomandatowych okręgów wyborczych w samorządach - donosi dziennik.

 • ​Jarosław Kaczyński: Trzeba zmienić ordynację wyborczą

  "Trzeba zmienić zasady dotyczące ordynacji wyborczej, tak, by uniemożliwić fałszowanie wyborów" - uważa lider Prawa i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński.

 • RMF: Nowa ordynacja według Prawa i Sprawiedliwości

  "Zlikwidujemy jednomandatowe okręgi wyborcze w wyborach samorządowych" - nieoficjalnie przyznają politycy PiS. Jak ustalił reporter RMF FM Patryk Michalski, to jedna z głównych zmian - nad którą trwają prace - planowanych przez Prawo i Sprawiedliwość w nowej ordynacji samorządowej. Ordynacja zakłada również wydłużenie do pięciu lat kadencji prezydentów, wójtów, burmistrzów i radnych.

 • Będzie zmiana ordynacji wyborczej? Jest odpowiedź Kaczyńskiego

  - To za wcześnie, by o tym mówić - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany po poniedziałkowym spotkaniu z posłami PiS, czy ordynacja w wyborach samorządowych zostanie zmieniona.

 • ​Prezes PSL o "zbójeckiej" ordynacji wyborczej

  Środowiska doświadczonych samorządowców, partii, które stoją po stronie Polski zdecentralizowanej, zarządzanej z małych ojczyzn, powinny ze sobą współpracować, powinny stawić opór "zbójeckiej" ordynacji wyborczej - zaapelował w Zielonej Górze prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

 • PKW zaopiniowała projekt zmian ordynacji wyborczej

  Państwowa Komisja Wyborcza przyjmuje część poprawek PiS do projektu zmian w ordynacji wyborczej z zadowoleniem - powiedział w środę przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński. Wskazał na utrzymanie dotychczasowego systemu podziału gmin na okręgi przez rady gmin.

 • PiS chce zmienić ordynację wyborczą "jeszcze jesienią"

  - Chcemy zmienić ordynację wyborczą jeszcze jesienią tak, aby wykluczyć takie zdarzenia jak przy ostatnich wyborach samorządowych - zapowiedział w środę szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Zaznaczył, że dużo zależy w tej sprawie od tego, jak rozstrzygnie się spór o sądy.

 • Kiedy zmiana ordynacji wyborczej? Deklaracja Adama Bielana

  "Sądzę, że zmiana ordynacji samorządowej nastąpi na przełomie jesieni i zimy 2017 r." - powiedział w piątek wiceprezes Polski Razem Adam Bielan. Polityk ujawnił, że PiS rozważa zmianę okręgów wyborczych, ale ostateczne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

Zdjęcia na temat: ordynacje
Wideo na temat: ordynacje
Dyskusje na temat: ordynacje