• Informacje na temat:

  ordynacje

Artykuły na temat: ordynacje
 • Włochy: Uchwalono nową ordynację wyborczą

  Włoski Senat uchwalił w czwartek nową ordynację wyborczą, zgodnie z którą na początku przyszłego roku odbędą się wybory parlamentarne. Teraz ordynacja czeka na podpis prezydenta Sergia Mattarelli. Ruch komika Beppe Grillo twierdzi, że ordynacja ta zachęca do zawierania koalicji po to, by nie dopuścić do jego zwycięstwa w wyborach i nazywa ją ordynacją "bunga bunga".

 • "Rzeczpospolita": PiS chce zmienić sejmową ordynację

  "Prawo i Sprawiedliwość chce zmienić reguły wyborów do Sejmu" - podaje czwartkowa "Rzeczpospolita". Według informacji dziennika prezydent zapowiada sprzeciw, tak jak w przypadku ordynacji do Parlamentu Europejskiego.

 • Przyspiesza sprawa zmiany ordynacji do PE

  Klub PiS złożył we wtorek wniosek o uzupełnienie porządku obrad środowego posiedzenia Sejmu o punkt dot. rozpatrzenia projektu noweli Kodeksu wyborczego, zmieniającego ordynację wyborczą do Parlamentu Europejskiego - powiedziała PAP wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak (Nowoczesna).

 • ​"Rzeczpospolita": PiS ostrzega prezydenta przed wetowaniem ordynacji do PE

  Andrzej Duda rozważa weto nowej ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego - czytamy w "Rzeczpospolitej".

 • Schetyna: PiS chce zmienić ordynację wyborczą do Sejmu

  Według moich informacji PiS chce nie tylko zmienić ordynację wyborczą do PE, ale również do parlamentu krajowego - powiedział w czwartek szef PO Grzegorz Schetyna. Według niego zmiany w ordynacji wyborczej do europarlamentu to jedynie wstęp do zmian w wyborach krajowych.

 • "Rzeczpospolita": PiS zmieni projekt ordynacji wyborczej?

  PiS nie zdecyduje się na duże zmiany w trakcie prac nad nowymi zasadami ordynacji wyborczej – twierdzi gazeta.

 • "Rzeczpospolita": Jak PiS zmieni ordynację wyborczą?

  Nadchodzą zmiany w ordynacji wyborczej. Będzie oddzielna komisja licząca głosy i mniej jednomandatowych okręgów wyborczych w samorządach - donosi dziennik.

 • ​Jarosław Kaczyński: Trzeba zmienić ordynację wyborczą

  "Trzeba zmienić zasady dotyczące ordynacji wyborczej, tak, by uniemożliwić fałszowanie wyborów" - uważa lider Prawa i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński.

 • RMF: Nowa ordynacja według Prawa i Sprawiedliwości

  "Zlikwidujemy jednomandatowe okręgi wyborcze w wyborach samorządowych" - nieoficjalnie przyznają politycy PiS. Jak ustalił reporter RMF FM Patryk Michalski, to jedna z głównych zmian - nad którą trwają prace - planowanych przez Prawo i Sprawiedliwość w nowej ordynacji samorządowej. Ordynacja zakłada również wydłużenie do pięciu lat kadencji prezydentów, wójtów, burmistrzów i radnych.

 • Rewolucja podatkowa. Ma być nowa ordynacja podatkowa

  Ministerstwo Finansów zapowiada rewolucję podatkową. W ciągu dwóch tygodni opublikuje projekt zupełnie nowej ordynacji podatkowej, czyli konstytucji podatkowej kraju. Prostej, jasnej i przejrzystej - reklamuje minister finansów Teresa Czerwińska.

Zdjęcia na temat: ordynacje
Wideo na temat: ordynacje
Dyskusje na temat: ordynacje