• Informacje na temat:

  ordynat

Artykuły na temat: ordynat
 • ...ordynata łańcuckiego, który żył w latach 1851-1915. "Podobne monogramy widnieją we wnętrzach zamkowych, np. na piecu i lustrze w Salonie Narożnym na pierwszym piętrze zamku, na bramie wjazdowej do(...) Romana i Elżbietę Potockich, stał się jedną z najokazalszych rezydencji pałacowych w Europie środkowo-wschodniej w stylu neobaroku francuskiego. Ostatni ordynat Alfred Potocki opuścił Łańcut...

 • Nadużycia wobec małoletnich w Ordynacie Polowym. Ksiądz Dohnalik wyjaśnia

  "Od 2010 roku w Ordynariacie Polowym były prowadzone trzy procesy w sprawie nadużyć duchownych wobec małoletnich. Wszystkie doprowadziły do odsunięcia duchownych od kontaktów z dziećmi" - poinformował delegat biskupa polowego do spraw ochrony dzieci i młodzieży ksiądz Jan Dohnalik.

 • Do zuchwałego i szokującego rabunku doszło w katedrze w Zamościu. Łupem rabusiów padła srebrna urna z sercem ordynata Jana Sobiepana Zamoyskiego. Policja nadal szuka urny i oczywiście samych złodziei. Strata jest duża, oceniono ją wstępnie na 40 tysięcy złotych.

 • Fotografie, dokumenty i pamiątki po ostatnim właścicielu Ordynacji Zamojskiej, polityku i społeczniku, Janie Zamoyskim, zaprezentowano na wystawie otwartej w poniedziałek w Zamościu (lubelskie) w 100. rocznicę urodzin ordynata.

 • Czy Ordynacka przejmie majątek, a raczej masę upadłościową lewicy? Czy zamiast określenia baron, jakie przylgnęło do wojewódzkich liderów SLD, będziemy teraz mieć ordynatów?

 • Wypłacenie 17 mln zł spadkobiercom ordynata kozłowieckiego Aleksandra Zamoyskiego w zamian za odstąpienie przez nich od roszczeń do XVIII-wiecznej rezydencji magnackiej w Kozłówce (Lubelskie) przewiduje projekt ugody między samorządem Lubelszczyzny a potomkami Zamoyskich.

 • Spadkobiercy III ordynata gołuchowskiego Władysława Marii Piotra Czartoryskiego (1918- 1978), ostatniego właściciela dóbr w Gołuchowie (Wielkopolska), domagają się zwrotu nieruchomości należących do całego miejscowego zespołu pałacowo- parkowego.

 • ...17 mln zł otrzymają spadkobiercy ordynata kozłowieckiego Aleksandra Zamoyskiego w zamian za odstąpienie od roszczeń do XVIII-wiecznej rezydencji magnackiej w Kozłówce (Lubelskie) - to treść ugody podpisanej w piątek przed Sądem Okręgowym w Lublinie.

 • Wypłacenie 17 mln zł spadkobiercom ordynata kozłowieckiego Aleksandra Zamoyskiego w zamian za odstąpienie przez nich od roszczeń do XVIII-wiecznej rezydencji magnackiej w Kozłówce (Lubelskie) przewiduje projekt ugody między samorządem Lubelszczyzny a potomkami Zamoyskich.

 • Potomkowie Aleksandra Zamoyskiego, ostatniego ordynata kozłowieckiego, mają prawo do dziedziczenia po nim majątku ruchomego w Kozłówce, XVIII-wiecznej rezydencji magnackiej na Lubelszczyźnie – uznał Sąd Rejonowy w Lubartowie.

Dyskusje na temat: ordynat