• Informacje na temat:

  ordżonikidze

Artykuły na temat: ordżonikidze
 • Stan rannego we wczorajszym zamachu w centrum Moskwy wicemera tego miasta Josifa Ordżonikidze nadal jest ciężki. Lekarzom nie udało się wyjąć kuli, która utknęła w brzuchu rannego urzędnika.

 • Tragiczne skutki kontrolowanego wybuchu w ukraińskiej kopalni

  Kontrolowanego wybuchu dokonano w kopalni im. Ordżonikidze w Krzywym Rogu na wschodniej Ukrainie. Eksplozja na głębokości 447 metrów miała na celu zwiększenie powierzchni wydobywczej, jednak jej efekt okazał się inny niż oczekiwano. Jedna osoba zginęła.

 • Stan rannego we wczorajszym zamachu w centrum Moskwy wicemera tego miasta Josifa Ordżonikidze nadal jest ciężki. Lekarzom nie udało się wyjąć kuli, która utknęła w brzuchu rannego urzędnika.

 • Podejrzany o zamach na wicemera Moskwy zatrzymany w Warszawie

  Warszawscy policjanci zatrzymali Rosjanina, który jest podejrzany o udział w zamachu na wicemera Moskwy w 2002 r. W ataku przed sześcioma laty zginął kierowca Josifa Ordżonikidze, a ciężko ranny został ochroniarz; samemu urzędnikowi nic się nie stało.

 • Rosja chce, by Polska wydała podejrzanego o zamach w Moskwie

  Rosyjska Prokuratura Generalna w dalszym ciągu będzie domagać się wydania przez Polskę podejrzanego o udział w zamachu na byłego wicemera Moskwy Josifa Ordżonikidze - poinformowała w piątek przedstawicielka prokuratury Marina Gridniewa. Chodzi o zatrzymanego na terenie naszego kraju Rosjanina Borysa A. Zamach miał miejsce w 2002 roku.

 • Ukraina: Zamaskowani sprawcy w nocy zniszczyli pomniki

  Mężczyźni w kominiarkach i ubraniach podobnych do wojskowych zniszczyli pomniki: Jakowa Swierdłowa, Nikołaja Rudniewa oraz Grigorija Ordżonikidze. Ich kawałki zostały wrzucone do samochodów i wywiezione w nieznanym kierunku. Milicja obserwowała całe wydarzenie, ale nie reagowała choć wcześniej jej kierownictwo podkreślało, że nie dopuści do niezgodnego z prawem niszczenia pomników. Sprawcy...

 • Na Ukrainie obalono kilka pomników Lenina

  Pomniki Lenina w Charkowie powalili ubrani w mundury polowe ludzie w maskach na twarzach. Jeden z pomników stał na terenie Uniwersytetu Lotniczo-Kosmicznego, zaś drugi obok politechniki. W ubiegłym tygodniu w tym mieście ludzie obalili także pomniki sowieckich działaczy: Sergo Ordżonikidze, Mikołaja Rudniewa i Jakowa Swierdłowa. Główny charkowski pomnik Lenina, który stał na centralnym placu...

 • Ukraina: Obalono kilka pomników Lenina

  Pomniki Lenina w Charkowie powalili ubrani w mundury polowe ludzie w maskach na twarzach. Jeden z pomników stał na terenie Uniwersytetu Lotniczo-Kosmicznego, zaś drugi obok politechniki. W ubiegłym tygodniu w tym mieście ludzie obalili także pomniki sowieckich działaczy: Sergo Ordżonikidze, Mikołaja Rudniewa i Jakowa Swierdłowa. Główny charkowski pomnik Lenina, który stał na centralnym placu tego...

 • ..., fałszerstwo i działanie w zorganizowanej grupie przestępczej - dodała Tietz. Do zamachu doszło w czerwcu 2002 r. Ostrzelany został samochód, którym jechał Josif Ordżonikidze, odpowiedzialny m.in. za(...) Ordżonikidze. Dwa lata wcześniej strzelano do niego z kałasznikowa - urzędnik został ciężko ranny, zginął natomiast kierowca samochodu, którym jechał.

 • ...- Będziemy w dalszym ciągu domagać się wydania zatrzymanego w Polsce Rosjanina, który jest podejrzany o udział w zamachu na byłego wicemera Moskwy Josifa Ordżonikidze w 2002 roku - powiedziała(...) 2002 r. w Moskwie ostrzelano samochód, którym jechał Josif Ordżonikidze, wicemer odpowiedzialny m.in. za miejskie hotele i kasyna. Jego samochód był opancerzony, ani jemu, ani jego kierowcy nic się nie...

Dyskusje na temat: ordżonikidze