• Informacje na temat:

  organizacja wojskowa

Artykuły na temat: organizacja wojskowa
 • Interwencja wojskowa w Wenezueli? Jest decyzja

  ...reakcją na piątkową wypowiedź przewodniczącego Organizacji Państw Amerykańskich (OPA), Luisa Almagro, b. ministra spraw zagranicznych Urugwaju (2010-15), który zasugerował, że opcja wojskowa nie(...). W aptekach nie ma leków. Problemom ekonomicznym towarzyszy ostry kryzys polityczny i społeczny. Organizacja Państw Amerykańskich (OPA) powstała w 1948 r. W jej skład wchodzą wszystkie państwa Ameryki...

 • "Rzeczpospolita": Studenci będą mieli zajęcia wojskowe?

  Marek Kozubal z "Rzeczpospolitej" informuje o pilotażowym programie resortu obrony narodowej szkolenia wojskowego dla studentów-ochotników, który będzie realizowany w ramach Legii Akademickiej (wojskowa organizacja studencka działająca od 1918 roku). W tej sprawie podpisane zostanie porozumienie międzyministerialne. Zajęcia teoretyczne mają odbywać się na wybranych uczelniach, a praktyczne...

 • ​Strażnicy Rewolucji zapowiadają odwet za zamach na paradzie wojskowej

  Doborowa irańska formacja wojskowa, Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej, w niedzielę zapowiedziała "śmiertelny i niezapomniany" odwet za sobotni zamach, dokonany podczas parady wojskowej w mieście Ahwaz. W ataku zginęło 25 osób, w tym 12 żołnierzy Korpusu.

 • Atak rakietowy na lotnisko wojskowe w Hims. Rosyjski MON: Nalotu dokonał Izrael

  ...byłoby historią! - napisał prezydent Trump. Kilkadziesiąt ofiar domniemanego ataku chemicznego na szpital w Dumie Wczoraj Organizacja Syrian American Medical Society (SAMS) oskarżyła syryjskie(...) rosyjską, rebelianci z Dumy mają zostać przewiezieni autobusami na północ Syrii, a w mieście tym będzie stacjonować rosyjska policja wojskowa. Bojownicy, którzy nie zechcą wyjechać z miasta, nie będą...

 • Włochy: Śledztwo przeciw organizacjom ratującym migrantów

  Ponad 20 aktywistów organizacji pozarządowych znalazło się w centrum zainteresowania włoskiego wymiaru sprawiedliwości. Połowa z nich to członkowie niemieckiego statku "Iuventa" ratującego rozbitków na pełnym morzu.

 • Hitlerjugend (oficjalnie Hitler-Jugend) to młodzieżowa organizacja paramilitarna związana z NSDAP, która powstała w 1922 r. w Niemczech.

 • Cenckiewicz: Niszczono dokumenty z archiwów wojskowych

  W latach 1990-2009 doszło do licznych przypadków bezprawnego niszczenia akt w archiwach wojskowych w Gdyni, Nowym Dworze Mazowieckim i Rembertowie - poinformował w komunikacie dyrektor Wojskowego Biura Historycznego dr hab. Sławomir Cenckiewcz.

 • Wostok-2018: Rozpoczęły się ćwiczenia wojskowe

  We wtorek rozpoczęły się ćwiczenia wojskowe pod kryptonimem Wostok-2018 z udziałem 300 tysięcy żołnierzy. Według ministerstwa obrony Rosji ćwiczeń o tej skali nie organizowano od czasu sowieckich manewrów Zapad-81 w 1981 roku.

 • Ośmiu irańskich żołnierzy zginęło, a co najmniej 20 osób zostało rannych w sobotę w mieście Ahwaz w południowo-zachodnim Iranie, kiedy napastnicy otworzyli ogień do uczestników wojskowej parady - donoszą irańskie media.

 • Władze Turcji nakazały aresztowanie 192 wojskowych

  Władze Turcji podały w środę, że nakazały zatrzymanie 192 członków personelu wojskowego w operacjach wymierzonych w domniemanych zwolenników mieszkającego w USA islamskiego kaznodziei Fethullaha Gulena, oskarżanego o przygotowanie udaremnionej próby puczu w 2016 r.

Zdjęcia na temat: organizacja wojskowa
Wideo na temat: organizacja wojskowa
 • Pierwsze zarzuty dla wojskowych w związku z katastrofą smoleńską

  Prokuratura wojskowa postawiła zarzuty niedopełnienia obowiązków dla dwóch dowódców 36. pułku odpowiedzialnych za organizację lotu 10 kwietnia do Smoleńska. Jak poinformował na konferencji prasowej kapitan Marcin Maksjan, obaj nie przyznali się do winy i odmówili składania wyjaśnień.

 • Prokurator: Nowe materiały w sierpniu

  Podczas konferencji prasowej prokuratorzy wojskowi poinformowali, że czekają na kolejne akta, które mają zostać przesłane do Polski w sierpniu. Poinformowano również, że jak do tej pory nie udało się jednoznacznie wskazać osoby, która odpowiadała za organizację lotu do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku.

Dyskusje na temat: organizacja wojskowa