• Informacje na temat:

  organizacja wyzwolenia palestyny

Artykuły na temat: organizacja wyzwolenia palestyny
 • Hamas: Abbas nie będzie przywódcą Palestyny

  Radykalna organizacja palestyńska Hamas gwałtownie zareagowała na niedzielną symboliczną nominację prezydenta Autonomii Mahmuda Abbasa na urząd szefa niepodległej Palestyny.

 • Nowa era Palestyny

  Abbas został po śmierci Arafata przewodniczącym Organizacji Wyzwolenia Palestyny i przez to stał się niejako naturalnym następcą zmarłego w listopadzie palestyńskiego przywódcy. Według sondaży, Abbas(...) z organizacjami terrorystycznymi i podjęciu demokratycznych reform Autonomii Palestyńskiej - zastrzegł rzecznik rządu w Tel Awiwie, Avi Pazner. Zresztą nawet jeśli Abbasowi rzeczywiście uda...

 • Palestyńska Rada Narodowa zbiera się po raz pierwszy od 20 lat

  ...​W Ramallah po raz pierwszy od ponad 20 lat zbierze się w poniedziałek parlament Organizacji Wyzwolenia Palestyny, Palestyńska Rada Narodowa, zwołana z inicjatywy prezydenta Mahmuda Abbasa, który chce umocnić swą pozycję wobec napięcia w stosunkach z USA.

 • Palestyńczycy: ​"IS to skorumpowani mordercy"

  Organizacja Wyzwolenia Palestyny określa Państwo Islamskie (IS) jako ugrupowanie "skorumpowanych terrorystów i morderców", które wypacza prawdziwy sens religii muzułmańskiej - oświadczył sekretarz generalny OWP Saeb Erekat, wypowiadając się w stolicy Chile.

 • Ponad 200 mln dolarów odszkodowania dla poszkodowanym w zamachach w Jerozolimie

  Ława przysięgłych sądu federalnego w Nowym Jorku nakazała Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP) i władzom Autonomii Palestyńskiej zapłacenie ponad 218 milionów dolarów odszkodowań Amerykanom poszkodowanym w zamachach terrorystycznych w Jerozolimie. Chodzi o zamachy z lat 2002-2004, w których zginęły 33 osoby, a ponad 450 zostało rannych. Wśród ofiar byli Amerykanie. Ofiary bądź ich rodziny...

 • USA uznały Jerozolimę za stolicę Izraela. Hamas: Trump otworzył "bramy piekieł"

  .... Palestyński Hamas tymczasem ogłosił, że Donald Trump otworzył "bramy piekieł", a Organizacja Wyzwolenia Palestyny oceniła, że jego decyzja "niszczy" szanse na dwupaństwowe rozwiązanie konfliktu. Decyzję...

 • Autonomia Palestyńska wezwała swego przedstawiciela w USA na konsultacje

  Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas wezwał jej głównego przedstawiciela w Waszyngtonie na konsultacje w związku z przeniesieniem ambasady USA do Jerozolimy - powiedział we wtorek główny negocjator Organizacji Wyzwolenia Palestyny Saeb Erekat.

 • Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa ostrzega, że zamknie biuro Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP) w Waszyngtonie, jeśli Palestyńczycy nie podejmą negocjacji z Izraelem. OWP zagroziła w rewanżu zerwaniem kontaktów z USA.

 • Polskie stanowisko ws. uznania Palestyny

  ...jeszcze pod koniec lat 80. uznała aspiracje niepodległościowe ówczesnej Organizacji Wyzwolenia Palestyny. Mamy bardzo dobre relacje z państwami arabskimi, w tym szczególnie z Palestyńczykami, choćby ze(...) wystąpią o członkostwo w ONZ lub o podniesienie statusu Autonomii w tej organizacji do rangi państwa nieczłonkowskiego. Przewiduje się, że w Zgromadzeniu Ogólnym wniosek o uznanie Palestyny uzyska...

 • "Szakal", jeden z najbardziej krwawych terrorystów XX wieku, przed sądem w Paryżu

  Głośny proces jednego z najbardziej krwawych terrorystów XX wieku - Ilicza Ramireza Sancheza zwanego "Carlosem i "Szakalem" - ruszył w Paryżu. Terrorysta, który sam przyznaje, że zabił ponad półtora tysiąca osób - m.in. na polecenie Organizacji Wyzwolenia Palestyny - sądzony jest tym razem za wrzucenie granatu do jednej z paryskich galerii handlowych.

Dyskusje na temat: organizacja wyzwolenia palestyny