• Informacje na temat:

  orkan

Artykuły na temat: orkan
 • Ministerstwo Energii: Maleje liczba awarii wywołanych przez orkan

  Spośród 1,4 mln odbiorców pozbawionych zasilania przez orkan Ksawery udało się już przywrócić dopływ energii elektrycznej dla 850 tys. osób - podało Ministerstwo Energii. Jak podkreślono, z godziny na godzinę maleje liczba awarii wywołanych przez orkan.

 • Orkan Fryderyka dotarł do Polski. Autobusy w rowach

  Orkan Fryderyka dotarł do Polski. Silny wiatr wieje już w części kraju. W Wielkopolsce i na Opolszczyźnie trzy autobusy zostały zdmuchnięte z jezdni.

 • ME: Liczba awarii spowodowanych przez orkan Ksawery maleje

  Jak podaje Ministerstwo Energii, spośród 1,4 mln odbiorców pozbawionych zasilania przez orkan Ksawery, udało się już przywrócić dopływ energii elektrycznej dla 850 tys. osób. ME poinformowało również o zmniejszającej się z godziny na godzinę liczbie awarii wywołanych przez orkan.

 • Orkan Grzegorz odsłonił bunkry z czasów zimnej wojny

  Orkan Grzegorz tydzień temu przeszedł nad Polską, a jak się okazuje, przypomniał także o historii. TVN informuje, że odsłonił bunkry z czasów zimnej wojny.

 • Orkan Fryderyka: Wzrósł bilans ofiar śmiertelnych

  Bilans ofiar śmiertelnych potężnego orkanu Fryderyka, który w czwartek szalał nad Europą, wzrósł do 11. Najwięcej, co najmniej osiem osób, zginęło w Niemczech. Powoli przywracany jest ruch pociągów dalekobieżnych, głównie na południu.

 • Rośnie bilans ofiar śmiertelnych orkanu Fryderyka

  Wzrósł bilans ofiar śmiertelnych szalejącego nad Europą, potężnego orkanu Fryderyka. Co najmniej osiem osób zginęło w Niemczech. Powoli do normy wraca ruch pociągów dalekobieżnych, głównie na południu.

 • Niemcy po przejściu orkanu "Nadia". Duże straty

  Orkan "Nadia", który wczoraj wieczorem nawiedził północne Niemcy, spowodował duże straty. Wiele osób zostało rannych, powyrywane drzewa zakłóciły ruch pociągów na głównych niemieckich trasach, utrudnienia wystąpiły na autostradach i drogach, czasowo zamknięte było lotnisko we Frankfurcie nad Menem.

 • Niemcy: Orkan Ksawery nadciąga. Nie działają koleje

  W związku z nadciągającym orkanem Ksawery niemieckie koleje zawiesiły w czwartek po południu połączenia na liniach Berlin-Hanower i Berlin-Hamburg. Rzecznik kolei poinformował, że celem zawieszenia połączeń było uniknięcie problemów komunikacyjnych pociągów na tych trasach.

 • Nadchodzi orkan Friederike. "Zdmuchuje samochody z dróg"

  ...​Friederike po południu uderzy w Polskę. To groźny orkan, który mocno dał się we znaki w Wielkiej Brytanii, krajach Beneluksu i w Niemczech. Obecnie jest nad Niemcami, gdzie już wyrządził poważne szkody. W Niemczech zginął 59-letni mężczyzna, który został przygnieciony przez drzewo. W Polsce, według prognoz, czeka nas lodowa burza, porywisty wiatr i mocne opady śniegu.

 • Niemcy: Pasażerowie utknęli na dworcach. Powodem orkan

  W zachodnich i środkowych Niemczech trwa chaos komunikacyjny po przejściu, wiejącego z prędkością ponad 140 kilometrów na godzinę, huraganu. Setki pasażerów spędzą noc na dworcach w specjalnie przystosowanych wagonach.

Zdjęcia na temat: orkan
 • Orkan Ksawery w Darłówku
 • Orkan Friederike w Niemczech
Wideo na temat: orkan
 • Policjanci dostali wiarygodną informację, że w mieszkaniu w Katowicach przy ul. Orkana przebywa poszukiwany, uzbrojony przestępca - relacjonuje rzecznik katowickiej policji podkomisarz Jacek Pytel. Mieszkanie wskazał pracownik osiedla

 • Orkan zniszczył dom wyremontowany dla chorego dziecka

  Rodzice chorego na raka trzyletniego Kamila przez pół roku remontowali dom. Po operacji, którą przeszedł chłopiec, jego układ odpornościowy jest bardzo słaby, dlatego Kamil musi przebywać w sterylnych warunkach. Wyremontowany dom jednak uległ zniszczeniu. Huragan uszkodził pobliską linię wysokiego napięcia, a zwarcie spowodowało pożar. Rodziców nie stać na kolejny remont. Z pomocą przyszli jednak sąsiedzi i władze gminy. Anonimowi darczyńcy wpłacają pieniądze na konto fundacji, która pomaga...

 • Orkan Ksawery powalił 600 drzew na wydmach w Dźwirzynie

  Około 600 drzew zostało powalonych na wydmach w Dźwirzynie. To skutek huraganu Ksawery. Mieszkańcy regionu zgodnie twierdzą, że takie zniszczenia widzą po raz pierwszy. "Sztorm zabrał około 20-25 m lądu" - powiedział jeden z mieszkańców. "Teraz nikt nie zejdzie tu na plażę" - dodał inny.