• Informacje na temat:

    orleańska dynastia

Artykuły na temat: orleańska dynastia
  • Rewolucja lipcowa miała miejsce w dniach 27 - 29 lipca 1830 r. we Francji. Była wyrazem niezadowolenia wobec absolutystycznych dążeń króla.

  • Czy przyszłą królową Francji zostanie wenezuelska studentka pedagogiki? Ludwik Burboński, jeden z dwóch spadkobierców francuskiego tronu, za kilka godzin poślubi w Dominikanie 21-letnią Marię Margeritę.

  • Zasada "czyńcie miłość, nie wojnę" była stosowana w europejskiej polityce na długo przed pojawieniem się hipisów. Jej wyznawcą był jeden z najpotężniejszych królewskich rodów w historii, dynastia(...) było spłodzenie męskiego potomstwa, jego królewskie kwalifikacje były marne. Wybrana na jego przyszłą żonę piękna Maria Ludwika Orleańska na wieść o tym, kogo ma poślubić, zemdlała. Ostatecznie para...

  • Przeklęte klejnoty

    Biada temu, kto dostanie się w krąg złowieszczego ich oddziaływania. Przekonali się o tym niektórzy posiadacze przesyconych demoniczną siłą klejnotów. Za najpotężniejsze kamienie, mogące pełnić rolę śmiertelnych posłańców, zawsze uważano diamenty. Zdobyte uczciwa drogą, pełniły funkcję swoistych talizmanów szczęścia. Skradzione - ściągały na swych właścicieli wszelkie możliwe plagi.