• Informacje na temat:

  orłow

Artykuły na temat: orłow
 • Polski dziennikarz Aleksander Orłow po prawie pięciu latach opuścił ukraiński areszt

  Aleksander Orłow - polski dziennikarz śledczy, który pisał o korupcji w Odessie - po prawie pięciu latach opuścił areszt. O decyzji ukraińskiego sądu poinformowała Fundacja Otwarty Dialog. Orłow w 2011 roku został aresztowany pod zarzutem zabójstwa; będzie odpowiadał z wolnej stopy.

 • Gdynia: Wyprawa w poszukiwaniu ORP "Orzeł"

  W niedzielę z Gdyni wyruszyła piąta już wyprawa w poszukiwaniu wraku zaginionego w maju 1940 r. okrętu wojennego ORP "Orzeł". Kilkuosobowa grupa chce przebadać ok. 600 km kw. dna Morza Północnego w pobliżu wybrzeży Szkocji. Rejs ma potrwać 14 dni.

 • Fiasko poszukiwania ORP "Orzeł"

  W czasie ekspedycji w poszukiwaniu zaginionego w maju 1940 r. ORP "Orzeł" na dnie Morza Północnego natrafiono na 34 wraki. Żaden nie był jednak wrakiem polskiej jednostki. Znaleziono natomiast najprawdopodobniej wrak brytyjskiego okrętu HMS "Narwhal". Dziś ekspedycja się zakończyła.

 • Orzeł dostanie imię na cześć bramkarza piłkarskiej reprezentacji Rosji

  ​Ostry wzrok, błyskawiczna reakcja i imię na cześć... bramkarza piłkarskiej reprezentacji Rosji! Orzeł stepowy, który urodził się w moskiewskim ogrodzie zoologicznym zostanie nazwany na cześć Igora Akinfiejewa.

 • Częstochowa: Śledztwo ws. tęczowej flagi z białym orłem

  Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ wszczęła we wtorek śledztwo ws. publicznego znieważenia godła państwowego - na podstawie zawiadomienia złożonego po marszu równości, który odbył się w niedzielę w tym mieście.

 • Borowski: Polski polityczny orzeł ma jedno skrzydło przetrącone

  "Jeśli SLD i PSL pójdą do wyborów samorządowych osobno i wyraźnie nie przekroczą 10 proc. - prawie nie będzie ich w sejmikach i PiS te wybory wygra. Jeśli stworzą wspólne listy - PiS na pewno te wybory przegra".

 • Borowski: Polski polityczny orzeł ma jedno skrzydło przetrącone

  "Jeśli SLD i PSL pójdą do wyborów samorządowych osobno i wyraźnie nie przekroczą 10 proc. - prawie nie będzie ich w sejmikach i PiS te wybory wygra. Jeśli stworzą wspólne listy - PiS na pewno te wybory przegra".

 • Wystartował "Orzeł"

  Żużlowcy łódzkiego "Orła" udanie zadebiutowali w pierwszej lidze. Na własnym stadionie pokonali KS ROW Rybnik 46:43. Beniaminka do wygranej poprowadził Mateusz Szczepaniak, który zapisał na swoim koncie 12 punktów.

 • 27 lipca na Morze Północne wyruszyła "Ekspedycja Orzeł Balex Metal". Wyprawa ma na celu odnalezienie i dokumentację wraku okrętu podwodnego ORP "Orzeł".

 • Orzeł dla Franciszka Pieczki

  Znamy nazwisko pierwszego laureata Orłów 2015 - dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej. Aktor filmowy i teatralny Franciszek Pieczka to laureat nagrody za Osiągnięcia Życia. Ceremonia Orłów i ogłoszenie nazwisk pozostałych laureatów 2 marca.

Zdjęcia na temat: orłow
 • Orly Tczew
 • UKS Orły Tczew
Wideo na temat: orłow
 • Czekoladowy orzeł wraca. Kandydaci spierają się o godło

  Dlaczego, gdy w sejmie głosowano nad ustawą mojego autorstwa dotyczącej godła narodowego na koszulkach polskie reprezentacji narodowej w sporcie, wstrzymał się pan od głosu? Czy pan się wstydzi polskiego godła? – pytał Bronisław Komorowski swojego konkurenta w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudę. – To nie kto inny jak pan wychodził na święto narodowe z czekoladowym orłem. Budziło to zażenowanie i śmiech – ripostował Andrzej Duda.

 • Orły zostały wręczone

  Film "Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego otrzymał Orła - nagrodę Polskiej Akademii Filmowej - dla najlepszego filmu. Skolimowski zwyciężył w kategorii najlepszy reżyser. Uroczystość wręczenia statuetek, nazywanych polskimi Oscarami, odbyła się w poniedziałek w Warszawie.

 • Ptaki wykorzystały burzę i uciekły z zoo

  Podczas burzy, jaka przeszła nad Małopolską, uszkodzone zostały konstrukcje w krakowskim zoo. Połamane klatki i zniszczone woliery to nie jedyne straty – dwa ptaki, puchacz i orzeł przedni, wykorzystały zamieszanie i uciekły z ogrodu.

Dyskusje na temat: orłow