• Informacje na temat:

  orłow

Artykuły na temat: orłow
 • Polski dziennikarz Aleksander Orłow po prawie pięciu latach opuścił ukraiński areszt

  Aleksander Orłow - polski dziennikarz śledczy, który pisał o korupcji w Odessie - po prawie pięciu latach opuścił areszt. O decyzji ukraińskiego sądu poinformowała Fundacja Otwarty Dialog. Orłow w 2011 roku został aresztowany pod zarzutem zabójstwa; będzie odpowiadał z wolnej stopy.

 • Fiasko poszukiwania ORP "Orzeł"

  W czasie ekspedycji w poszukiwaniu zaginionego w maju 1940 r. ORP "Orzeł" na dnie Morza Północnego natrafiono na 34 wraki. Żaden nie był jednak wrakiem polskiej jednostki. Znaleziono natomiast najprawdopodobniej wrak brytyjskiego okrętu HMS "Narwhal". Dziś ekspedycja się zakończyła.

 • Borowski: Polski polityczny orzeł ma jedno skrzydło przetrącone

  "Jeśli SLD i PSL pójdą do wyborów samorządowych osobno i wyraźnie nie przekroczą 10 proc. - prawie nie będzie ich w sejmikach i PiS te wybory wygra. Jeśli stworzą wspólne listy - PiS na pewno te wybory przegra".

 • Borowski: Polski polityczny orzeł ma jedno skrzydło przetrącone

  "Jeśli SLD i PSL pójdą do wyborów samorządowych osobno i wyraźnie nie przekroczą 10 proc. - prawie nie będzie ich w sejmikach i PiS te wybory wygra. Jeśli stworzą wspólne listy - PiS na pewno te wybory przegra".

 • Wystartował "Orzeł"

  Żużlowcy łódzkiego "Orła" udanie zadebiutowali w pierwszej lidze. Na własnym stadionie pokonali KS ROW Rybnik 46:43. Beniaminka do wygranej poprowadził Mateusz Szczepaniak, który zapisał na swoim koncie 12 punktów.

 • 27 lipca na Morze Północne wyruszyła "Ekspedycja Orzeł Balex Metal". Wyprawa ma na celu odnalezienie i dokumentację wraku okrętu podwodnego ORP "Orzeł".

 • Orzeł dla Franciszka Pieczki

  Znamy nazwisko pierwszego laureata Orłów 2015 - dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej. Aktor filmowy i teatralny Franciszek Pieczka to laureat nagrody za Osiągnięcia Życia. Ceremonia Orłów i ogłoszenie nazwisk pozostałych laureatów 2 marca.

 • W poszukiwaniu ORP "Orzeł" u wybrzeży Holandii przebadano 17 wraków

  ...badacze, O 21 był w tamtym czasie remontowany w szkockim porcie Rosyth, ale - jak sądzą uczestnicy ekspedycji, mógł pożyczyć swoją szalupę wychodzącemu z Rosyth na patrol "Orłowi". Ekspedycja u wybrzeży...

 • Gdzie jest okręt podwodny ORP „Orzeł”?

  Stocznia Marynarki Wojennej nie zakończyła w terminie remontu okrętu podwodnego ORP „Orzeł”, chociaż kara za każdy dzień zwłoki wynosi prawdopodobnie około 138 tysięcy złotych. Jak się jednak okazuje, SMW nie będzie musiała jej płacić, chociaż pobyt okrętu na stoczni przedłużył się prawie o rok.

 • Wybierz najlepszego piłkarza Orłów z Interią i RMF FM

  Zapraszamy was do udziału w plebiscycie radia RMF FM i serwisu eurosport.interia.pl na wybór Najlepszego Piłkarza Reprezentacji Polski Wszech Czasów! Mamy świadomość, że porównywanie piłkarskich herosów z różnych epok jest trudne i niewymierne. Chcemy, by nasza zabawa ma jednak wymiar popularno-naukowy: niech do każdego od Tatr po Bałtyk dotrze, że polska piłka nie zaczęła się od Roberta Lewandowskiego. Mało tego, ona nie zaczęła się nawet od Orłów Górskiego.

Zdjęcia na temat: orłow
 • Orly Tczew
 • UKS Orły Tczew
Wideo na temat: orłow
 • Czekoladowy orzeł wraca. Kandydaci spierają się o godło

  Dlaczego, gdy w sejmie głosowano nad ustawą mojego autorstwa dotyczącej godła narodowego na koszulkach polskie reprezentacji narodowej w sporcie, wstrzymał się pan od głosu? Czy pan się wstydzi polskiego godła? – pytał Bronisław Komorowski swojego konkurenta w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudę. – To nie kto inny jak pan wychodził na święto narodowe z czekoladowym orłem. Budziło to zażenowanie i śmiech – ripostował Andrzej Duda.

 • Orły zostały wręczone

  Film "Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego otrzymał Orła - nagrodę Polskiej Akademii Filmowej - dla najlepszego filmu. Skolimowski zwyciężył w kategorii najlepszy reżyser. Uroczystość wręczenia statuetek, nazywanych polskimi Oscarami, odbyła się w poniedziałek w Warszawie.

 • Ptaki wykorzystały burzę i uciekły z zoo

  Podczas burzy, jaka przeszła nad Małopolską, uszkodzone zostały konstrukcje w krakowskim zoo. Połamane klatki i zniszczone woliery to nie jedyne straty – dwa ptaki, puchacz i orzeł przedni, wykorzystały zamieszanie i uciekły z ogrodu.

Dyskusje na temat: orłow