• Informacje na temat:

  orłow

Artykuły na temat: orłow
 • Polski dziennikarz Aleksander Orłow po prawie pięciu latach opuścił ukraiński areszt

  Aleksander Orłow - polski dziennikarz śledczy, który pisał o korupcji w Odessie - po prawie pięciu latach opuścił areszt. O decyzji ukraińskiego sądu poinformowała Fundacja Otwarty Dialog. Orłow w 2011 roku został aresztowany pod zarzutem zabójstwa; będzie odpowiadał z wolnej stopy.

 • Gdynia: Wyprawa w poszukiwaniu ORP "Orzeł"

  W niedzielę z Gdyni wyruszyła piąta już wyprawa w poszukiwaniu wraku zaginionego w maju 1940 r. okrętu wojennego ORP "Orzeł". Kilkuosobowa grupa chce przebadać ok. 600 km kw. dna Morza Północnego w pobliżu wybrzeży Szkocji. Rejs ma potrwać 14 dni.

 • Fiasko poszukiwania ORP "Orzeł"

  W czasie ekspedycji w poszukiwaniu zaginionego w maju 1940 r. ORP "Orzeł" na dnie Morza Północnego natrafiono na 34 wraki. Żaden nie był jednak wrakiem polskiej jednostki. Znaleziono natomiast najprawdopodobniej wrak brytyjskiego okrętu HMS "Narwhal". Dziś ekspedycja się zakończyła.

 • Orzeł wylądował na barku zszokowanego kibica

  Jeden z fanów futbolu amerykańskiego był w niemałym szoku, gdy na jego barku wylądował... orzeł. Do zdarzenia doszło przed rozpoczęciem prestiżowego meczu Cotton Bowl, w którym w tym roku zmierzyły się uniwersyteckie drużyny Notre Dame i Clemson Tigers. W trakcie odgrywania hymnu narodowego tresowany ptak prawdopodobnie stracił orientację i zamiast krążyć po stadionie, skierował się w stronę kibiców Notre Dame. Nie przyniosło to jednak szczęścia ich drużynie, która przegrała 3:30 i nie...

 • Poszukiwania wraku ORP Orzeł na Morzu Północnym bez rezultatu

  W czasie siedmiu dni polska ekipa pokonała na Morzu Północnym trasę liczącą prawie 1,2 tys. km, szukając po drodze wraku legendarnego okrętu podwodnego ORP Orzeł. Wraku nie odnaleziono, wykluczono jednak kolejny obszar, w którym mógłby się on znajdować.

 • Orzeł dostanie imię na cześć bramkarza piłkarskiej reprezentacji Rosji

  ​Ostry wzrok, błyskawiczna reakcja i imię na cześć... bramkarza piłkarskiej reprezentacji Rosji! Orzeł stepowy, który urodził się w moskiewskim ogrodzie zoologicznym zostanie nazwany na cześć Igora Akinfiejewa.

 • Częstochowa: Śledztwo ws. tęczowej flagi z białym orłem

  Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ wszczęła we wtorek śledztwo ws. publicznego znieważenia godła państwowego - na podstawie zawiadomienia złożonego po marszu równości, który odbył się w niedzielę w tym mieście.

 • Borowski: Polski polityczny orzeł ma jedno skrzydło przetrącone

  "Jeśli SLD i PSL pójdą do wyborów samorządowych osobno i wyraźnie nie przekroczą 10 proc. - prawie nie będzie ich w sejmikach i PiS te wybory wygra. Jeśli stworzą wspólne listy - PiS na pewno te wybory przegra".

 • Borowski: Polski polityczny orzeł ma jedno skrzydło przetrącone

  "Jeśli SLD i PSL pójdą do wyborów samorządowych osobno i wyraźnie nie przekroczą 10 proc. - prawie nie będzie ich w sejmikach i PiS te wybory wygra. Jeśli stworzą wspólne listy - PiS na pewno te wybory przegra".

 • Nie żyje Andrzej Fischer. Był jednym z "Orłów Górskiego"

  Zmarł Andrzej Fischer, przed laty bramkarz reprezentacji Polski. Był członkiem kadry, która na mistrzostwach świata w Niemczech w 1974 roku zdobyła trzecie miejsce.

Zdjęcia na temat: orłow
 • Orly Tczew
 • UKS Orły Tczew
Wideo na temat: orłow
 • Czekoladowy orzeł wraca. Kandydaci spierają się o godło

  Dlaczego, gdy w sejmie głosowano nad ustawą mojego autorstwa dotyczącej godła narodowego na koszulkach polskie reprezentacji narodowej w sporcie, wstrzymał się pan od głosu? Czy pan się wstydzi polskiego godła? – pytał Bronisław Komorowski swojego konkurenta w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudę. – To nie kto inny jak pan wychodził na święto narodowe z czekoladowym orłem. Budziło to zażenowanie i śmiech – ripostował Andrzej Duda.

 • Orły zostały wręczone

  Film "Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego otrzymał Orła - nagrodę Polskiej Akademii Filmowej - dla najlepszego filmu. Skolimowski zwyciężył w kategorii najlepszy reżyser. Uroczystość wręczenia statuetek, nazywanych polskimi Oscarami, odbyła się w poniedziałek w Warszawie.

Dyskusje na temat: orłow