• Informacje na temat:

  orp

Artykuły na temat: orp
 • Gdynia: Wyprawa w poszukiwaniu ORP "Orzeł"

  W niedzielę z Gdyni wyruszyła piąta już wyprawa w poszukiwaniu wraku zaginionego w maju 1940 r. okrętu wojennego ORP "Orzeł". Kilkuosobowa grupa chce przebadać ok. 600 km kw. dna Morza Północnego w pobliżu wybrzeży Szkocji. Rejs ma potrwać 14 dni.

 • Fiasko poszukiwania ORP "Orzeł"

  W czasie ekspedycji w poszukiwaniu zaginionego w maju 1940 r. ORP "Orzeł" na dnie Morza Północnego natrafiono na 34 wraki. Żaden nie był jednak wrakiem polskiej jednostki. Znaleziono natomiast najprawdopodobniej wrak brytyjskiego okrętu HMS "Narwhal". Dziś ekspedycja się zakończyła.

 • RMF: ORP Błyskawica "wyjdzie" w morze

  ORP Błyskawica - słynny polski niszczyciel, dziś okręt muzeum - opuści port w Gdyni i wyjdzie w morze! Jak dowiedział się reporter RMF FM, to element planu obchodów tegorocznego święta Marynarki Wojennej, przypadającego na ostatnią niedzielę czerwca. W tym roku ma ono mieć wyjątkową oprawę w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości i 100-lecia utworzenia Marynarki Wojennej.

 • ORP Błyskawica "wyjdzie" w morze!

  ORP Błyskawica - słynny polski niszczyciel, dziś okręt muzeum - opuści port w Gdyni i wyjdzie w morze! Jak dowiedział się reporter RMF FM, to element planu obchodów tegorocznego święta Marynarki Wojennej, przypadającego na ostatnią niedzielę czerwca. W tym roku ma mieć ono wyjątkową oprawę w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości i 100-lecia utworzenia Marynarki Wojennej.

 • ORP Gen. K. Pułaski wraca z arktycznych manewrów

  W poniedziałek do macierzystego portu wojennego w Gdyni ma powrócić ORP Gen. K. Pułaski, który przez ostatnie kilkanaście dni uczestniczył w międzynarodowych ćwiczeniach TG-18. Prowadzone w arktycznych rejonach manewry oceniane są jako jedne z trudniejszych.

 • Brytyjczycy odznaczeni za pamięć o ORP Błyskawica

  Prezydencki minister Adam Kwiatkowski wręczył w niedzielę w Portsmouth Ordery Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej dwóm Brytyjczykom zaangażowanym w obchody rocznicy obrony miasta Cowes na wyspie Wight przez polski okręt ORP Błyskawica w maju 1942 roku.

 • ​MON: Umowa na dokończenie budowy ORP Ślązak podpisana

  Budowa okrętu patrolowego ORP Ślązak dobiega końca. Podpisano finalną umowę, która umożliwi przekazanie jednostki Marynarce Wojennej RP - poinformowało w piątek MON. Ma to nastąpić w przyszłym roku.

 • Poszukiwania wraku ORP Orzeł na Morzu Północnym bez rezultatu

  W czasie siedmiu dni polska ekipa pokonała na Morzu Północnym trasę liczącą prawie 1,2 tys. km, szukając po drodze wraku legendarnego okrętu podwodnego ORP Orzeł. Wraku nie odnaleziono, wykluczono jednak kolejny obszar, w którym mógłby się on znajdować.

 • Zaprezentowano okręt ORP "Kormoran". "To jednostka wielce nietypowa"

  ...​Marynarka Wojenna zaprezentowała w Gdyni nowy okręt - niszczyciel min ORP "Kormoran". Na wtorek zaplanowano uroczyste pierwsze podniesienie bandery na jednostce; od tego momentu formalnie zacznie ona pełnić funkcję okrętu MW. ORP "Kormoran" jest pierwszym z serii trzech nowoczesnych niszczycieli min, które mają trafić do 13. Dywizjonu Trałowców wchodzącego w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża...

 • Leżący u wybrzeży Malty wrak ORP "Kujawiak" został uznany za zabytek i jest chroniony przez władze maltańskie - informuje "Rzeczpospolita".

Zdjęcia na temat: orp
Wideo na temat: orp