• Informacje na temat:

  orzeł

Artykuły na temat: orzeł
 • Gdynia: Wyprawa w poszukiwaniu ORP "Orzeł"

  W niedzielę z Gdyni wyruszyła piąta już wyprawa w poszukiwaniu wraku zaginionego w maju 1940 r. okrętu wojennego ORP "Orzeł". Kilkuosobowa grupa chce przebadać ok. 600 km kw. dna Morza Północnego w pobliżu wybrzeży Szkocji. Rejs ma potrwać 14 dni.

 • Fiasko poszukiwania ORP "Orzeł"

  W czasie ekspedycji w poszukiwaniu zaginionego w maju 1940 r. ORP "Orzeł" na dnie Morza Północnego natrafiono na 34 wraki. Żaden nie był jednak wrakiem polskiej jednostki. Znaleziono natomiast najprawdopodobniej wrak brytyjskiego okrętu HMS "Narwhal". Dziś ekspedycja się zakończyła.

 • Orzeł dostanie imię na cześć bramkarza piłkarskiej reprezentacji Rosji

  ...​Ostry wzrok, błyskawiczna reakcja i imię na cześć... bramkarza piłkarskiej reprezentacji Rosji! Orzeł stepowy, który urodził się w moskiewskim ogrodzie zoologicznym zostanie nazwany na cześć Igora Akinfiejewa.

 • Borowski: Polski polityczny orzeł ma jedno skrzydło przetrącone

  ...radykalnej, tylko konsekwentnej, europejskiej - jest dziś odczuwalny. Polski polityczny orzeł ma jedno skrzydło przetrącone. Jeżeli lewica nie będzie potrafiła się porozumieć i rozdrobniona pójdzie do...

 • Borowski: Polski polityczny orzeł ma jedno skrzydło przetrącone

  ..., europejskiej - jest dziś odczuwalny. Polski polityczny orzeł ma jedno skrzydło przetrącone. Jeżeli lewica nie będzie potrafiła się porozumieć i rozdrobniona pójdzie do wyborów, to sama siebie...

 • Wystartował "Orzeł"

  Żużlowcy łódzkiego "Orła" udanie zadebiutowali w pierwszej lidze. Na własnym stadionie pokonali KS ROW Rybnik 46:43. Beniaminka do wygranej poprowadził Mateusz Szczepaniak, który zapisał na swoim koncie 12 punktów.

 • ...27 lipca na Morze Północne wyruszyła "Ekspedycja Orzeł Balex Metal". Wyprawa ma na celu odnalezienie i dokumentację wraku okrętu podwodnego ORP "Orzeł".

 • Orzeł dla Franciszka Pieczki

  Znamy nazwisko pierwszego laureata Orłów 2015 - dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej. Aktor filmowy i teatralny Franciszek Pieczka to laureat nagrody za Osiągnięcia Życia. Ceremonia Orłów i ogłoszenie nazwisk pozostałych laureatów 2 marca.

 • W poszukiwaniu ORP "Orzeł" u wybrzeży Holandii przebadano 17 wraków

  W trakcie zakończonej w weekend wyprawy w poszukiwaniu wraku ORP "Orzeł", polska ekipa przebadała 17 wraków spoczywających na dnie Morza Północnego u wybrzeży Holandii. Szczątków zaginionego w 1940 r. okrętu nie znaleziono, ale poszukiwania będą kontynuowane.

 • Gdzie jest okręt podwodny ORP „Orzeł”?

  Stocznia Marynarki Wojennej nie zakończyła w terminie remontu okrętu podwodnego ORP „Orzeł”, chociaż kara za każdy dzień zwłoki wynosi prawdopodobnie około 138 tysięcy złotych. Jak się jednak okazuje, SMW nie będzie musiała jej płacić, chociaż pobyt okrętu na stoczni przedłużył się prawie o rok.

Zdjęcia na temat: orzeł
Wideo na temat: orzeł
 • Czekoladowy orzeł wraca. Kandydaci spierają się o godło

  Dlaczego, gdy w sejmie głosowano nad ustawą mojego autorstwa dotyczącej godła narodowego na koszulkach polskie reprezentacji narodowej w sporcie, wstrzymał się pan od głosu? Czy pan się wstydzi polskiego godła? – pytał Bronisław Komorowski swojego konkurenta w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudę. – To nie kto inny jak pan wychodził na święto narodowe z czekoladowym orłem. Budziło to zażenowanie i śmiech – ripostował Andrzej Duda.

 • Kłusownicy wypchali chronionego ptaka

  Kłusownicy w rękach policjantów z Parczewa na Lubelszczyźnie. Wpadli podczas rutynowej kontroli drogowej. Wśród ich trofeów – był wypchany Orzeł Bielik, który jest pod ścisłą ochroną.

 • Orły zostały wręczone

  Film "Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego otrzymał Orła - nagrodę Polskiej Akademii Filmowej - dla najlepszego filmu. Skolimowski zwyciężył w kategorii najlepszy reżyser. Uroczystość wręczenia statuetek, nazywanych polskimi Oscarami, odbyła się w poniedziałek w Warszawie.