• Informacje na temat:

  orzeł

Artykuły na temat: orzeł
 • Gdynia: Wyprawa w poszukiwaniu ORP "Orzeł"

  W niedzielę z Gdyni wyruszyła piąta już wyprawa w poszukiwaniu wraku zaginionego w maju 1940 r. okrętu wojennego ORP "Orzeł". Kilkuosobowa grupa chce przebadać ok. 600 km kw. dna Morza Północnego w pobliżu wybrzeży Szkocji. Rejs ma potrwać 14 dni.

 • Fiasko poszukiwania ORP "Orzeł"

  W czasie ekspedycji w poszukiwaniu zaginionego w maju 1940 r. ORP "Orzeł" na dnie Morza Północnego natrafiono na 34 wraki. Żaden nie był jednak wrakiem polskiej jednostki. Znaleziono natomiast najprawdopodobniej wrak brytyjskiego okrętu HMS "Narwhal". Dziś ekspedycja się zakończyła.

 • Orzeł wylądował na barku zszokowanego kibica

  Jeden z fanów futbolu amerykańskiego był w niemałym szoku, gdy na jego barku wylądował... orzeł. Do zdarzenia doszło przed rozpoczęciem prestiżowego meczu Cotton Bowl, w którym w tym roku zmierzyły się uniwersyteckie drużyny Notre Dame i Clemson Tigers. W trakcie odgrywania hymnu narodowego tresowany ptak prawdopodobnie stracił orientację i zamiast krążyć po stadionie, skierował się w stronę...

 • Poszukiwania wraku ORP Orzeł na Morzu Północnym bez rezultatu

  W czasie siedmiu dni polska ekipa pokonała na Morzu Północnym trasę liczącą prawie 1,2 tys. km, szukając po drodze wraku legendarnego okrętu podwodnego ORP Orzeł. Wraku nie odnaleziono, wykluczono jednak kolejny obszar, w którym mógłby się on znajdować.

 • Orzeł dostanie imię na cześć bramkarza piłkarskiej reprezentacji Rosji

  ...​Ostry wzrok, błyskawiczna reakcja i imię na cześć... bramkarza piłkarskiej reprezentacji Rosji! Orzeł stepowy, który urodził się w moskiewskim ogrodzie zoologicznym zostanie nazwany na cześć Igora Akinfiejewa.

 • Borowski: Polski polityczny orzeł ma jedno skrzydło przetrącone

  ...radykalnej, tylko konsekwentnej, europejskiej - jest dziś odczuwalny. Polski polityczny orzeł ma jedno skrzydło przetrącone. Jeżeli lewica nie będzie potrafiła się porozumieć i rozdrobniona pójdzie do...

 • Borowski: Polski polityczny orzeł ma jedno skrzydło przetrącone

  ..., europejskiej - jest dziś odczuwalny. Polski polityczny orzeł ma jedno skrzydło przetrącone. Jeżeli lewica nie będzie potrafiła się porozumieć i rozdrobniona pójdzie do wyborów, to sama siebie...

 • Wystartował "Orzeł"

  Żużlowcy łódzkiego "Orła" udanie zadebiutowali w pierwszej lidze. Na własnym stadionie pokonali KS ROW Rybnik 46:43. Beniaminka do wygranej poprowadził Mateusz Szczepaniak, który zapisał na swoim koncie 12 punktów.

 • ...27 lipca na Morze Północne wyruszyła "Ekspedycja Orzeł Balex Metal". Wyprawa ma na celu odnalezienie i dokumentację wraku okrętu podwodnego ORP "Orzeł".

 • Orzeł dla Franciszka Pieczki

  Znamy nazwisko pierwszego laureata Orłów 2015 - dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej. Aktor filmowy i teatralny Franciszek Pieczka to laureat nagrody za Osiągnięcia Życia. Ceremonia Orłów i ogłoszenie nazwisk pozostałych laureatów 2 marca.

Zdjęcia na temat: orzeł
Wideo na temat: orzeł
 • Czekoladowy orzeł wraca. Kandydaci spierają się o godło

  Dlaczego, gdy w sejmie głosowano nad ustawą mojego autorstwa dotyczącej godła narodowego na koszulkach polskie reprezentacji narodowej w sporcie, wstrzymał się pan od głosu? Czy pan się wstydzi polskiego godła? – pytał Bronisław Komorowski swojego konkurenta w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudę. – To nie kto inny jak pan wychodził na święto narodowe z czekoladowym orłem. Budziło to zażenowanie i śmiech – ripostował Andrzej Duda.

 • Kłusownicy wypchali chronionego ptaka

  Kłusownicy w rękach policjantów z Parczewa na Lubelszczyźnie. Wpadli podczas rutynowej kontroli drogowej. Wśród ich trofeów – był wypchany Orzeł Bielik, który jest pod ścisłą ochroną.