• Informacje na temat:

  oskar schindler

Artykuły na temat: oskar schindler
 • Fabryka Emalia Oskara Schindlera, oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, otrzymała wyróżnienie od Stowarzyszenia British Guild of Travel Writers.

 • Wystawa "Fabryka Oskara Schindlera w Krakowie - historia i przyszłość" została otwarta w niedzielę w odremontowanym budynku administracyjnym dawnej fabryki przy ul. Lipowej 4 w krakowskiej dzielnicy Podgórze.

 • Niecodzienne wyznanie Stevena Spielberga 25 lat po premierze "Listy Schindlera"

  Podczas dyskusji towarzyszącej specjalnemu pokazowi "Listy Schindlera" na nowojorskim Tribeca Film Festival Steven Spielberg podzielił się wyjątkowym wspomnieniem związanym z realizacją tego obrazu. Przyznał, że niezwykłym wsparciem był dla niego w tamtym czasie aktor Robin Williams.

 • "Żydowski Schindler" wykupuje zakładników z rąk islamistów

  Kanadyjska fundacja założona przez Steve'a Mamana - przez media nazywanego "żydowskim Schindlerem" - zbiera pieniądze na wykup chrześcijan i jazydów z rąk dżihadystów z Państwa Islamskiego. Od stycznia udało się jej uwolnić prawie 130 kobiet i dzieci wykorzystywanych przez islamistów jako niewolnicy seksualni.

 • ...7 października w Niemczech zmarła Emilia Schindler, wdowa po Oskarze Schindlerze. Miała 94 lata. Jej mąż uznany został za bohatera, który uratował przed zagładą w czasie II wojny światowej ponad 1200 Żydów.

 • Ludzie z listy Schindlera - pierwsza wystawa

  Losy żydowskiej rodziny Wohlfeiler, uratowanej podczas II wojny światowej przez niemieckiego przemysłowca Oskara Schindlera, przypomina wystawa otwarta w środę w oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Fabryka Emalia Oskara Schindlera.

 • Stella Mueller-Madej, jedna z osób uratowanych podczas wojny przez niemieckiego przemysłowca Oskara Schindlera, skończyła 80 lat. W piątek prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wręczył jubilatce odznakę "Honoris gratia" za szczególne zasługi dla miasta.

 • Obecnie budynek ten jest oddziałem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Podczas wojny w fabryce niemiecki przemysłowiec, członek NSDAP Oskar Schindler zatrudniał ratowanych przez siebie Żydów. Dzięki(...) nie tylko Oskara Schindlera, ale pewnej postawy moralnej. Dyrektor Instytutu Yad Vashem Avner Shalev dziękował za utworzenie muzeum. Przypomniał, że przez ponad 600 lat katolicy i Żydzi żyli w Krakowie...

 • Podczas wojny w fabryce niemiecki przemysłowiec, członek NSDAP Oskar Schindler zatrudniał ratowanych przez siebie Żydów. Dzięki niemu ocalało ponad 1 tys. osób. Wojenna historia fabryki i jej(...)). Wcześniejszy remont budynku pochłonął 9,9 mln zł. Podczas prac ustalono, gdzie znajdował się sekretariat i gabinet Oskara Schindlera. Konserwatorom udało się spod warstw farby na ścianie wydobyć mapę Europy...

 • Nie tylko Schindler

  Chiune Sugihara - konsul japoński w Kownie który w czasie II wojny światowej uratował tysiące Żydów, wydając im japońskie wizy, będzie bohaterem pierwszego spotkania z cyklu "Nie tylko Schindler" organizowanego przez Muzeum Fabryka Emalia Oskara Schindlera we współpracy z Fundacją Nowych Ujęć.

Zdjęcia na temat: oskar schindler
Dyskusje na temat: oskar schindler