• Informacje na temat:

  osman i

Artykuły na temat: osman i
 • Turecki filantrop oskarżony o próbę obalenia rządu

  Znany turecki biznesmen i filantrop Osman Kavala został uwięziony w Stambule i oczekuje na proces po oskarżeniu go o próbę obalenia rządu. Taką informację podała agencja Anatolia.

 • Znany turecki biznesmen chciał obalić rząd?

  Znany turecki biznesmen i filantrop Osman Kavala został uwięziony w Stambule i oczekuje na proces po oskarżeniu go o próbę obalenia rządu - poinformowała w środę agencja Anatolia.

 • ...​Bitwa pod Chocimiem została stoczona w dniach 2 września - 9 października 1621 r. pomiędzy wojskami polskimi pod wodzą Jana Karola Chodkiewicza a armią turecką pod dowództwem sułtana Osmana II.

 • "Niech Zachód podporządkuje się Mahometowi! Jeśli nie, nie zaznacie wytchnienia!"

  Mułła Osman Tayfur podczas sobotniej demonstracji kurdyjskich mahometan w południowo-zachodniej Turcji skierował swoje słowa do "niewiernych": "Niech Zachód podporządkuje się Mahometowi! Jeśli nie, nie zaznacie wytchnienia!".

 • Tak wygląda strach na wojnie: Dziecko boi się aparatu

  Zdjęcie przestraszonego dziecka, które poddaje się na widok aparatu fotograficznego zostało okrzyknięte symbolem wojny domowej w Syrii. Fotografia cieszy się wielkim powodzeniem na portalach społecznościowych. Jak mówi fotoreporter Osman Sağırlı w rozmowie z BBC, podczas gdy on używał teleobiektywu, dziewczynka myślała, że jest to broń. Zdjęcie wykonano w grudniu ubiegłego roku.

 • Reprezentant Hondurasu w Wiśle Kraków

  Obrońca piłkarskiej reprezentacji Hondurasu Osman Chavez, który wystąpił w trzech meczach tegorocznych mistrzostw świata w RPA, podpisał roczny kontrakt z Wisłą Kraków - poinformowano na stronie internetowej klubu.

 • ..."Sportowcy" to cykl 242 obrazów Edwarda Dwurnika przedstawiających w krzywym zwierciadle życie Polaków w PRL-u. Za sprawą niemieckiego kolekcjonera Osmana Djajadisastry cykl znalazł się w albumie, którego premiera miała miejsce w czwartek wieczorem w Warszawie.

 • Darowizna dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej

  Praca "Człowiek-Buhaj" grupy Łódź Kaliska trafiła do zbiorów Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Pracę kupił i przekazał muzeum jako darowiznę prywatny kolekcjoner, mieszkający w Niemczech, Osman Djajadisastra. Dzieło zaprezentowano w czwartek.

 • Ewakuacja żołnierzy pilnujących historycznego grobowca

  Premier Turcji Ahmet Davutoglu poinformował o ewakuowaniu do kraju żołnierzy pilnujących w Syrii grobu dziadka Osmana I, który był założycielem dynastii Osmanów. Szef rządu dodał, że do Turcji przeniesiono także zwłoki Sulejmana Szaha.

 • Historyczny grobowiec bez ochrony. Ewakuowano żołnierzy

  Premier Turcji Ahmet Davutoglu poinformował o ewakuowaniu do kraju żołnierzy pilnujących w Syrii grobu dziadka Osmana I, który był założycielem dynastii Osmanów. Szef rządu dodał, że do Turcji przeniesiono także zwłoki Sulejmana Szaha.

Zdjęcia na temat: osman i
Dyskusje na temat: osman i