• Informacje na temat:

  ostatni cesarz

Artykuły na temat: ostatni cesarz
 • Cesarz Japonii dostał zgodę na abdykację. Ostatni raz taki przypadek miał miejsce 200 lat temu

  Japoński parlament zatwierdził ustawę zezwalającą na abdykację cesarza Akihito. Będzie to pierwsza abdykacja japońskiego monarchy od 200 lat.

 • Japoński cesarz ze zgodą na abdykację

  Japoński rząd przyjął w piątek ustawę zezwalającą na abdykację panującego obecnie cesarza Akihito. Termin zmiany władcy przypadnie najprawdopodobniej w grudniu 2018 r., a nowa era panowania, tzw. gengo, rozpocznie się z początkiem 2019 r.

 • Cesarz Japonii sygnalizuje gotowość do abdykacji

  Cesarz Japonii Akihito zasygnalizował w orędziu telewizyjnym, że ze względu na stan zdrowia gotów byłby do abdykacji - pisze agencja Kyodo. Nie użył jednak tego słowa, bowiem ustąpienia monarchy z tronu nie przewiduje konstytucja Japonii.

 • Sondaż: Większość Japończyków pozwoliłoby cesarzowi na abdykację

  Prawie 90 proc. Japończyków jest za zmianą prawodawstwa, aby umożliwić cesarzowi abdykację - wynika z opublikowanego w piątek sondażu. Życzenie ustąpienia z tronu ze względu na stan zdrowia, cesarz Akihito zasugerował kilka dni temu w orędziu telewizyjnym.

 • Japonia wysłuchała orędzia cesarza. Monarcha gotowy do abdykacji

  Cesarz Japonii Akihito zasygnalizował w poniedziałek w orędziu telewizyjnym, że ze względu na stan zdrowia gotów byłby do abdykacji - pisze agencja Kyodo. Nie użył jednak tego słowa, bowiem ustąpienia monarchy z tronu nie przewiduje konstytucja Japonii.

 • Cesarz Japonii rozważa abdykację

  Cesarz Japonii, 82-letni Akihito, wyraził chęć abdykacji i odejścia na emeryturę w najbliższych latach - poinformował japońska telewizja NHK. Byłby to krok bezprecedensowy od 200 lat.

 • Cesarz Japonii Akihito rozważa abdykację

  Cesarz Japonii, 82-letni Akihito, wyraził chęć abdykacji i odejścia na emeryturę w najbliższych latach - poinformowała japońska telewizja NHK. Byłaby to pierwsza taka decyzja od 200 lat.

 • 21 milionów euro za pieczęć chińskiego cesarza

  Pieczęć wybitnego chińskiego cesarza Qianlonga (panował w latach 1736-95) sprzedana została w środę w Paryżu za 21 mln euro - powiadomił dom Drouot, w którym odbyła się aukcja. Jest to podwójny rekord: za pieczęć w ogóle i za pojedynczy artefakt w 2016 roku.

 • Cesarz w szoku

  .... ludzi) stała się kampania austriacka 1805 r. Zakończona bitwą pod Austerlitz 2 grudnia 1805 r., ukazała niezwykłą sprawność bojową poszczególnych jednostek, ale nie dała Francji i jej cesarzowi(...) i godząca w honor jego armii. Ostatecznie doprowadziła do tego, że Aleksander I stał się śmiertelnym wrogiem cesarza Francuzów. Wojna z Francją wywołała w Prusach falę patriotycznego uniesienia...

 • Xi Jinping - "komunistyczne książątko" staje się cesarzem

  Chin od czasów Mao Zedonga. Profesor Góralczyk nie uważa jednak, że można go nazwać duchowym następcą Mao. - Raczej można go nazwać następnym cesarzem, bo rzeczywiście, Mao był ostatnim dotychczas cesarzem Chin, tyle że z komunistycznego nadania. Xi Jinping jest niewątpliwie najsilniejszym przywódcą Chin od czasów Mao, mimo że w międzyczasie był wpływowy wizjoner, autor chińskich reform Deng...

Dyskusje na temat: ostatni cesarz