• Informacje na temat:

  ostatni król polski

Artykuły na temat: ostatni król polski
 • Po Piastach tron polski zdobyła linia Andegawenów (lata 1370-1399), a następnie Jagiellonowie (1386-1572). Od śmierci ostatniego Jagiellona królowie polscy wybierani byli w drodze wolnej elekcji - aż(...) panowanie stanowiło kres rozbicia dzielnicowego w Polsce i osłabienia kraju na arenie międzynarodowej. Ostatnim z panujących Piastów był Kazimierz Wielki - król Polski w latach 1333-1370. Andegaweni...

 • Tysiące Tajów żegnają króla Bhumibola

  Tysiące Tajów zgromadziło się w środę na placu Saman Luang w centrum Bangkoku. Czekają na akt spopielenia doczesnych szczątków zmarłego ponad rok temu króla Bhumibola Adulyadeja, który rządził Tajlandią przez 70 lat. Kremacja ciała będzie najważniejszym aktem pogrzebu władcy.

 • 75 lat temu pochowano w Polsce ostatniego króla

  ...75 lat temu w Wołczynie pochowane zostały szczątki Stanisława Augusta Poniatowskiego, które po 140 latach powróciły do Polski. Na polecenie władz II Rzeczypospolitej odbyło się to w tajemnicy i bez żadnych uroczystości.

 • Ks. Zdzisław Król, ks. Andrzej Kwaśnik i o. Józef Joniec zostali we wtorek pochowani w krypcie zasłużonych Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie. Kapłani zginęli w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

 • Tadeusz Żyglewicz z Pleszewa został "Jubileuszowym Królem Kurkowym". Wygrał on piątkowe strzelanie z broni palnej do sylwetki drewnianego kura, które odbyło się na krakowskich Błoniach podczas obchodów 750-lecia istnienia krakowskiego Bractwa Kurkowego.

 • 74. Rajd Polski. Evans królem toru w Mikołajkach, Neuville liderem wyścigu

  ...​Elfyn Evans (Ford Fiesta WRC) został królem toru Mikołajki Arena. Brytyjczyk po raz trzeci był najszybszy na tym odcinku specjalnym podczas Rajdu Polski, ósmej rundy samochodowych mistrzostw świata. W imprezie prowadzi Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC).

 • Jeśli wpisać w wyszukiwarce kandydatów PiS do Sejmu nazwisko "Kaczyński", to na pierwszym miejscu wyskakuje Filip, na drugim Leonard, a dopiero na ostatnim - Jarosław.

 • Jan Rokita: W 1989 r. Wałęsa był niekoronowanym królem Polski

  W 1989 r., w chwili upadku komunizmu, Lech Wałęsa cieszył się niekwestionowanym autorytetem. Był królem-robotnikiem, wokół którego kłębił się uniżony dwór inteligentów - ocenia Jan Rokita, autor książki "Anatomia przypadku", która właśnie trafiła do księgarń.

 • Andrzej Duda spotkał się z królem Jordanii. O czym rozmawiali?

  Sytuacja w regionie Bliskiego Wschodu oraz kwestie bilateralnej współpracy Polski i Jordanii w sprawach dotyczących gospodarki i bezpieczeństwa to główne tematy, jakie poruszano podczas niedzielnego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z królem Jordanii Abdullahem II.

 • W sobotę sklepy będą zamknięte. Powodem Święto Trzech Króli

  Planujecie duże zakupy w ten weekend? Zapominalskim przypominamy - jutro zamknięte będą supermarkety, hipermarkety, galerie handlowe oraz inne sklepy zatrudniające pracowników na umowę o pracę. Powodem jest Święto Trzech Króli.

Dyskusje na temat: ostatni król polski