• Informacje na temat:

  ostatni król polski

Artykuły na temat: ostatni król polski
 • Po Piastach tron polski zdobyła linia Andegawenów (lata 1370-1399), a następnie Jagiellonowie (1386-1572). Od śmierci ostatniego Jagiellona królowie polscy wybierani byli w drodze wolnej elekcji - aż(...) panowanie stanowiło kres rozbicia dzielnicowego w Polsce i osłabienia kraju na arenie międzynarodowej. Ostatnim z panujących Piastów był Kazimierz Wielki - król Polski w latach 1333-1370. Andegaweni...

 • Robert Lewandowski został królem strzelców Bundesligi

  ...​Hamburger SV po raz pierwszy w historii spadł z piłkarskiej Bundesligi. Bayern Monachium, który już wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo, przegrał w ostatniej kolejce z VfB Stuttgart 1:4. Robert Lewandowski nie zdobył 30. gola w sezonie, ale został królem strzelców. Mimo zwycięstwa w ostatniej serii przed własną publicznością nad Borussią Moenchengladbach 2:1 HSV zakończył sezon na przedostatnim...

 • Tysiące Tajów żegnają króla Bhumibola

  Tysiące Tajów zgromadziło się w środę na placu Saman Luang w centrum Bangkoku. Czekają na akt spopielenia doczesnych szczątków zmarłego ponad rok temu króla Bhumibola Adulyadeja, który rządził Tajlandią przez 70 lat. Kremacja ciała będzie najważniejszym aktem pogrzebu władcy.

 • "Król sezonu", "polski nadskoczek". Zagraniczne media zachwycone Kamilem Stochem

  ...​Tej zimy "król sezonu" Kamil Stoch zgarnął prawie wszystko - chwaliły zagraniczne media triumfatora niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Planicy. "Polski nadskoczek nie może już sam udźwignąć wszystkich swoich trofeów" - żartowano.

 • 75 lat temu pochowano w Polsce ostatniego króla

  ...75 lat temu w Wołczynie pochowane zostały szczątki Stanisława Augusta Poniatowskiego, które po 140 latach powróciły do Polski. Na polecenie władz II Rzeczypospolitej odbyło się to w tajemnicy i bez żadnych uroczystości.

 • Ks. Zdzisław Król, ks. Andrzej Kwaśnik i o. Józef Joniec zostali we wtorek pochowani w krypcie zasłużonych Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie. Kapłani zginęli w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

 • Tadeusz Żyglewicz z Pleszewa został "Jubileuszowym Królem Kurkowym". Wygrał on piątkowe strzelanie z broni palnej do sylwetki drewnianego kura, które odbyło się na krakowskich Błoniach podczas obchodów 750-lecia istnienia krakowskiego Bractwa Kurkowego.

 • 74. Rajd Polski. Evans królem toru w Mikołajkach, Neuville liderem wyścigu

  ...​Elfyn Evans (Ford Fiesta WRC) został królem toru Mikołajki Arena. Brytyjczyk po raz trzeci był najszybszy na tym odcinku specjalnym podczas Rajdu Polski, ósmej rundy samochodowych mistrzostw świata. W imprezie prowadzi Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC).

 • Polski kryminał, Tarantino z DiCaprio i Król Lew. Na te filmy czekamy w 2019 roku

  ...zamordowała żonę Romana Polańskiego - aktorkę Sharon Tate. Zagra ją Margot Robbie, a Romana Polańskiego zagra polski aktor Rafał Zawierucha Król Lew Disney robi nową wersję słynnej animacji, tym razem to będzie animacja komputerowa, a premierę zaplanowano na lipiec 2019. Reżyserem będzie Jon Favreau. Pośród afrykańskiej sawanny przychodzi na świat jej przyszły król. Mały Simba uwielbia...

 • Jeśli wpisać w wyszukiwarce kandydatów PiS do Sejmu nazwisko "Kaczyński", to na pierwszym miejscu wyskakuje Filip, na drugim Leonard, a dopiero na ostatnim - Jarosław.

Dyskusje na temat: ostatni król polski