• Informacje na temat:

  otto i

Artykuły na temat: otto i
 • Nie żyje Otto Warmbier, Amerykanin zwolniony z więzienia w Korei Północnej

  Zmarł zwolniony z północnokoreańskiego więzienia amerykański student Otto Warmbier. O jego śmierci poinformowała rodzina. Mężczyzna od powrotu z Korei Północnej był w śpiączce.

 • Zmarł Frei Otto, architekt o światowej renomie

  W wieku 90 lat zmarł niemiecki architekt o uznanej światowej renomie Frei Paul Otto - poinformował we wtorek komitet Nagrody Pritzkera, uważanej za jedną z najwyżej cenionych nagród w dziedzinie architektury na świecie. Otto miał zostać laureatem tej nagrody za rok 2015.

 • Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku (woj. pomorskie) otrzymało w darze nieznany dotychczas obraz Otto Priebego, niemieckiego malarza, który w latach 1918-1945 mieszkał i tworzył w tym mieście.

 • Nad Polskę nadciąga niż "Otto". Synoptycy ostrzegają

  Mieszkańcy południowej i zachodniej Polski powinni być dziś przygotowani na gwałtowne burze. Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu i gradem. Wszystkiemu winny jest niż "Otto", który przemieszcza się znad Czech. Niespokojnie będzie także w pozostałych regionach kraju. Prognozy na kolejne dni są niepokojące. Poprawa pogody dopiero w przyszłym tygodniu.

 • Rozstrzelany za dezercję czy odmowę zabicia polskich cywilów? 70 lat po egzekucji Otto Schimka

  ...70 lat temu przed plutonem egzekucyjnym stanął Otto Schimek. Ten urodzony w Wiedniu żołnierz Wehrmachtu miał wcześniej odmówić strzelania do polskiej ludności cywilnej. W PRL stał się symbolem ruchu pacyfistycznego, przez chwilę był nawet kandydatem na ołtarze. Na jego legendzie pojawiły się jednak rysy. Był bohaterem czy dezerterem?

 • Niedzielne wybory prezydenckie w Gwatemali wygrał prawicowy generał w stanie spoczynku, 60-letni Otto Perez Molina z Partii Patriotycznej - poinformował Najwyższy Trybunał Wyborczy.

 • Zmarł Otto Sander, anioł z filmu "Niebo nad Berlinem"

  Nie żyje niemiecki aktor filmowy i teatralny Otto Sander. Artysta zmarł w wieku 72 lat w Berlinie. Zagrał w 130 filmach fabularnych i telewizyjnych. Polscy kinomani zapamiętali go jako odtwórcę roli anioła Cassiela w filmie Wima Wendersa "Niebo nad Berlinem".

 • Pogrzeb Otto von Habsburga - syna ostatniego cesarza

  W Wiedniu dobiegły końca uroczystości pogrzebowe Otto von Habsburga - syna ostatniego cesarza Karola I, twórcy idei Paneuropy, wieloletniego deputowanego Parlamentu Europejskiego, który zmarł 4 lipca w wieku 98 lat w swojej posiadłości Pocking w Bawarii.

 • Niemcy: Bartoszewski uhonorowany nagrodą im. cesarza Ottona

  Były szef polskiej dyplomacji, minister w kancelarii premiera Władysław Bartoszewski uhonorowany został dziś nagrodą im. cesarza Ottona, przyznawaną przez miasto Magdeburg (Saksonia-Anhalt).

 • Zmarł Otto Habsburg, najstarszy syn cesarza Austro-Węgier

  Najstarszy syn ostatniego cesarza Austro-Węgier Otto Habsburg zmarł w swoim domu w Bawarii w wieku 98 lat. Urodzony w 1912 r. Otto Habsburg miał objąć tron po swoim ojcu Karolu I, ale po rozpadzie Austro-Węgier w 1919 r. żył na emigracji.

Zdjęcia na temat: otto i
Wideo na temat: otto i
 • Front "Otto" dotarł do stolicy

  Burzowe chmury nadciągnęły nad Warszawę. Front niżowy "Otto", który przywędrował do nas znad Czech, cały czas przesuwa się na północ.

 • Łódź: Krajobraz po burzy

  Zalane ulice i poprzewracane drzewa. Oto, co w Łodzi pozostawił po sobie front niżowy "Otto".