• Informacje na temat:

  otto i wielki

Artykuły na temat: otto i wielki
 • Pogrzeb Otto von Habsburga - syna ostatniego cesarza

  W Wiedniu dobiegły końca uroczystości pogrzebowe Otto von Habsburga - syna ostatniego cesarza Karola I, twórcy idei Paneuropy, wieloletniego deputowanego Parlamentu Europejskiego, który zmarł 4 lipca w wieku 98 lat w swojej posiadłości Pocking w Bawarii.

 • Niemcy: Bartoszewski uhonorowany nagrodą im. cesarza Ottona

  Były szef polskiej dyplomacji, minister w kancelarii premiera Władysław Bartoszewski uhonorowany został dziś nagrodą im. cesarza Ottona, przyznawaną przez miasto Magdeburg (Saksonia-Anhalt).

 • "Wielki Test z Historii. Chrzest Polski" zakończony

  Marta Kielczyk i Łukasz Warzecha zwyciężyli w "Wielkim Teście z Historii. Chrzest Polski". W finale pokonali duet Laura Łącz i Przemysław Babiarz.

 • Ig Noble za badania wielkich uszu, "płynność" kotów i rozchlapywanie kawy

  Czy starsi mężczyźni mają wielkie uszy; czy koty są płynem; jak kontakt z krokodylem wpływa na skłonność do hazardu - to niektóre tematy badań nagrodzone Ig Noblami, przyznawanymi za ekscentryczne odkrycia i dokonania naukowe. Nagrody wręczono po raz 27. w USA.

 • Renata Borowska-Juszczyńska została nowym dyrektorem Teatru Wielkiego w Poznaniu. Zastąpiła na tym stanowisku Michała Znanieckiego, któremu w tym roku zakończył się kontrakt na kierowanie placówką.

 • Michał Urbaniak zagra 16 października w Teatrze Wielkim

  Jazzman Michał Urbaniak i jego goście wystąpią 16 października w warszawskim Teatrze Wielkim. W programie koncertu "Urbaniak All Stars" znajdą się jazzowe standardy oraz utwory w stylu funky, soul i r'n'b. - Będzie to duża dawka jazzu - zapowiada muzyk.

 • Bitwa pod Płowcami odbyła się 27 września 1331 r. Walka została stoczona pomiędzy wojskami Władysława Łokietka a oddziałami zakonu krzyżackiego kierowanymi przez komtura krajowego chełmińskiego Otto von Lauterberga, marszałka zakonu Dietricha von Altenburga, wielkiego komtura Otto von Bonsdorfa.

 • Cesarstwo Niemieckie (Rzesza Niemiecka) zostało założone w 1871 r. przez Ottona Bismarcka. Było niemieckim krajem związkowym o ustroju monarchii konstytucyjnej. Istniało do 1918 r.

 • Koniec wielkiego odliczania, czas na starcie z Grecją!

  W eliminacjach do mistrzostw Europy Grecy stracili zaledwie 5 bramek. Wygrali swoją grupę, wyprzedzając Chorwację (awansowała po barażach), Izrael, Łotwę, Gruzję i Maltę. Nie przegrali żadnego spotkania. W dziesięciu meczach zanotowali siedem zwycięstw i trzy remisy. Teraz drużyna Hellady chce nawiązać do świetnych wyników sprzed ośmiu lat. Wtedy zespół prowadzony przez Otto Rehhagela wywalczył...

 • Otto Habsburg, syn ostatniego cesarza Austrii Karola I, przestrzegł przed zagrożeniem, jakie – jego zdaniem – stanowi Rosja. Posunął się nawet do porównania prezydenta Władimira Putina do Hitlera.

Zdjęcia na temat: otto i wielki
Dyskusje na temat: otto i wielki