• Informacje na temat:

  otto iii

Artykuły na temat: otto iii
 • Rozstrzelany za dezercję czy odmowę zabicia polskich cywilów? 70 lat po egzekucji Otto Schimka

  ...70 lat temu przed plutonem egzekucyjnym stanął Otto Schimek. Ten urodzony w Wiedniu żołnierz Wehrmachtu miał wcześniej odmówić strzelania do polskiej ludności cywilnej. W PRL stał się symbolem ruchu pacyfistycznego, przez chwilę był nawet kandydatem na ołtarze. Na jego legendzie pojawiły się jednak rysy. Był bohaterem czy dezerterem?

 • III Piknik Historyczny w Warszawie

  Wśród atrakcji III Pikniku Historycznego, który w sobotę odbył się w Warszawie, znalazły się między innymi wystawy historyczne muzeów z całej Polski, m.in. możliwość obejrzenia pancernego samochodu gen. Wojciecha Jaruzelskiego, gra edukacyjna "W drodze do Senatu" i koncert jazzmana Michała Urbaniaka .

 • Wyspy Polskie: Ostrów Lednicki – centrum Polski Piastów na uboczu Polski współczesnej

  Na Ostrowie Lednickim swój pałac postawili Piastowie. Tu mieszkał Mieszko I, Bolesław Chrobry i Mieszko II. Możliwe, że tu podejmowany był Otto III, cesarz niemiecki, w drodze na Zjazd Gnieźnieński. Prawdopodobne jest też, że tu Polska przyjęła chrzest. Na spokojnej dziś wyspie ślady historii są bardzo wyraźne.

 • Kolejny raz o wpłacanie pieniędzy na fundusz odszkodowawczy dla byłych robotników przymusowych III Rzeszy - zaapelował pełnomocnik rządu Niemiec - Otto Lambsdorff.

 • Robotnicy przymusowi z czasów III Rzeszy dostaną 10 mld marek. Przedstawiciel niemieckiego rządu Otto Lambsdorf potwierdził, że rząd przeznaczy na odszkodowania...

 • Do wypłaty pierwszych odszkodowań dla robotników przymusowych i niewolniczych w III Rzeszy może dojść dopiero w przyszłym roku - mówi Otto Lambsdorf. Główny negocjator Niemiec wyjaśnił, że może to wyniknąć z przedłużającej się dyskusji na temat warunków działania funduszu na rekompensaty, w którym w sumie ma się znaleźć 10 miliardów marek.

 • Rosną nadzieje, że uda się jednak osiągnąć porozumienie w sprawie odszkodowań dla byłych robotników przymusowych III Rzeszy. Główny negocjator strony niemieckiej...

 • Tylko Polska nie zgadza się na proponowaną kwotę 8 miliardów marek na odszkodowania dla przymusowych robotników III Rzeszy.

 • .... Wątpliwości będzie można wyjaśnić już dziś, bo w Waszyngtonie zaczyna się kolejna runda rokowań. Główny niemiecki negocjator Otto Lambsdorff uspokaja: byli robotnicy przymusowi mogą jeszcze w tym roku liczyć na...

 • Niemcy: Zmarł były minister gospodarki hrabia Lambsdorff

  Były minister gospodarki Niemiec, honorowy przewodniczący liberalnej Partii Wolnych Demokratów (FDP) Otto hrabia Lambsdorff zmarł w sobotę w szpitalu w Bonn w wieku 82 lat - poinformowało w niedzielę jego biuro, potwierdzając wcześniejsze doniesienia dziennika "Die Welt".

Dyskusje na temat: otto iii