• Informacje na temat:

  pacyfikacja

Artykuły na temat: pacyfikacja
 • Birma: Pacyfikacja ludności muzułmańskiej

  Muzułmańska cywilna ludność Rohindża jest pacyfikowana przez demokratycznie wybrane władze Birmy - alarmują pracownicy agencji ONZ . Następuje masowa ucieczka tych osób do Bangladeszu - powiedział BBC John McKissick z Biura Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców.

 • Pacyfikacja KWK "Wujek". Prezydent o zbrodni komunistów

  Pacyfikacja Wujka 16 grudnia 1981 r., w wyniku której od milicyjnych kul zginęło dziewięciu protestujących górników, była największą tragedią stanu wojennego. Prezydent zaznaczył, że "poprzez tamtą ich postawę, poprzez tamten strajk, poprzez tę nieugiętość absolutną słowo "solidarność" napełniło się największą treścią. I ta solidarność przetrwała". Jak podkreślił, krzyże "poległych za...

 • Pacyfikacja w "Jedynce"

  Ochroniarze, którzy minionej nocy siłą usunęli protestujących pracowników "Jedynki Wrocławskiej", sami zostali uwięzieni. Robotnicy zabarykadowali wejście do siedziby firmy od zewnątrz.

 • "Przerażające". Odnaleziono plan pacyfikacji strajków z Sierpnia '80

  W archiwum Wojskowego Biura Historycznego odnaleziono plan Ludowego Wojska Polskiego, dotyczący pacyfikacji strajkujących robotników w sierpniu 1980 r. Mapy będące wstępem do pacyfikacji Stoczni Gdańskiej są przerażające - ocenił szef WBH Sławomir Cenckiewicz.

 • Odnaleziono plan pacyfikacji strajków z Sierpnia '80

  W archiwum Wojskowego Biura Historycznego (WBH) odnaleziono plan Ludowego Wojska Polskiego, dotyczący pacyfikacji strajkujących robotników w sierpniu 1980 r. "Mapy będące wstępem do pacyfikacji Stoczni Gdańskiej są przerażające" - ocenił szef WBH Sławomir Cenckiewicz.

 • ...świadków, jednak nie udało się dokładnie ustalić, jakie formacje brały udział w pacyfikacji. Jak wynikało z materiałów śledztwa, pacyfikacja została poprzedzona najprawdopodobniej prowokacją. Na teren...

 • ...- 19 kwietnia 1944 r. sotnia UPA Iwana Szpontaka ps. Zalizniak dokonała napadu na czysto polską wieś Rudka w pow. lubaczowskim. W wyniku napadu zginęło 65 osób. Spalono wieś, a ocalonym kobietom i dzieciom nakazano, tutaj zacytuję, "wynosić się za San" - powiedział Tomasz Bereza z oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Historyk przypomniał, że pacyfikacja Rudki była elementem czystki...

 • W Katowicach upamiętniono ofiary pacyfikacji kopalni Wujek

  Modlitwą i Apelem Pamięci przed Krzyżem-Pomnikiem przy katowickiej kopalni Wujek upamiętniono w sobotę dziewięciu górników, którzy zginęli od milicyjnych kul podczas pacyfikacji strajkującej kopalni na początku stanu wojennego.

 • Pobiegli, by upamiętnić ofiary pacyfikacji kopalni Wujek

  Około 400 uczniów śląskich szkół przybiegło przed Krzyż-Pomnik, upamiętniający śmierć dziewięciu górników z kopalni Wujek na początku stanu wojennego. Bieg Dziewięciu Górników zorganizowano już po raz czwarty.

 • Najtragiczniejsze zdarzenia miały miejsce w Gdyni, gdzie 17 grudnia wojsko bez ostrzeżenia otworzyło ogień do idących do pracy robotników. Krwawa pacyfikacja robotniczych protestów na Wybrzeżu w grudniu 1970 r. spowodowała wg oficjalnych danych śmierć 44 osób. 1 165 osób odniosło rany, około 3 tys. zostało najpierw bestialsko pobitych, a następnie aresztowanych. 12 grudnia 1970 r. Władysław...

Zdjęcia na temat: pacyfikacja
 • Plany pacyfikacji kopalni "Piast"
 • Plany pacyfikacji kopalni "Ziemowit"
 • Plany pacyfikacji kopalni "Ziemowit" i "Piast"
Wideo na temat: pacyfikacja
 • Bili pałkami, używali gazu. Brutalna pacyfikacja demonstracji w Kijowie

  W sobotę nad ranem oddziały specjalne milicji Berkut rozproszyły przy użyciu pałek i gazu łzawiącego uczestników antyrządowej demonstracji w centrum Kijowa. W czasie pacyfikacji obozu protestujących zatrzymanych zostało 35 osób. Wszyscy za stawianie oporu milicji. W czasie akcji kilkadziesiąt osób zostało pobitych. Są wśród jest dwóch Polaków: dziennikarz Tomasz Piechal oraz Jacek Zabrocki, dyrektor jednego z polskich koncernów na Ukrainie. Protesty na Ukrainie wybuchły, kiedy rząd ogłosił,...

 • Inscenizacja pacyfikacji stoczni w Szczecinie

  Przed bramą stoczni przedstawiono inscenizację pacyfikacji stoczni. W nocy z z 14 na 15 grudnia 1981 roku na teren zakładu weszło wojsko z milicją i brutalnie przerwało strajk załogi.

 • Szarpanina pseudokibiców przed kopalnią "Wujek"

  Pseudokibice GKS-u Katowice i Ruchu Chorzów starli się podczas obchodów 32. rocznicy pacyfikacji kopalni "Wujek" w Katowicach. Policji po kilku minutach udało się przerwać starcia pseudokibiców. Zatrzymano kilkanaście osób. Trwa ustalanie, czy była to tzw. ustawka, czy też do bójki doszło przypadkowo.

Dyskusje na temat: pacyfikacja