• Informacje na temat:

  pacyfizm

Artykuły na temat: pacyfizm
 • Drażni mnie histeria, jaka ogarnia polskie życie publiczno-polityczno-sieciowe, gdy powstają jakiekolwiek wzmianki/pomysły/sugestie dotyczące pojawienia się polskiego żołnierza na Ukrainie. Rodacy reagują na nie pełnymi wyższości i niechęci stwierdzeniami typu „a sam se tam jedź”, prezentując się jak naród, który swe bezpieczeństwo opiera na gigantycznej sile własnej armii i może z równą beztroską myśleć o tym, czy pomóc Ukrainie, jak i o tym, czy w razie czego żołnierz amerykański, niemiecki...

 • "Pacyfizm po polsku"

  Drażni mnie histeria, jaka ogarnia polskie życie publiczno-polityczno-sieciowe, gdy pojawiają się jakiekolwiek wzmianki/pomysły/sugestie pojawienia się polskiego żołnierza na Ukrainie. Rodacy reagują na nie, pełnymi wyższości i niechęci stwierdzeniami typu "a sam se tam jedź". Prezentując się jak przystało na naród, który swe bezpieczeństwo opiera na gigantycznej sile własnej armii i może z równą beztroską myśleć o tym, czy pomóc Ukrainie, jak o tym czy w razie czego żołnierz amerykański,...

 • Ale, prawdę mówiąc, nie jestem pewien, czy gdyby miał, to dziarskiej młodzieży wydzierającej się w różnych językach "stop wojnie" przyszłoby do głowy pojawić się tam. W tym właśnie wyraża się najbardziej charakterystyczna cecha pacyfizmu. Ideologii, która z pozoru jest szlachetna, a w istocie - cuchnie. Pacyfiści zawsze są po stronie agresora. Kiedy w 1939 na Polskę waliły się hitlerowskie armie...

 • Okoliczni mieszkańcy nie wiedzą jednak, dlaczego tego typu pacyfistyczny napis widnieje na starym budynku. Nic mi na ten temat nie wiadomo - mówi jedna z kobiet. To był magazyn, kółko rolnicze. Były maszyny, nawozy i kombajny - podkreśla starsza mieszkanka wsi. Czym Łubnice zasłużyły na miano lokalnego centrum pacyfizmu, próbował dociec nasz reporter Witold Odrobina. Posłuchaj:

 • Japonia zerwała z pacyfizmem, stawiając na ściślejszy sojusz ze Stanami Zjednoczonymi. Tak eksperci oceniają dzisiejszą decyzję rządu w Tokio o wysłaniu 600-osobowego oddziału do Iraku.

 • Japonia: Bójka deputowanych w parlamencie

  Blokowanie mównicy, szarpanina i przepychanki w japońskim parlamencie - taka atmosfera towarzyszyła obradom, w trakcie których miała być przegłosowana budząca kontrowersje ustawa kończąca erę pacyfizmu i zezwalająca Japonii na wysyłanie wojsk oraz walkę poza terytorium kraju.

 • Nagasaki: Uczczono pamięć ofiar bomby atomowej

  W Nagasaki uczczono w niedzielę pamięć tysięcy ofiar amerykańskiej bomby atomowej, zrzuconej na to miasto 70 lat temu. Przemawiając w Parku Pokoju burmistrz Nagasaki Tomisa Taue powiedział, że Japonia nie powinna nigdy odejść od zasady pacyfizmu.

 • Kultowy musical "Hair" w Warszawie

  Musical "Hair" - broadwayowski przebój uznany za symbol pokolenia hippisów i manifest pacyfizmu - zaprezentują aktorzy wrocławskiego Teatru Capitol w czwartek w Sali Kongresowej w Warszawie.

 • Bójka deputowanych w parlamencie

  Blokowanie mównicy, szarpanina i przepychanki w japońskim parlamencie - taka atmosfera towarzyszyła obradom, w trakcie których miała być przegłosowana budząca kontrowersje ustawa kończąca erę pacyfizmu i zezwalająca Japonii na wysyłanie wojsk oraz walkę poza terytorium kraju. Od zakończenia II wojny światowej konstytucja Japonii miała pacyfistyczny charakter. Artykuł dziewiąty wykluczał wojnę...

 • Rozwój sytuacji w Europie jest niepokojący. Europa jawi mi się jako mieszanina pacyfizmu i nacjonalizmu - uważa Henry Kissinger. Przy okazji unijnej konferencji w Rzymie austriacki "Die Presse", publikuje wywiad z byłym sekretarzem stanu USA.

Dyskusje na temat: pacyfizm