• Informacje na temat:

  pahlawi

Artykuły na temat: pahlawi
 • ...​Aszraf Pahlawi, siostra bliźniaczka obalonego w 1979 roku szacha Iranu, znana z talentów politycznych, licznych romansów i luksusowego stylu życia, zmarła w czwartek - poinformowała jej rodzina w internecie. Miała 96 lat.

 • Reza Pahlawi II: Dialog z reżimem w Teheranie jest bezcelowy

  Barack Obama nie powinien mieć złudzeń. Dialog z reżimem w Teheranie nie przyniesie żadnych konkretnych rezultatów - alarmuje Reza Pahlawi II, syn ostatniego szacha Iranu, z którym rozmawiał paryski korespondent RMF FM Marek Gładysz. Dziś mija 30. rocznica rewolucji islamskiej, która położyła kres rządom szacha.

 • Najmłodszy syn ostatniego szacha Iranu, odsuniętego od władzy w roku 1979 w następstwie irańskiej rewolucji islamskiej, Ali Reza Pahlawi, popełnił samobójstwo w swym domu w USA - poinformował we wtorek w internecie brat zmarłego.

 • Śmierć egipskiej księżniczki

  W Aleksandrii zmarła księżniczka Fauzia bint Fuad - pierwsza żona ostatniego szacha na perskim tronie, Mohammada Rezy Pahlawiego, najstarsza córka egipskiego króla Fuada I i królowej Nazli Sabri. Została pozbawiona tytułów królewskich po rozwodzie z szachem i zniesieniu monarchii w Egipcie.

 • Imperialne puszczanie gazów. Czy "żelazne kleszcze" grożą Polsce?

  Nie warto bać się Gazpromu i jego rurociągów. Władimir Putin i jego podwładni zarządzają bowiem energetycznym bogactwem Rosji bardziej w stylu szacha Iranu Rezy Pahlawiego niż braci Nobel czy Rockefellerów. A skutki imperialnego puszczania gazów mogą już wkrótce być dla Rosji równie opłakane.

 • Najmłodszy syn ostatniego szacha Iranu, odsuniętego od władzy w roku 1979 w następstwie irańskiej rewolucji islamskiej, Ali Reza Pahlawi, popełnił samobójstwo w swym domu w USA - poinformował w internecie brat zmarłego. " Z wielkim smutkiem powiadamiamy naszych rodaków o śmierci księcia Alego Rezy Pahlawiego " - napisał na swej stronie internetowej starszy syn szacha.

 • Iran chce zbudować tor wyścigowy Formuły 1

  ...o budowie toru myślał szach Reza Pahlawi, ale projekt nie został zrealizowany.   Cztery lata temu w 2011 roku Iran ponownie był gotowy wybudować tor i zorganizować Grand Prix. Wtedy jednak projekt...

 • 50 lat temu zginął Benno Ohnesorg. Jego śmierć wstrząsnęła Niemcami

  ...wojny, panowała napięta atmosfera. Za symbol zła i publicznego wroga środowiska lewicowe uważały szacha Iranu Rezę Pahlawiego - władcę, który utrzymał się na tronie dzięki puczowi zorganizowanemu(...) który rozpoczął się terror Gdy 2 czerwca 1967 roku wieczorem szach i jego małżonka Farah Diba Pahlawi zjawili się przed Deutsche Oper, by podziwiać nową inscenizację "Czarodziejskiego fletu" Mozarta...

 • Iran: Internauci nawołują się do kolejnych protestów antyrządowych

  ...te chwalące rządy Rezy Szaha Pahlawiego". Rządy dynastii Pahlawich obaliła rewolucja islamska w 1979 roku; od tego czasu Iran jest republiką islamską. (j.)

 • Ekskluzywna marka wraca do gry

  ...metrów długości i rozwijał prędkość maksymalną 200 km/h. Podróżowali nim m.in. dyktator Ugandy Idi Amin, szach Iranu Reza Pahlawi, czy przywódca komunistycznej Jugosławii Josip Broz Tito.

Zdjęcia na temat: pahlawi
Dyskusje na temat: pahlawi