• Informacje na temat:

  pakt północnoatlantycki

Artykuły na temat: pakt północnoatlantycki
 • Trump : Wkład USA w Pakt Północnoatlantycki powinien być mniejszy

  Prowadzący w wyścigu o nominację Republikanów w listopadowych wyborach prezydenckich, Donald Trump powiedział w poniedziałek wywiadzie dla CNN, że wkład finansowy USA w Pakt Północnoatlantycki jest nieproporcjonalnie wysoki i powinien być zmniejszony.

 • "NATO musi pozostać paktem obronnym"

  NATO musi pozostać paktem obronnym, wojskowym, zdolnym do wspólnego, skoordynowanego działania w obronie swoich członków, ale także w obronie wartości - powiedział w czwartek prezydent Lech Kaczyński przemawiając z okazji 10. rocznicy przystąpienia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego.

 • Rosja o szczycie NATO: Polityka otwartych drzwi przekształciła się w cel sam w sobie

  ...“NATO tylko zwiększa napięcie w Europie” – powiedziała rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa oceniając wczorajszy szczyt Sojuszu Północnoatlantyckiego. Według Federacji Rosyjskiej, pakt dąży poszerzenia swoich wpływów, a to nie oddziałuje pozytywnie na bezpieczeństwo. Moskwa negatywnie ocenia działania zmierzające do włączenia do NATO Gruzji i Ukrainy.

 • ​Herbst: Majdan zniweczył plany Putina, dlatego dokonał inwazji na Ukrainę

  Pakt Północnoatlantycki zapewnia, że Moskwa ma trzymać ręce z daleka od krajów bałtyckich i ich spraw, ale jego zadaniem jest również projektowanie bezpieczeństwa i stabilizacji w "szarej strefie", czyli w Mołdawii oraz na Ukrainie - przekonuje ambasador John E. Herbst, dyrektor Euroazjatyckiego Centrum Rady Atlantyckiej (Atlantic Council).

 • Rosyjska prasa: Epokowy szczyt NATO

  Epokowy - tak z ironią nazywa warszawski szczyt NATO "Rossijskaja Gazieta". Dziennik opublikował tekst autorstwa szefa komisji spraw zagranicznych Rady Federacji - Konstantina Kosaczowa. Jak ironicznie pisze rosyjski senator, ma "takie wrażenie, że zaczyna się nowe, drugie życie Sojuszu - Pakt Północnoatlantycki staje się Układem Warszawskim 2.0".

 • Trump: NATO jest lepiej dofinansowane "tylko dzięki mnie"

  Prezydent Donald Trump uznał za swą osobistą zasługę poprawę finansów NATO. Organizacja Paktu Północnoatlantyckiego jest lepiej dofinansowana "tylko dzięki mnie" - napisał na Twitterze.

 • Trump: NATO jest lepiej dofinansowane tylko dzięki mnie

  Prezydent Donald Trump uznał we wtorek za swą osobistą zasługę poprawę finansów NATO. "Organizacja Paktu Północnoatlantyckiego jest lepiej dofinansowana tylko dzięki mnie" - napisał na Twitterze.

 • Szczyt NATO: Albright i Waszczykowski o polityce NATO wobec Rosji

  ...nierozsądnymi żądaniami, nieufnością, konfrontacyjnością" - zauważył. O tym, że Pakt Północnoatlantycki nie prowokuje w żaden sposób Rosji przekonywała w swoim wystąpieniu Albright. Putin prowokatorem...

 • Czarnogóra członkiem NATO

  NATO od dziś liczy oficjalnie 29 członków. Podczas ceremonii w Waszyngtonie minister spraw zagranicznych Czarnogóry Srdjan Darmanović złożył oficjalne dokumenty przystąpienia do Paktu Północnoatlantyckiego.

 • Prezydent Trump w maju spotka się z sojusznikami z NATO

  Prezydent USA Donald Trump weźmie udział w spotkaniu z przywódcami państw członkowskich NATO pod koniec maja – podał Biały Dom po rozmowie telefonicznej prezydenta Trumpa z sekretarzem generalnym Paktu Północnoatlantyckiego Jensem Stoltenbergiem.

Dyskusje na temat: pakt północnoatlantycki