• Informacje na temat:

  pakt ribbentrop-mołotow

Artykuły na temat: pakt ribbentrop-mołotow
 • Pakt Ribbentrop - Mołotow to umowa międzynarodowa zawarta 23 sierpnia 1939 r. pomiędzy Niemcami a ZSRR będąca paktem o nieagresji. W rzeczywistości Pakt zawierał tajny protokół dodatkowy zawierający postanowienia w kwestii podziału terytoriów Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii i Rumunii.

 • KE przypomina o rocznicy paktu Ribbentrop-Mołotow

  Komisja Europejska przypomniała w środę, w przeddzień Europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Wszystkich Reżimów Totalitarnych i Autorytarnych, o skutkach paktu Ribbentrop-Mołotow, podpisanego 23 sierpnia 1939 r. przez nazistowskie Niemcy i Związek Radziecki.

 • 77 lat temu podpisano pakt Ribbentrop - Mołotow, nazywany "IV rozbiorem Polski"

  Mija 77 lat temu od podpisania paktu o nieagresji III Rzeszy i Związku Sowieckiego wraz z tajnym protokołem dodatkowym, którego konsekwencją był IV rozbiór Polski. Pakt 23 sierpnia 1939 r. podpisali w Moskwie Joachim von Ribbentrop i Wiaczesław Mołotow.

 • Putin w obecności Merkel usprawiedliwiał pakt Ribbentrop-Mołotow

  Prezydent Rosji Władimir Putin w niedzielę usprawiedliwiał pakt Ribbentrop-Mołotow, oświadczając, że jego celem było zapewnienie bezpieczeństwa ZSRR. Oznajmił też, że Polska "padła ofiarą polityki, którą sama próbowała prowadzić w Europie".

 • "Konsekwencje paktu Ribbentrop-Mołotow są w Estonii nadal odczuwane"

  Konsekwencje paktu Ribbentrop-Mołotow są w Estonii nadal odczuwane. Rosyjskie sąsiedztwo wciąż budzi pytania o to, czy historia się nie powtórzy - mówi historyk prof. Piotr Madajczyk. Według niego Polska powinna wysłać mocny sygnał gotowości do budowania wspólnoty.

 • „Rosja realizuje współcześnie koncepcje paktu Ribbentrop-Mołotow”

  Rosja realizuje współcześnie koncepcje paktu Ribbentrop-Mołotow, a swe działania na Ukrainie uzasadnia podobnie jak Związek Sowiecki wkraczający do Polski w 1939 r. - ocenił amerykański historyk Timothy Snyder w środę w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

 • Amerykański historyk: Rosja realizuje współcześnie koncepcje paktu Ribbentrop-Mołotow

  ..."Rosja realizuje współcześnie koncepcje paktu Ribbentrop-Mołotow, a swe działania na Ukrainie uzasadnia podobnie jak Związek Sowiecki wkraczający do Polski w 1939 r." - ocenił amerykański historyk Timothy Snyder w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Wygłosił tam wykład na konferencji pt. "Wojna i Pokój", zorganizowanej przez frakcję centroprawicowej Europejskiej Partii Ludowej w związku z 70

 • Słynny włoski historyk krytykuje postawę Polski w przededniu II wojny światowej. Sergio Romano na łamach "Corriere della Sera" obarcza odpowiedzialnością postawę przedwojennego rządu Polski za pakt Ribbentrop-Mołotow. Tajny dokument podpisany 23 sierpnia 1939 roku w Moskwie ustalał między innymi podział Polski po ataku Niemiec i ZSRR.

 • Niemcy: Szef Bundestagu przypomina o rocznicy paktu Ribbentrop-Mołotow

  Szef niemieckiego Bundestagu Norbert Lammert zaapelował do opinii publicznej w UE o zwrócenie większej uwagi na Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych, obchodzony 23 sierpnia w rocznicę niemiecko-sowieckiego paktu Ribbentrop-Mołotow.

 • G. Schetyna: Putin zapomniał, że pakt Ribbentrop-Mołotow uznano za niebyły

  ...- Putin zapomniał, że już Rada Najwyższa ZSRR uznała pakt Ribbentrop-Mołotow za niebyły - tak Grzegorz Schetyna odniósł się do słów prezydenta Federacji Rosyjskiej, który stwierdził, że w pakcie o nieagresji, który ZSRR podpisało z Niemcami latem 1939 roku, nie było nic złego a Polska dostała to, na co zasłużyła.

Zdjęcia na temat: pakt ribbentrop-mołotow