• Informacje na temat:

  pakt trzech

Artykuły na temat: pakt trzech
 • 77 lat temu podpisano pakt Ribbentrop - Mołotow, nazywany "IV rozbiorem Polski"

  Mija 77 lat temu od podpisania paktu o nieagresji III Rzeszy i Związku Sowieckiego wraz z tajnym protokołem dodatkowym, którego konsekwencją był IV rozbiór Polski. Pakt 23 sierpnia 1939 r. podpisali w Moskwie Joachim von Ribbentrop i Wiaczesław Mołotow.

 • ​Czechy: Rząd przeciwko migracyjnemu paktowi ONZ

  Czechy nie będą stroną globalnego paktu ONZ w sprawie migracji. Oficjalną decyzję podjął w środę gabinet Andreja Babisza. W stanowisku ministerstwa spraw zagranicznych podkreślono, że pakt nie rozróżnia wystarczająco wyraźnie między migracją legalną i nielegalną.

 • ONZ przyjmuje pakt ws. uchodźców. Jak głosowała Polska?

  Zgromadzenie Ogólne ONZ ogromną większością głosów przyjęło w poniedziałek niewiążący pakt, przewidujący zwiększone wsparcie dla krajów, w których mieszka większość z ponad 25 milionów uchodźców na świecie. Przeciw paktowi głosowały tylko USA i Węgry, trzy państwa wstrzymały się od głosu. Polska nie uczestniczyła w głosowaniu - jak głosi wtorkowy komunikat MSWiA.

 • Pakt milczenia, pakt pamięci

  ..."Mein Kampf", a jedynie scenariusz filmu fabularnego "Rasa", który należał do pedagogicznego kanonu państwa. Jest to historia trzech braci. Jeden był strażnikiem narodowych wartości: rasy i imperium(...) konstytucyjną i demokrację wywołała podziw całego świata. Oto 36 lat po wojnie jej zwycięzcy zostali pokonani w sposób demokratyczny. Jednak ceną transformacji był pakt zapomnienia czy też pakt...

 • Zachodniopomorska PO proponuje PiS zawarcie paktu stabilizacyjnego, ale nie wyklucza też koalicji w dalszej perspektywie. Taka jest odpowiedź na propozycję władz regionalnych PiS w sprawie podpisania z tą partią umowy koalicyjnej, którą przed tygodniem politycy PiS złożyli przewodniczącemu Platformy w regionie Stanisławowi Gawłowskiemu.

 • Traktat, zatwierdzony po ponad trzech latach negocjacji, wymaga od państw sygnatariuszy wprowadzenia całkowitego zakazu reklamy wyrobów tytoniowych albo bardzo surowych restrykcji na taką reklamę już w ciągu najbliższych pięciu lat. W przyjętym dokumencie znalazły się także wytyczne, jak powinny wyglądać ostrzeżenia o szkodliwości zamieszczane na paczkach papierosów oraz rekomendacje dotyczące...

 • ...23 sierpnia 1939 r. Joachim von Ribbentrop i Wiaczesław Mołotow, przedstawiciele dwóch totalitarnych mocarstw - III Rzeszy i Związku Sowieckiego, podpisali w Moskwie pakt o nieagresji wraz z tajnym protokołem dodatkowym, którego konsekwencją był IV rozbiór Polski.

 • Pakt stabilizacyjny to zły pomysł

  Z tej mąki chleba nie będzie. Miesiąc po zawarciu paktu stabilizacyjnego, po przegłosowaniu budżetu, kryzys wróci - uważa Bronisław Komorowski, wicemarszałek Sejmu z PO, gość Kontrwywiadu Kamila Durczoka w RMF FM.

 • Tusk wyznaczył datę debaty o ratyfikacji paktu fiskalnego

  Premier Donald Tusk poinformował, że zwrócił się do marszałek Sejmu z prośbą, aby informacja rządu, a następnie debata w Sejmie na temat ewentualnej ratyfikacji unijnego paktu fiskalnego - odbyła się w piątek 9 listopada.

 • Trzy szczyty

  ...prezydenta USA. Trump zachęca państwa Zatoki Perskiej do utworzenia własnego sojuszu polityczno-wojskowego nazywanego "arabskim NATO". Pakt Północnoatlantycki składa się z 28 państw na czele z USA. Trump był wcześniej otwartym krytykiem Sojuszu, jednak po spotkaniu twarzą w twarz z natowskim szefem Jensem Stoltenbergiem zmienił zdanie i stwierdził. że Pakt nie jest już przestarzały.  Biały Dom...

Wideo na temat: pakt trzech
Dyskusje na temat: pakt trzech