• Informacje na temat:

    pakt trzech

Artykuły na temat: pakt trzech
  • 77 lat temu podpisano pakt Ribbentrop - Mołotow, nazywany "IV rozbiorem Polski"

    Mija 77 lat temu od podpisania paktu o nieagresji III Rzeszy i Związku Sowieckiego wraz z tajnym protokołem dodatkowym, którego konsekwencją był IV rozbiór Polski. Pakt 23 sierpnia 1939 r. podpisali w Moskwie Joachim von Ribbentrop i Wiaczesław Mołotow.

  • Pakt milczenia, pakt pamięci

    ..."Mein Kampf", a jedynie scenariusz filmu fabularnego "Rasa", który należał do pedagogicznego kanonu państwa. Jest to historia trzech braci. Jeden był strażnikiem narodowych wartości: rasy i imperium(...) konstytucyjną i demokrację wywołała podziw całego świata. Oto 36 lat po wojnie jej zwycięzcy zostali pokonani w sposób demokratyczny. Jednak ceną transformacji był pakt zapomnienia czy też pakt...

  • Zachodniopomorska PO proponuje PiS zawarcie paktu stabilizacyjnego, ale nie wyklucza też koalicji w dalszej perspektywie. Taka jest odpowiedź na propozycję władz regionalnych PiS w sprawie podpisania z tą partią umowy koalicyjnej, którą przed tygodniem politycy PiS złożyli przewodniczącemu Platformy w regionie Stanisławowi Gawłowskiemu.

  • Traktat, zatwierdzony po ponad trzech latach negocjacji, wymaga od państw sygnatariuszy wprowadzenia całkowitego zakazu reklamy wyrobów tytoniowych albo bardzo surowych restrykcji na taką reklamę już w ciągu najbliższych pięciu lat. W przyjętym dokumencie znalazły się także wytyczne, jak powinny wyglądać ostrzeżenia o szkodliwości zamieszczane na paczkach papierosów oraz rekomendacje dotyczące...

  • ...23 sierpnia 1939 r. Joachim von Ribbentrop i Wiaczesław Mołotow, przedstawiciele dwóch totalitarnych mocarstw - III Rzeszy i Związku Sowieckiego, podpisali w Moskwie pakt o nieagresji wraz z tajnym protokołem dodatkowym, którego konsekwencją był IV rozbiór Polski.

  • Pakt stabilizacyjny to zły pomysł

    Z tej mąki chleba nie będzie. Miesiąc po zawarciu paktu stabilizacyjnego, po przegłosowaniu budżetu, kryzys wróci - uważa Bronisław Komorowski, wicemarszałek Sejmu z PO, gość Kontrwywiadu Kamila Durczoka w RMF FM.

  • Tusk wyznaczył datę debaty o ratyfikacji paktu fiskalnego

    Premier Donald Tusk poinformował, że zwrócił się do marszałek Sejmu z prośbą, aby informacja rządu, a następnie debata w Sejmie na temat ewentualnej ratyfikacji unijnego paktu fiskalnego - odbyła się w piątek 9 listopada.

  • Trzy szczyty

    ...prezydenta USA. Trump zachęca państwa Zatoki Perskiej do utworzenia własnego sojuszu polityczno-wojskowego nazywanego "arabskim NATO". Pakt Północnoatlantycki składa się z 28 państw na czele z USA. Trump był wcześniej otwartym krytykiem Sojuszu, jednak po spotkaniu twarzą w twarz z natowskim szefem Jensem Stoltenbergiem zmienił zdanie i stwierdził. że Pakt nie jest już przestarzały.  Biały Dom...

  • Prokurator generalny o nowelizacji ustawy o TK: Trzy przepisy autorstwa PiS-u - niekonstytucyjne

    ...kadencję, spośród co najmniej trzech kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne TK; prezesem TK można będzie być dwa razy. Dotychczas powołani prezesi TK byli nimi do końca swej kadencji(...) trybu jej uchwalania. Według niego narusza też ona Konwencję o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności oraz Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych. Wątpliwości RPO budzi tempo...

  • Irlandczycy zamieszkujący małe wyspy rozpoczęli głosowanie w referendum w sprawie paktu fiskalnego UE, który ma wzmóc dyscyplinę finansową. Na pozostałym obszarze kraju referendum, w którym trzeba przyjąć lub odrzucić pakt, odbędzie się w czwartek.

Wideo na temat: pakt trzech
Dyskusje na temat: pakt trzech