• Informacje na temat:

    pakt wschodni

Artykuły na temat: pakt wschodni
  • "Konsekwencje paktu Ribbentrop-Mołotow są w Estonii nadal odczuwane"

    Konsekwencje paktu Ribbentrop-Mołotow są w Estonii nadal odczuwane. Rosyjskie sąsiedztwo wciąż budzi pytania o to, czy historia się nie powtórzy - mówi historyk prof. Piotr Madajczyk. Według niego Polska powinna wysłać mocny sygnał gotowości do budowania wspólnoty.

  • Klęska wschodnia Polski

    ...i Estonii. "Daily Mirror" pisze, że Wielka Brytania już zrezygnowała z wysyłania wojsk do Estonii. Czują pismo nosem? W 1939 roku też wiedzieli, że Stalin z Hitlerem zawarli pakt o podziale Polski...

  • Kanada będzie wspierać wschodnią flankę NATO

    Na lipcowym szczycie NATO w Warszawie Kanada ma zadeklarować wsparcie dla wschodniej flanki Sojuszu. Przyszłość Paktu Północnoatlantyckiego była jednym z tematów rozmowy Andrzeja Dudy z premierem Kanady Justinem Trudeau. Polski prezydent przebywa z oficjalną wizytą w Ottawie.

  • Ilu żołnierzy wzmocni wschodnią flankę NATO?

    Około czterech tysięcy żołnierzy w Polsce i krajach bałtyckich oraz kilkusetosobowy, wielonarodowy oddział na wschodzie Europy. Takie są na razie wstępne pomysły na wzmocnienie wschodniej flanki NATO. Ostateczne decyzje mają zapaść w czasie lipcowego szczytu Sojuszu w Warszawie. O sprawie rozmawiali w Brukseli ministrowie spraw zagranicznych Paktu.

  • 77 lat temu podpisano pakt Ribbentrop - Mołotow, nazywany "IV rozbiorem Polski"

    Mija 77 lat temu od podpisania paktu o nieagresji III Rzeszy i Związku Sowieckiego wraz z tajnym protokołem dodatkowym, którego konsekwencją był IV rozbiór Polski. Pakt 23 sierpnia 1939 r. podpisali w Moskwie Joachim von Ribbentrop i Wiaczesław Mołotow.

  • "Rzeczpospolita": Pakt Putin-Obama

    ...ministrów spraw zagranicznych krajów NATO rozmawiano o budowie stałych baz wojskowych paktu w Polsce i krajach bałtyckich. Według źródeł "Rzeczpospolitej", USA chciałyby rozmieścić na stałe w naszym(...) wojskowej Sojuszu w państwach członkowskich w Europie Środkowej i Wschodniej - mówił po spotkaniu szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. Sikorski dodał, że wzmocniona współpraca wojskowa członków...

  • „Rosja realizuje współcześnie koncepcje paktu Ribbentrop-Mołotow”

    Rosja realizuje współcześnie koncepcje paktu Ribbentrop-Mołotow, a swe działania na Ukrainie uzasadnia podobnie jak Związek Sowiecki wkraczający do Polski w 1939 r. - ocenił amerykański historyk Timothy Snyder w środę w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

  • NATO o wschodniej flance, migrantach i Gruzji

    ...​Wzmocnienie wschodniej części Europy, migranci oraz Gruzja - to najważniejsze tematy rozpoczynającego się dzisiaj w Brukseli dwudniowego spotkania ministrów obrony krajów NATO. To jedno z najważniejszych spotkań przed lipcowym szczytem Paktu w Warszawie. Politycy mają podjąć decyzje o dalszym wzmacnianiu obecności na wschodzie Europy.

  • Rosja dozbraja się przy wschodniej flance NATO? Ławrow: Jesteśmy zmuszeni

    ...​Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow powiedział "Corriere della Sera", że Moskwa umacnia obecność wojskową przy wschodniej flance NATO, bo jest do tego "zmuszana" przez "prowokacyjne" działania Sojuszu koło jej granic. W wywiadzie udzielonym gazecie zapewnił też o woli współpracy z Donaldem Trumpem.

  • W Rosji o wschodniej flance NATO: Ukłucie słonia przez komara

    Wzmocnienie wschodniej flanki NATO nie jest zagrożeniem dla Rosji. Tak twierdzą eksperci cytowani przez agencję TASS. W ich opinii, decyzje Sojuszu w tej kwestii mają bardziej znaczenie propagandowe, niż strategiczne. Specjaliści podkreślają, że Moskwę tak naprawdę niepokoi rozmieszczaniem w Polsce i Rumunii elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

Dyskusje na temat: pakt wschodni