• Informacje na temat:

  pakt wschodni

Artykuły na temat: pakt wschodni
 • "Konsekwencje paktu Ribbentrop-Mołotow są w Estonii nadal odczuwane"

  Konsekwencje paktu Ribbentrop-Mołotow są w Estonii nadal odczuwane. Rosyjskie sąsiedztwo wciąż budzi pytania o to, czy historia się nie powtórzy - mówi historyk prof. Piotr Madajczyk. Według niego Polska powinna wysłać mocny sygnał gotowości do budowania wspólnoty.

 • Klęska wschodnia Polski

  ...i Estonii. "Daily Mirror" pisze, że Wielka Brytania już zrezygnowała z wysyłania wojsk do Estonii. Czują pismo nosem? W 1939 roku też wiedzieli, że Stalin z Hitlerem zawarli pakt o podziale Polski...

 • KE przypomina o rocznicy paktu Ribbentrop-Mołotow

  Komisja Europejska przypomniała w środę, w przeddzień Europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Wszystkich Reżimów Totalitarnych i Autorytarnych, o skutkach paktu Ribbentrop-Mołotow, podpisanego 23 sierpnia 1939 r. przez nazistowskie Niemcy i Związek Radziecki.

 • Kanada będzie wspierać wschodnią flankę NATO

  Na lipcowym szczycie NATO w Warszawie Kanada ma zadeklarować wsparcie dla wschodniej flanki Sojuszu. Przyszłość Paktu Północnoatlantyckiego była jednym z tematów rozmowy Andrzeja Dudy z premierem Kanady Justinem Trudeau. Polski prezydent przebywa z oficjalną wizytą w Ottawie.

 • Ilu żołnierzy wzmocni wschodnią flankę NATO?

  Około czterech tysięcy żołnierzy w Polsce i krajach bałtyckich oraz kilkusetosobowy, wielonarodowy oddział na wschodzie Europy. Takie są na razie wstępne pomysły na wzmocnienie wschodniej flanki NATO. Ostateczne decyzje mają zapaść w czasie lipcowego szczytu Sojuszu w Warszawie. O sprawie rozmawiali w Brukseli ministrowie spraw zagranicznych Paktu.

 • 77 lat temu podpisano pakt Ribbentrop - Mołotow, nazywany "IV rozbiorem Polski"

  Mija 77 lat temu od podpisania paktu o nieagresji III Rzeszy i Związku Sowieckiego wraz z tajnym protokołem dodatkowym, którego konsekwencją był IV rozbiór Polski. Pakt 23 sierpnia 1939 r. podpisali w Moskwie Joachim von Ribbentrop i Wiaczesław Mołotow.

 • "Rzeczpospolita": Pakt Putin-Obama

  ...ministrów spraw zagranicznych krajów NATO rozmawiano o budowie stałych baz wojskowych paktu w Polsce i krajach bałtyckich. Według źródeł "Rzeczpospolitej", USA chciałyby rozmieścić na stałe w naszym(...) wojskowej Sojuszu w państwach członkowskich w Europie Środkowej i Wschodniej - mówił po spotkaniu szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. Sikorski dodał, że wzmocniona współpraca wojskowa członków...

 • „Rosja realizuje współcześnie koncepcje paktu Ribbentrop-Mołotow”

  Rosja realizuje współcześnie koncepcje paktu Ribbentrop-Mołotow, a swe działania na Ukrainie uzasadnia podobnie jak Związek Sowiecki wkraczający do Polski w 1939 r. - ocenił amerykański historyk Timothy Snyder w środę w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

 • NATO o wschodniej flance, migrantach i Gruzji

  ...​Wzmocnienie wschodniej części Europy, migranci oraz Gruzja - to najważniejsze tematy rozpoczynającego się dzisiaj w Brukseli dwudniowego spotkania ministrów obrony krajów NATO. To jedno z najważniejszych spotkań przed lipcowym szczytem Paktu w Warszawie. Politycy mają podjąć decyzje o dalszym wzmacnianiu obecności na wschodzie Europy.

 • Duda: Współpraca krajów wschodniej flanki NATO przynosi korzyści całemu Sojuszowi

  Współpraca dziewięciu krajów wschodniej flanki NATO sprawdza się, funkcjonuje dobrze i przynosi korzyści nie tylko naszej części Europy, ale i całemu Sojuszowi; to dzięki naszej inicjatywie Sojusz pokazał, że wraca do swojej żywotności - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda.

Dyskusje na temat: pakt wschodni