• Informacje na temat:

  pałac kultury i nauki

Artykuły na temat: pałac kultury i nauki
 • Pałac Kultury i Nauki kończy 60 lat

  ...„Dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego", Pałac Kultury i Nauki obchodzi dziś swoje 60 urodziny. Z tej okazji w Warszawie zaplanowano liczne atrakcje, które potrwają aż do niedzieli.

 • Zburzyć Pałac Kultury i Nauki!

  ...o podjęcie uchwały o zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki - jednego z najbardziej widocznych symboli zniewolenia Polski przez Związek Sowiecki. Wkrótce przypada 60. rocznica zakończenia budowy w centrum(...) uwłaczało powadze niepodległego państwa. Taki sam los powinien spotkać Pałac Kultury i Nauki. Kraków, 19 lipca 2015 rzecznik POKiN...

 • Morawiecki za zburzeniem Pałacu Kultury i Nauki

  ...- Jestem za tym, żeby Pałac Kultury i Nauki, relikt panowania komunizmu, zniknął z centrum Warszawy. Marzę o tym od 40 lat - stwierdził wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.

 • Pałac Kultury i... Tajemnic

  Jest najstarszym i najwyższym polskim drapaczem chmur. Pałac Kultury i Nauki - znienawidzony przez wielu, przez innych nazywany ikoną Warszawy - ma aż 237 metry wysokości i od lat dzierży koronę najwyższego wysokościowca w kraju. Budynek zwany też "darem Stalina" owiany jest wieloma mitami. Na ogół nieprawdziwymi.

 • Pałac Kultury z brytyjska flagą. To wiadomość od prezydent Warszawy

  ..."Europa potrzebuje Wielkiej Brytanii w UE. Życzę Europie i Wielkiej Brytanii, by Brytyjczycy podjęli najlepszą dla siebie decyzję. Decyzję o wspólnocie" - napisała na swoich kontach w portalach społecznościowych Hanna Gronkiewicz-Waltz. Apelowi towarzyszyło zdjęcie Pałacu Kultury i Nauki, na którym została wyświetlona brytyjska flaga.

 • Pałac Kultury i Nauki ma już 55 lat

  ...22 lipca 1955 roku do użytku oddano Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, w czwartek mija 55 lat od tego wydarzenia. Wzniesiony jako "dar narodu radzieckiego dla Polski", przez warszawiaków potocznie nazywany Pekinem, w 2007 roku został wpisany do rejestru zabytków.

 • Twoje Niesamowite Miejsce: Poznaj tajemnice Pałacu Kultury i Nauki

  Ponad trzy tysiące pomieszczeń, ponad 237 metrów wysokości - z iglicą, 42 piętra oraz tajemnicze podziemia. W cyklu Twoje Niesamowite Miejsce odwiedzamy niedostępne na co dzień pomieszczenia w Pałacu Kultury i Nauki. Do jego budowy wykorzystano 46 milionów sztuk cegieł i 46 tysięcy ton stali. Żeby dostać się sprzed wejścia głównego do Pałacu Kultury na Taras Widokowy na 30. piętrze trzeba byłoby...

 • "Kosmiczne" miasteczko pod Pałacem Kultury

  Pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie powstaje "kosmiczne" miasteczko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To właśnie stamtąd WOŚP będzie nadawać relację z jubileuszowego 25. Finału.

 • Dziewiętnaście minut i piętnaście sekund - w takim czasie Krystian Herba wjechał rowerem na Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. 27-letni nauczyciel wychowania fizycznego z Rzeszowa, medalista mistrzostw Polski w trialu, pokonał 780 schodów prowadzących na 30. piętro.

 • Lux Torpedy, czyli przyczepy z których sprzedaje się rumsztyki i kiełbaski, stanęły pod Pałacem Kultury i Nauki oraz na skrzyżowaniu ulic Nowogrodzkiej i Emilii Plater. Warszawiacy nie kryją oburzenia. - Te blaszaki są paskudne, jeszcze brzydsze niż hale KDT - mówi pani Maria mieszkająca przy rondzie ONZ. - Jak można było pozwolić, żeby coś tak szpecącego stanęło w Śródmieściu? - dodaje. Przy...

Zdjęcia na temat: pałac kultury i nauki
Wideo na temat: pałac kultury i nauki
Dyskusje na temat: pałac kultury i nauki