• Informacje na temat:

  pałac w wilanowie

Artykuły na temat: pałac w wilanowie
 • Gdyby nie bitwa pod Wiedniem, pałac w Wilanowie wyglądałby zupełnie inaczej

  Historycy są zgodni: gdyby nie bitwa pod wzgórzem Kahlenberg, dziś zupełnie inaczej wyglądałaby rezydencja Jana III Sobieskiego w warszawskim Wilanowie. Dzięki Odsieczy Wiedeńskiej polski król stał się znany. Jego rezydencja musiała więc godnie wyglądać. Wyjątkowego upamiętnienia bitwy sprzed 333 lat chce także Komitet Budowy Pomnika. Grupa pasjonatów historii zbiera pieniądze na budowę monumentu...

 • Ponad 1, 5 tys. artykułów i zdjęć, 13 filmów dokumentalnych oraz pomoce naukowe dla nauczycieli znalazły się na wortalu internetowym Muzeum Pałacu w Wilanowie, który jest rodzajem wirtualnego wilanowskiego muzeum.

 • Królewski Festiwal Światła w warszawskim Wilanowie

  Wiele barw, niezwykłe spektakle świetlne, show laserowe i taneczne - to tylko część atrakcji III Królewskiego Festiwalu Światła. Impreza w piątek - 13 lutego - zacznie się w stołecznym Wilanowie.

 • Warsztaty, podróże w karecie Jana III Sobieskiego i grę terenową pozwalającą poznać Trakt Królewski, którym Jan III zmierzał z Zamku Królewskiego do swej wilanowskiej rezydencji, zaplanowało na weekend Muzeum Pałac w Wilanowie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

 • Obecność i działalność rodu Lubomirskich w Wilanowie w XVIII i XIX wieku to temat nowej ekspozycji w Muzeum Pałacu w Wilanowie. Wystawa będzie czynna dla zwiedzających od soboty. Można będzie zobaczyć m.in. malarskie portrety oraz pałacowe wnętrza.

 • Wszystko wskazuje na to, że o zwrot Pałacu w Wilanowie wystąpią potomkowie hrabiego Adama Branickiego. Do tej pory bezskutecznie próbowali odzyskać tylko rodzinne pamiątki, teraz zmienili zdanie - informuje "Metro".

 • ...6 tys. muzealiów o wartości wielu milionów złotych, będących dziś w dyspozycji pałacu w Wilanowie, chcą sądownie odzyskać - jako swe rodzinne pamiątki - spadkobiercy ostatniego właściciela dóbr ziemskich Adama Branickiego. Wilanowskie muzeum wnosi o oddalenie pozwu.

 • Uporządkowanie szaty roślinnej, wymiania latarni i ławek, zastąpienie asfaltowych alejek naturalną nawierzchnią żwirową w połączeniu z kostką granitową zakłada umowa na unijne dofinansowanie rewaloryzacji przedpola Pałacu w Wilanowie.

 • Około 150 prac polskich artystów z okresu lat 80. m.in. Jarosława Modzelewskiego, Marka Sobczyka, Włodzimierza Pawlaka, będzie można zobaczyć na wystawie kolekcji Barbary i Andrzej Bonarskich, która czynna jest od wtorku w Oranżerii Pałacu w Wilanowie.

 • Wojewoda zbada stan prawny rezydencji w Wilanowie

  Wojewoda mazowiecki zadecyduje, czy pałac w Wilanowie odebrano przedwojennym właścicielom zgodnie z dekretem rolnym z 1944 r. Od decyzji tej zależy ewentualne postępowanie sądowe, które umożliwiłoby rodzinie Branickich zwrot posiadłości.

Zdjęcia na temat: pałac w wilanowie
Wideo na temat: pałac w wilanowie
 • Andrzej Duda jak papież. Ucałował dziecko podane mu w tłumie

  Tłumy zwolenników Andrzeja Dudy zebrały się pod Pałacem w Wilanowie, gdzie prezydent elekt odebrał od Państwowej Komisji Wyborczej akt wyboru na prezydenta. Kiedy po uroczystości wyszedł z pałacu, powitały go entuzjastyczne okrzyki. Andrzej Duda wziął również na ręce dziecko podane mu z tłumu. Przyszłej parze prezydenckiej odśpiewano także "Sto lat". Andrzej Duda obejmie urząd prezydenta

 • Malinowska-Grupińska: Gronkiewicz-Waltz to najlepszy prezydent w 1000-letniej historii Warszawy

  „Hanna Gronkiewicz-Waltz na bilety dla czterech osób do Pałacu-Muzeum w Wilanowie wydała 80 złotych. Okazało się, że trzeba dopłacić dodatkowe 5 złotych za wejście do parku. To może się nie podobać” - tłumaczy zamieszanie wokół wizyty prezydent Warszawy w Wilanowie, gość Kontrwywiadu RMF FM. Przewodnicząca rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska mówi, że prezydent Warszawy stała w kolejce z grupą

Dyskusje na temat: pałac w wilanowie