• Informacje na temat:

  palach

Artykuły na temat: palach
 • ​Próbowałem policzyć, ile razy ostatnio słyszałem, że "PiS działa w interesie Putina", ale w końcu pogubiłem się w rachunku. Tym bardziej, że PiS nie pozostaje dłużny i równie chętnie wskazuje jako wspólników Władimira Władimirowicza PO i Nowoczesną. A jeszcze chętniej - i w tej sprawie zgodnie z "opozycją totalną" - partie działające na prawo od PiS. Można wręcz powiedzieć, że insynuowanie, jeśli nie świadomych związków z Putinem, to przynajmniej "działania w jego interesie" było zawsze...

 • Polacy palą mniej

  ​Używamy mniej tytoniu niż Grecy czy Francuzi, ale więcej niż Finowie i Szwedzi – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Według raportu Eurobarometru, w 2014 r. odsetek palaczy w Polsce wyniósł 28 proc. i był już tylko o 2 proc. wyższy niż średnia w UE.

 • Czym palą w piecach mieszkańcy "stolicy smogu"?

  Odwołane lekcje w szkołach, darmowa komunikacja – tak wygląda sytuacja w spowitym smogiem Rybniku. W nocy z poniedziałku na wtorek dopuszczalne stężenie pyłu zawieszonego w powietrzu przekroczone zostało nawet 28-krotnie. Ciężkie powietrze wisi także m.in. nad Katowicami, Zabrzem, Gliwicami, Częstochową i Tychami.

 • Śląskie: Pali się magazyn na złomowisku starych samochodów

  Groźny pożar w Mokrej koło Kłobucka w Śląskiem. Pali się tam magazyn na złomowisku starych samochodów. Na miejscu jest ponad 10 wozów strażackich.

 • Antoni Macierewicz: Widzieliśmy plecy sine od pał

  Robotnicy w Czerwcu '76 stanęli w obronie narodu polskiego, za co spotkały ich okrutne represje; "widzieliśmy plecy sine od pał, ludzi, którzy nie byli w stanie chodzić po 68, 96 godzinach pałowania, bicia, torturowania" - mówił szef MON Antoni Macierewicz w niedzielę w Warszawie.

 • Norylsk to wzniesione 50 lat temu ogromne miasto na palach. To także centrum gigantycznego kombinatu niklowego. W 9-piętrowych blokach mieszka ćwierć miliona ludzi. Ciepło jest zaledwie 3 miesiące, przez większą część roku kilkudziesięciostopniowe mrozy skuwają ziemię tak, że przypomina ona skałę.

 • Dziwna prośba ws. nastolatków. "Niech palą w szkole"

  ​Licealistom we Francji powinno pozwolić się na palenie papierosów na terenie szkoły, by gromadząc się na przerwach na ulicach, nie byli narażeni na ataki terrorystyczne - zaapelował główny związek administratorów szkół średnich, SNPDEN.

 • Holland: Dla mnie Palach jest symbolem bohaterstwa

  Zrealizowany w Czechach "Gorejący krzew" to najnowszy film Agnieszki Holland. Jest efektem współpracy polskiej reżyserki i czeskiego, debiutującego scenarzysty Stepana Hulika. Trzyczęściowy film przedstawia historię procesu w obronie dobrego imienia Jana Palacha - czeskiego studenta, który w 1969 roku, w proteście przeciwko inwazji Układu Warszawskiego i apatii czeskiego społeczeństwa, dokonał...

 • Bunt uchodźców w ośrodku w Bułgarii. Palą budynki i rzucają kamieniami

  ​Ponad 2 tysiące migrantów, przeważnie Afgańczyków, zbuntowało się w ośrodku w Charmanli w południowo-wschodniej Bułgarii - poinformował radio publiczne. Ośrodek jest otoczony przez liczne siły policji i żandarmerii. Sprowadzono armatkę wodną.

 • Co za hańba dla policji! - ekscytują się polskie gazety i portale. Ujawniono nagranie, na którym gliniarz zachowuje się brutalnie, bez powodu bije zatrzymanych do kontroli i z bliska psika im w oczy gazem łzawiącym. Na dodatek ofiarami jego brutalności są kobiety. Na dodatek czarnoskóre. O, rzeczywiście, wobec takiego ekscesu polskie media i autorytety nie mogą milczeć, nie mogą być obojętne! Bo chodzi o policję francuską, oczywiście. W sprawach krajowych to co innego.

Zdjęcia na temat: palach
Wideo na temat: palach
Dyskusje na temat: palach