• Informacje na temat:

  palacz jan

Artykuły na temat: palacz jan
 • ​"Bierni palacze" e-papierosów przyjmują niewielkie dawki nikotyny

  ...elektronicznych trzech różnych firm. Porównali też narażenie biernych palaczy w przypadku oparów z e-papierosa i tradycyjnego dymu papierosowego. Przeciętna ilość nikotyny emitowana podczas palenia tradycyjnych(...) polskich naukowców w składzie Jan Czogała, Bartłomiej Fidelus, Wioletta Zielińska-Danch i Andrzej Sobczak we współpracy z pracownikami Roswell Park Cancer Institute w Buffalo w Stanach Zjednoczonych...

 • GIS: Zmiana restauracji na klub palacza grozi utratą koncesji na alkohol

  Restauratorzy, którzy zdecydują się na otwarcie tzw. klubu palacza, muszą liczyć się z możliwością odebrania im pozwolenia na sprzedaż alkoholu - przestrzega GIS. Dotychczas nikt z warszawskich restauratorów nie poinformował ratusza o rozpoczęciu tego typu działalności.

 • Polska bieda: 8 zł na miesiąc

  Szukali biedy, tej prawdziwej. Dotarli do ludzi, którzy przez miesiąc utrzymują rodzinę za 300 zł za osobę. To tyle, ile przeciętny palacz wydaje na papierosy w ciągu miesiąca. Są też tacy, którzy wiedzą jak poradzić sobie, mając mniej niż 50 zł na członka rodziny. Na pytanie o marzenia - odpowiadają ciszą.

 • Polska bieda: 8 zł na miesiąc

  Szukali biedy, tej prawdziwej. Dotarli do ludzi, którzy przez miesiąc utrzymują rodzinę za 300 zł za osobę, tyle ile przeciętny palacz wydaje na papierosy w miesiąc. Są też tacy, którzy wiedzą jak poradzić sobie, mając mniej niż 50 zł na członka rodziny. Na pytanie o marzenia odpowiadają ciszą.

 • Uważaj na chrypkę!

  Pozornie niegroźna chrypka może być objawem poważnych chorób, a nawet świadczyć o rozwoju nowotworu krtani. Nie można jej lekceważyć! Grupą najbardziej narażoną zarówno na chrypkę, jak i inne zmiany w obrębie krtani są palacze, którzy regularnie sięgają po papierosy dłużej niż 10 lat.

 • Restauratorzy, którzy zdecydują się na otwarcie tzw. klubu palacza, muszą liczyć się z możliwością odebrania im pozwolenia na sprzedaż alkoholu - przestrzega GIS. Dotychczas nikt z warszawskich restauratorów nie poinformował ratusza o rozpoczęciu tego typu działalności.

 • Nowelizacja ustawy antynikotynowej nie zakazuje palenia na zewnętrznych terenach lokali gastronomicznych, w tzw. ogródkach piwnych - powiedział podczas konferencji prasowej zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Jan Orgelbrand.

 • Kaszel, który trwa powyżej 3 tygodni, powinien nas zaniepokoić

  ...są niestety nadużywane. Co zatem powinno zaniepokoić? Jeżeli jest to palacz, to powinna go niepokoić każda zmiana charakteru kaszlu. Osłabienie, pobolewanie w klatce piersiowej. Plucie krwią, które(...) jest niestety drogie. Nie możemy tego zaproponować wszystkim palaczom w Polsce, bo to jest niemożliwe, ekonomia nas ogranicza. Powiedzenie też, że wszyscy, którzy palą, powinni mieć na to pieniądze...

 • Przegląd filmów z Himilsbachem w 80. rocznicę urodzin artysty

  ..."Jan Himilsbach. Książę polskich amatorów" - pod takim tytułem odbędzie się w Warszawie przegląd filmów poświęcony jednej z najbarwniejszych postaci w historii polskiego kina. W listopadzie przypada 80. rocznica urodzin aktora.

 • Nowocześnie, widno i czysto

  ...działały bez zarzutu a zimą w całym gmachu było ciepło, palacz i windziarz dostali mieszkania na ostatnim piętrze. Projektanci postanowili w ten sposób zmusić ich do solidnej pracy. Windziarz dbał o dźwigi by nie musieć chodzić schodami na samą górę. A palacz pilnował pieca, bo inaczej jemu pierwszemu brakowałoby ciepłej wody. Masywny wieżowiec- najlepszy przykład polskiego funkcjonalizmu - został...

Dyskusje na temat: palacz jan