• Informacje na temat:

  palę paryż

Artykuły na temat: palę paryż
 • ...wspominając już o pobiciu pijanego kierowcy i jego − też podobno agresywnych − pasażerek na imigranckim przedmieściu Paryża. Zachowanie ministra Sienkiewicza i jego szefa, to, jak już bodaj pisałem, typowa...

 • Palą izraelskie flagi. Starcia na ulicach

  Gwałtowne starcia uliczne pomiędzy propalestyńskimi demonstrantami i szturmowymi oddziałami francuskiej policji wybuchły w sobotę w imigranckich dzielnicach Paryża. Grupy młodych imigrantów z krajów arabskich i działacze skrajnej lewicy palili izraelskie flagi, niszczyli przystanki autobusowe i rozbijali witryny sklepowe.

 • Polska może skończyć w "drugiej prędkości" unii obronnej

  ..."unią obronną" w UE. Europejczycy już w ten czwartek na miniszczycie NATO w Brukseli chcą przekonywać Trumpa, że bardzo rzetelnie łożą na własne bezpieczeństwo. Berlin szybciej, Paryż ambitniej - Unia(...) Berlin chciałby włączenia się do PESCO przez jak największą grupę krajów Unii, to dla Paryża właściwszy jest "klub mniejszy, lecz ambitniejszy". Paryż prze do przodu, bo hamulcowym PESCO nie są już...

 • Liedel: W Europie jest kilka tysięcy islamskich bojowników

  ...zapraszamy na serię korespondencji z Paryża. Przyjrzymy się bliżej europejskiej strategii walki z terroryzmem i sprawdzimy, jak z zagrożeniem radzi sobie Francja.

 • Przerwane marzenia Zbigniewa Cybulskiego

  .... Pisał o nim René Claire - francuski aktor, reżyser i scenarzysta. Chwalił włoski powieściopisarz - Alberto Moravia. Kiedy Cybulski odwiedził Paryż liścik z zaproszeniem do domu zostawiła mu w hotelu...

 • "Król umiera" najlepszym spektaklem

  ...przedstawienie w Teatrze Rutebeuf w Clichy koło Paryża. Publiczność zobaczyła go w specjalnie przygotowanej, francuskiej wersji językowej.

 • ..." prezentowała przedstawienie w Teatrze Rutebeuf w Clichy koło Paryża. Publiczność zobaczyła go w specjalnie przygotowanej, francuskiej wersji językowej.

 • Francja: Zgaszono znicz olimpijski

  Wędrówka ognia olimpijskiego przez Paryż zakończyła się w poniedziałek na stadionie Charlety po licznych incydentach związanych z protestami na rzecz Tybetu - informuje agencja AFP.

 • Jeden z największych terminali lotniczych w Europie otwarto w Madrycie - na tamtejszym lotnisku Barajas. Teraz madryckie lotnisko obok Londynu, Paryża i Frankfurtu jest jednym z czterech największych europejskich portów lotniczych.

 • Premier Yvon Neptune w imieniu Aristide'a zaapelował o pomoc międzynarodową. Chęć wysłania sił rozjemczych zgłosiła już Francja. To rezultat starych sentymentów: Haiti jest dawną kolonią francuską; Paryż próbuje też zaznaczyć, że rozdaje karty na arenie międzynarodowej. Francja już jednak dostała „prztyczka w nos”, bo interwencji nie poparły Stany Zjednoczone, bez których nikt nie potrafi...

Dyskusje na temat: palę paryż