• Informacje na temat:

  palestyna

Artykuły na temat: palestyna
 • Palestyna: Będzie strajk generalny?

  Palestyńskiej Mahmud Abbas. Oświadczył, że jest ona równoznaczna ze zrzeczeniem się przez USA roli pokojowego mediatora w regionie i podkreślił, że Jerozolima jest "wieczną stolicą Państwa Palestyna...

 • Przywódca Iranu: Palestyna zostanie wyzwolona, a Palestyńczycy zwyciężą

  Palestyna zostanie wyzwolona, a Palestyńczycy zwyciężą - oświadczył w środę najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei. Dodał, że zamiar przeniesienia przez USA ambasady z Tel Awiwu do Jerozolimy to błąd i oznaka braku kompetencji.

 • Palestyna: Aresztowano członków Hamasu

  Siły bezpieczeństwa Autonomii Palestyńskiej aresztowały na Zachodnim Brzegu 100 członków radykalnego ugrupowania Hamas. - Aresztowani planowali przeprowadzenie ataków – poinformowali przedstawiciele władz.

 • Izrael-Palestyna: Próba wznowienia rozmów pokojowych

  Szef palestyńskiego MSZ Rijad al-Malki wyraził gorące poparcie dla inicjatywy Francji, która zaproponowała w czwartek zorganizowanie 30 maja w Paryżu międzynarodowego spotkania na szczeblu ministrów w celu wznowienia izraelsko-palestyńskiego procesu pokojowego.

 • Donald Trump wzywa Izrael i Palestynę do kompromisu

  Prezydent USA Donald Trump powiedział w środę, przyjmując w Białym Domu izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu, że obie strony konfliktu bliskowschodniego - Izrael i Palestyna - będą musiały pójść na kompromis.

 • Prezydent: pokój między Izraelem a Palestyną tylko dzięki porozumieniu stron

  ..., jak i Palestyna mogą liczyć na Polskę. My nie mamy żadnych interesów w tej części świata, jesteśmy tutaj absolutnie neutralni. Staramy się obiektywnie oceniać sytuację - zapewnił Duda. Prezydent...

 • Porozumienie Watykan-Palestyna, Izrael "ubolewa"

  Izraelski MSZ wyraził "ubolewanie" z powodu decyzji Watykanu w sprawie uznania Palestyny jako państwa w podpisanym w piątek porozumieniu między Stolicą Apostolską a Państwem Palestyńskim.

 • Eskalacja napięcia. Palestyna prosi ONZ o interwencję

  Eskalacja napięcia we Wschodniej Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu. W Gazie chowano w sobotę kolejnych spośród 20 zabitych przez izraelską policję. W sobotę w Jerozolimie 19-letni Palestyńczyk zginął po tym, jak zranił nożem trzech izraelskich policjantów. Palestyńczycy proszą ONZ o ochronę.

 • Palestyna: Izrael wybrał drogę rasizmu i okupacji

  Według palestyńskiego kierownictwa Izrael, wraz ze zwycięstwem konserwatywnego bloku Likud premiera Benjamina Netanjahu, zamiast negocjacji, wybrał drogę rasizmu i okupacji.

 • Konflikt Izraela z Palestyną. Huppert: Potrzebna druga Jałta

  ...retorycznie były radny Jerozolimy. Zdaniem dr Hupperta rozsądnym pomysłem na zakończenie konfliktu jest propozycja saudyjska. W jej zamyśle Palestyna odzyskałaby swoje granice sprzed wojny sześciodniowej...

Zdjęcia na temat: palestyna
Wideo na temat: palestyna