• Informacje na temat:

  palestyna

Artykuły na temat: palestyna
 • Palestyna: Będzie strajk generalny?

  Palestyńskiej Mahmud Abbas. Oświadczył, że jest ona równoznaczna ze zrzeczeniem się przez USA roli pokojowego mediatora w regionie i podkreślił, że Jerozolima jest "wieczną stolicą Państwa Palestyna...

 • Palestyna odpowiada Izraelowi: Zerwiemy wszelkie dotychczasowe porozumienia

  Palestyński prezydent Mahmud Abbas oznajmił w czwartek na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, że zerwie wszelkie porozumienia zawarte z Izraelem, jeśli przyszły rząd tego kraju spróbuje spełnić zapowiedź Benjamina Netanjahu o aneksji okupowanych ziem palestyńskich.

 • Izraelskie lotnictwo zaatakowało Strefę Gazy. Palestyna odpowiedziała rakietami

  Lotnictwo izraelskie przeprowadziło w piątek atak lotniczy na cele w Strefie Gazy. Zginęło 2 bojowników Hamasu. Atak był odwetem za wcześniejsze ostrzelanie posterunku izraelskiego z południowej części Strefy Gazy. W odpowiedzi palestyńscy bojownicy wystrzelili 50 rakiet w kierunku izraelskich miast i miasteczek.

 • Wzrost napięcia na linii Palestyna - Izrael. Abbas zapowiada zerwanie umów

  Przewodniczący Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas ogłosił w czwartek, że w obliczu rosnących napięć z Izraelem, Palestyna przestanie przestrzegać umów z tym krajem. "Ogłaszam decyzję naszych przywódców, że nie wdrażamy już umów podpisanych z Izraelem" - powiedział Abbas w przemówieniu w Ramallah.

 • Przywódca Iranu: Palestyna zostanie wyzwolona, a Palestyńczycy zwyciężą

  Palestyna zostanie wyzwolona, a Palestyńczycy zwyciężą - oświadczył w środę najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei. Dodał, że zamiar przeniesienia przez USA ambasady z Tel Awiwu do Jerozolimy to błąd i oznaka braku kompetencji.

 • Palestyna: Aresztowano członków Hamasu

  Siły bezpieczeństwa Autonomii Palestyńskiej aresztowały na Zachodnim Brzegu 100 członków radykalnego ugrupowania Hamas. - Aresztowani planowali przeprowadzenie ataków – poinformowali przedstawiciele władz.

 • Izrael-Palestyna: Próba wznowienia rozmów pokojowych

  Szef palestyńskiego MSZ Rijad al-Malki wyraził gorące poparcie dla inicjatywy Francji, która zaproponowała w czwartek zorganizowanie 30 maja w Paryżu międzynarodowego spotkania na szczeblu ministrów w celu wznowienia izraelsko-palestyńskiego procesu pokojowego.

 • Palestyna w proteście odrzuca transfer pieniędzy z Izraela

  Autonomia Palestyńska podała w środę, że w proteście przeciwko pomniejszeniu przez Izrael transferu należnych jej ceł i podatków rezygnuje z przyjmowania jakichkolwiek pieniędzy od Izraela. Spór dotyczy wspierania przez władze Autonomii rodzin Palestyńczyków więzionych w Izraelu.

 • Donald Trump wzywa Izrael i Palestynę do kompromisu

  Prezydent USA Donald Trump powiedział w środę, przyjmując w Białym Domu izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu, że obie strony konfliktu bliskowschodniego - Izrael i Palestyna - będą musiały pójść na kompromis.

 • Prezydent: pokój między Izraelem a Palestyną tylko dzięki porozumieniu stron

  ..., jak i Palestyna mogą liczyć na Polskę. My nie mamy żadnych interesów w tej części świata, jesteśmy tutaj absolutnie neutralni. Staramy się obiektywnie oceniać sytuację - zapewnił Duda. Prezydent...

Zdjęcia na temat: palestyna
Wideo na temat: palestyna