• Informacje na temat:

  palisada

Artykuły na temat: palisada
 • Kręgi w zbożu pod Oławą. Wiadomo, skąd pochodzą

  Kręgi w zbożu dostrzeżone pod Oławą na Dolnym Śląsku to kontury monumentalnej konstrukcji sprzed prawie 7 tys. lat. Chronił ją system rowów i palisad.

 • Strzeliste wieże i obronna palisada z dębowych bali - tak najkrócej można opisać budowle, która choć wygląda na średniowieczne grodzisko obronne - budowana jest współcześnie przez pracowników lasu miejskiego w Olsztynie.

 • Najgłośniejsze śledztwo ostatnich lat umorzone

  Postępowanie wykazało, że prowadzone prace były zgodnie z wymaganiami technicznymi, zgodnie ze sztuką budowlaną, a co więcej wykonana palisada żelbetowa wokół poszerzonej kubatury podziemnej wykonana była trwale, solidnie i stanowiła długowieczne zabezpieczenie zewnętrznych kubatur. To rzetelnie przeprowadzone postępowanie przez prokuraturę, które wykazało, że nie doszło do przestępstwa...

 • Chiny: Silne trzęsienie ziemi w Syczuanie. Mogło zginąć nawet sto osób

  ​W wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,5, które nawiedziło prowincję Syczuan w środkowych Chinach, władze obawiają się około stu ofiar śmiertelnych i tysięcy rannych. Uszkodzonych zostało ok. 130 tysięcy domów - wynika ze wstępnych szacunków.

 • Niezwykłe odkrycie w pobliżu słynnego Stonehenge

  ​W Wielkiej Brytanii odkryto prehistoryczny, olbrzymi kompleks kultu religijnego. Znajduje się on w pobliżu słynnej budowli Stonehenge - pisze dziennik "The Independent".

 • Trzęsienie ziemi w Chinach. Są ofiary

  - W wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,5, które nawiedziło we wtorek prowincję Syczuan w środkowych Chinach, władze obawiają się ok. stu ofiar śmiertelnych i tysięcy rannych. Uszkodzonych zostało ok. 130 tys. domów - wynika ze wstępnych szacunków.

 • Burmistrz małopolskiego Chrzanowa na podwójnym gazie

  Burmistrz małopolskiego Chrzanowa Marek Niechwiej zatrzymany za jazdę samochodem po pijanemu. Po północy wjechał w drewnianą konstrukcję przy ulicy Krakowskiej. Miał 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 • RMF24: Burmistrz małopolskiego Chrzanowa na podwójnym gazie

  Burmistrz małopolskiego Chrzanowa Marek Niechwiej zatrzymany za jazdę samochodem po pijanemu. Po północy wjechał w drewnianą konstrukcję przy ulicy Krakowskiej. Miał 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 • Kto dogoni psa?

  ..., slalom, koło, murek, palisada, kładka, huśtawka. Zasady określa regulamin przygotowany przez Fédération Cynologique Internationale, ale w zawodach uczestniczyć także psy nierasowe. Za każdym razem na...

 • Artystyczna instalacja służąca relaksowi i wypoczynkowi znajdująca się przed Gmachem Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie została zdewastowana w nocy z poniedziałku na wtorek - poinformowała rzeczniczka krakowskiego muzeum Katarzyna Bik.

Dyskusje na temat: palisada