• Informacje na temat:

  palisada

Artykuły na temat: palisada
 • Kręgi w zbożu pod Oławą. Wiadomo, skąd pochodzą

  Kręgi w zbożu dostrzeżone pod Oławą na Dolnym Śląsku to kontury monumentalnej konstrukcji sprzed prawie 7 tys. lat. Chronił ją system rowów i palisad.

 • Strzeliste wieże i obronna palisada z dębowych bali - tak najkrócej można opisać budowle, która choć wygląda na średniowieczne grodzisko obronne - budowana jest współcześnie przez pracowników lasu miejskiego w Olsztynie.

 • Najgłośniejsze śledztwo ostatnich lat umorzone

  Postępowanie wykazało, że prowadzone prace były zgodnie z wymaganiami technicznymi, zgodnie ze sztuką budowlaną, a co więcej wykonana palisada żelbetowa wokół poszerzonej kubatury podziemnej wykonana była trwale, solidnie i stanowiła długowieczne zabezpieczenie zewnętrznych kubatur. To rzetelnie przeprowadzone postępowanie przez prokuraturę, które wykazało, że nie doszło do przestępstwa...

 • Chiny: Silne trzęsienie ziemi w Syczuanie. Mogło zginąć nawet sto osób

  ​W wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,5, które nawiedziło prowincję Syczuan w środkowych Chinach, władze obawiają się około stu ofiar śmiertelnych i tysięcy rannych. Uszkodzonych zostało ok. 130 tysięcy domów - wynika ze wstępnych szacunków.

 • Niezwykłe odkrycie w pobliżu słynnego Stonehenge

  ​W Wielkiej Brytanii odkryto prehistoryczny, olbrzymi kompleks kultu religijnego. Znajduje się on w pobliżu słynnej budowli Stonehenge - pisze dziennik "The Independent".

 • Trzęsienie ziemi w Chinach. Są ofiary

  - W wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,5, które nawiedziło we wtorek prowincję Syczuan w środkowych Chinach, władze obawiają się ok. stu ofiar śmiertelnych i tysięcy rannych. Uszkodzonych zostało ok. 130 tys. domów - wynika ze wstępnych szacunków.

 • Burmistrz małopolskiego Chrzanowa na podwójnym gazie

  Burmistrz małopolskiego Chrzanowa Marek Niechwiej zatrzymany za jazdę samochodem po pijanemu. Po północy wjechał w drewnianą konstrukcję przy ulicy Krakowskiej. Miał 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 • RMF24: Burmistrz małopolskiego Chrzanowa na podwójnym gazie

  Burmistrz małopolskiego Chrzanowa Marek Niechwiej zatrzymany za jazdę samochodem po pijanemu. Po północy wjechał w drewnianą konstrukcję przy ulicy Krakowskiej. Miał 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 • Kto dogoni psa?

  ..., slalom, koło, murek, palisada, kładka, huśtawka. Zasady określa regulamin przygotowany przez Fédération Cynologique Internationale, ale w zawodach uczestniczyć także psy nierasowe. Za każdym razem na...

 • ​Wyjątkowe odkrycie archeologów w Gorzowie Wielkopolskim

  Zaczęło się jak zawsze w takich przypadkach - od prac remontowych na ulicy. Miała być wymiana podziemnych instalacji, budowa nowego torowiska i zupełnie nowa nawierzchnia. Nikt nie spodziewał się, że pod ulicą Sikorskiego tuż przy gorzowskim urzędzie miasta, kryje się prawdziwa niespodzianka. Budowniczowie natrafili podczas wykopów na pozostałości tzw. Bramy Santockiej. Budowla była elementem murów obronnych miasta. Witała wszystkich tych, którzy do Gorzowa wjeżdżali od wschodu.

Dyskusje na temat: palisada