• Informacje na temat:

    palladio andrea

Artykuły na temat: palladio andrea
  • Wystawa pamięci Andrea Palladio w Krakowie

    We Włoskim Instytucie Kultury w Krakowie otwarto wystawę, prezentującą dokonania architekta włoskiego renesansu Andrea Palladio. Autorem fotografii willi, kościołów i pałaców zaprojektowanych przez Palladia w północnej Italii jest Pino Guidolotti.

  • Wystawę, prezentującą dokonania architekta włoskiego renesansu Andrea Palladio, otwarto w środę we Włoskim Instytucie Kultury w Krakowie. Autorem fotografii willi, kościołów i pałaców zaprojektowanych przez Palladia w północnej Italii jest Pino Guidolotti.

  • Irlandia: Burza wokół sprzedaży dzieł sztuki

    Burza wokół sprzedaży dzieł sztuki w Irlandii - informuje portal Art Market Monitor i gazeta "New York Times". Oburzenie wywołała decyzja irlandzkiej fundacji, by sprzedać na aukcji sześć obrazów, które czterokrotnie padały łupem złodziei i których od 20 lat nie wystawiano ze względu na ich wartość.

  • ...zaginął. Odnaleziono go przez przypadek dopiero w roku 1931, kiedy po powodzi remontowano podziemia bazyliki. 1573 - poselstwo polskie wjechało do Paryża po Henryka Walezego. 1580 - zmarł Andrea Palladio, włoski architekt, tworzył w Wenecji i w Vicenzie, autor traktatu "Cztery księgi o architekturze". 1587 - w tym dniu i trzy dni później - 22 sierpnia - w Warszawie doszło do podwójnej elekcji...