• Informacje na temat:

  palm

Artykuły na temat: palm
 • Małopolskie: Zmarł Zbigniew Urbański, twórca najwyższych palm wielkanocnych

  W Lipnicy Murowanej (woj. małopolskie) zmarł Zbigniew Urbański, twórca największych palm wielkanocnych. Jego najwyższa konstrukcja z 2011 r. mierzyła 36 metrów i 4 centymetry; do dziś nikt tego rekordu nie pobił. Miał 48 lat.

 • Prawie 29 m. mierzyła najwyższa palma w Lipnicy Murowanej

  ...28 m. i 59 cm. mierzyła najwyższa palma zgłoszona do 59. Konkursu Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego w Lipnicy Murowanej. Wykonał ją Andrzej Goryl. Największe uznanie jurorów zdobyła jednak niższa palma, zbudowana przez rodzinę Leszczyńskich.

 • Palma Zbigniewa Urbańskiego znów zwycięża w Lipnicy Murowanej

  Konkurs na palmę wielkanocną w Lipnicy Murowanej - rozstrzygnięty. Grand Prix za najdłuższą palmę otrzymał po raz kolejny Zbigniew Urbański. Jego dzieło ma dokładnie 30 metrów i 4 centymetry. Przyznano także wiele nagród w kategoriach niższych palm. Tu znaczenie miało ułożenie witek i zdobienie - wszystkie wymagały wiele pracy.

 • Zamiast palm woli lodowce. Chłodne wakacje Davida Beckhama

  Podczas, gdy liczne gwiazdy futbolu wypoczywają na luksusowych jachtach na Morzu Śródziemnym, słynny angielski piłkarz David Beckham wybrał spokojniejsze i... chłodniejsze rejony na spędzenie wakacji. Wraz z rodziną zaszył się w fiordach Islandii.

 • Jajo, palma i woda - wielkanocne symbole życia mają pogańskie korzenie

  Jajo, woda i palma, która kiedyś miała postać zielonej gałęzi - to obecnie najbardziej charakterystyczne dla świąt Wielkiej Nocy symbole. Ale kiedyś, w tradycji ludowej, elementy te były symbolami odradzającego się na wiosnę życia.

 • "Gry" jadą do Palm Springs

  ..."Gry" w reżyserii Macieja Marczewskiego zakwalifikowały się do Palm Spring International ShortFest - jednego z najbardziej prestiżowych festiwali filmów krótkometrażowych na świecie. Film oparty jest na tekście Ireneusza Iredyńskiego "Winda".

 • Palma ze Słupi najwyższa

  Młodzież z parafii p.w. św. Mikołaja w Słupi w powiecie skierniewickim przygotowała najwyższą palmę wielkanocną, o wysokości ponad 25 metrów i tym samym wygrała doroczny konkurs palm organizowany dorocznie przed rezydencją biskupa łowickiego.

 • DKF - Irina Palm

  ...14.11 o godz. 19:00 zapraszamy do Kina Piast w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego na film reżyserii Sama Garbarskiego "Irina Palm".

 • Lipnica Murowana: Najwyższa palma miała prawie 30 metrów

  Najwyższa palma zgłoszona w niedzielę do 57. Konkursu Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego w Lipnicy Murowanej (Małopolskie) mierzyła 29 metrów i 40 centymetrów. Jej budowniczym jest Zbigniew Urbański.

 • Ponad 33-metrowa palma, wykonana przez Zbigniewa Urbańskiego, zwyciężyła w 51. Konkursie Lipnickich Palm, który rozstrzygnięto w niedzielę na Rynku w Lipnicy Murowanej w Małopolsce. Zwycięzca konkursu jest mieszkańcem Lipnicy Murowanej.

Zdjęcia na temat: palm
 • W święta, dom w którym żył i pisał Hemingway odwiedzają tłumy turystów
 • W święta, dom w którym żył i pisał Hemingway odwiedzają tłumy turystów
Wideo na temat: palm
 • Konkurs palm wielkanocnych w Rabce Zdroju

  Uroczystościom religijnym w Niedzielę Palmową często towarzyszą konkursy palm. W Małopolsce najbardziej znana jest rywalizacja o najdłuższą palmę w Lipnicy Murowanej. Jeszcze starszy jest konkurs w Rabce Zdroju, któremu przyglądał się reporter RMF FM.

 • Najwyższa palma stanęła w Lipnicy Murowanej

  W ostatnią niedzielę Wielkiego Postu nazywaną Niedzielą Palmową w małopolskiej Lipnicy Murowanej stanęły najwyższe palmy.

 • Wściekła klientka staranowała samochodem okno do salonu sieci komórkowej

  Wściekła klientka postanowiła dać upust swojej złości taranując okno do salonu sieci telefonii komórkowej w Palm Springs. Po wjechaniu do sklepu, kobieta wyszła za samochodu i zaczęła niszczyć wszystko, co znalazło się w jej zasięgu przy użyciu elementów zdewastowanego okna.

Dyskusje na temat: palm