• Informacje na temat:

  palm

Artykuły na temat: palm
 • Małopolskie: Zmarł Zbigniew Urbański, twórca najwyższych palm wielkanocnych

  W Lipnicy Murowanej (woj. małopolskie) zmarł Zbigniew Urbański, twórca największych palm wielkanocnych. Jego najwyższa konstrukcja z 2011 r. mierzyła 36 metrów i 4 centymetry; do dziś nikt tego rekordu nie pobił. Miał 48 lat.

 • 60. Konkurs Palm Wielkanocnych w Lipnicy Murowanej

  W małopolskiej Lipnicy Murowanej tradycyjnie w Niedzielę Palmową odbywa się 60. już konkurs palm wielkanocnych. Z pewnością najsłynniejszy w Polsce. Lipnickie palmy nie tylko są piękne, ale zapierają dech w piersiach swą wysokością. Najdłuższe tegoroczne palmy mają ponad 35 metrów.

 • Prawie 29 m. mierzyła najwyższa palma w Lipnicy Murowanej

  ...28 m. i 59 cm. mierzyła najwyższa palma zgłoszona do 59. Konkursu Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego w Lipnicy Murowanej. Wykonał ją Andrzej Goryl. Największe uznanie jurorów zdobyła jednak niższa palma, zbudowana przez rodzinę Leszczyńskich.

 • ...32 metry i 6 centymetrów mierzyła najwyższa i najpiękniejsza palma, zgłoszona w niedzielę do jubileuszowego 60. Konkursu Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego w Lipnicy Murowanej (woj. małopolskie). Wykonały ją rodziny Drągów i Fielków z Lipnicy Dolnej.

 • Palma Zbigniewa Urbańskiego znów zwycięża w Lipnicy Murowanej

  Konkurs na palmę wielkanocną w Lipnicy Murowanej - rozstrzygnięty. Grand Prix za najdłuższą palmę otrzymał po raz kolejny Zbigniew Urbański. Jego dzieło ma dokładnie 30 metrów i 4 centymetry. Przyznano także wiele nagród w kategoriach niższych palm. Tu znaczenie miało ułożenie witek i zdobienie - wszystkie wymagały wiele pracy.

 • Kard. Nycz: Obok procesji z palmami są spotkania, gdzie padają złowrogie słowa

  W parafiach wychodzą procesje z palmami, ludzie śpiewają radosne "Hosanna Synowi Dawidowemu", ale obok tych procesji są inne spotkania, gdzie padają złowrogie słowa przeciw życiu, przede wszystkim przeciw ochronie życia i wszystkim, którzy próbują życia bronić - mówił kardynał Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski podczas mszy w Niedzielę Palmową w warszawskim kościele Wniebowstąpienia Pańskiego...

 • Zamiast palm woli lodowce. Chłodne wakacje Davida Beckhama

  Podczas, gdy liczne gwiazdy futbolu wypoczywają na luksusowych jachtach na Morzu Śródziemnym, słynny angielski piłkarz David Beckham wybrał spokojniejsze i... chłodniejsze rejony na spędzenie wakacji. Wraz z rodziną zaszył się w fiordach Islandii.

 • Jajo, palma i woda - wielkanocne symbole życia mają pogańskie korzenie

  Jajo, woda i palma, która kiedyś miała postać zielonej gałęzi - to obecnie najbardziej charakterystyczne dla świąt Wielkiej Nocy symbole. Ale kiedyś, w tradycji ludowej, elementy te były symbolami odradzającego się na wiosnę życia.

 • "Gry" jadą do Palm Springs

  ..."Gry" w reżyserii Macieja Marczewskiego zakwalifikowały się do Palm Spring International ShortFest - jednego z najbardziej prestiżowych festiwali filmów krótkometrażowych na świecie. Film oparty jest na tekście Ireneusza Iredyńskiego "Winda".

 • Palma ze Słupi najwyższa

  Młodzież z parafii p.w. św. Mikołaja w Słupi w powiecie skierniewickim przygotowała najwyższą palmę wielkanocną, o wysokości ponad 25 metrów i tym samym wygrała doroczny konkurs palm organizowany dorocznie przed rezydencją biskupa łowickiego.

Zdjęcia na temat: palm
 • John F. Kennedy patrzący na kokosa, którego użył, aby wysłać prośbę o ratunek podczas II wojny światowej w Palm Beach na Florydzie
Wideo na temat: palm
 • Konkurs palm wielkanocnych w Rabce Zdroju

  Uroczystościom religijnym w Niedzielę Palmową często towarzyszą konkursy palm. W Małopolsce najbardziej znana jest rywalizacja o najdłuższą palmę w Lipnicy Murowanej. Jeszcze starszy jest konkurs w Rabce Zdroju, któremu przyglądał się reporter RMF FM.

 • Najwyższa palma stanęła w Lipnicy Murowanej

  W ostatnią niedzielę Wielkiego Postu nazywaną Niedzielą Palmową w małopolskiej Lipnicy Murowanej stanęły najwyższe palmy.

 • Wściekła klientka staranowała samochodem okno do salonu sieci komórkowej

  Wściekła klientka postanowiła dać upust swojej złości taranując okno do salonu sieci telefonii komórkowej w Palm Springs. Po wjechaniu do sklepu, kobieta wyszła za samochodu i zaczęła niszczyć wszystko, co znalazło się w jej zasięgu przy użyciu elementów zdewastowanego okna.

Dyskusje na temat: palm