• Informacje na temat:

  palma

Artykuły na temat: palma
 • Małopolskie: Zmarł Zbigniew Urbański, twórca najwyższych palm wielkanocnych

  ...rekord lipnickiej imprezy z 2011 r. - palma wielkanocna mierzyła wtedy 36 m i 4 cm. Nagrodę wręczył mu wówczas prezydent Bronisław Komorowski. W 2016 r. podczas 58. edycji konkursu prezydent Andrzej(...) tworzywa oraz harmonia kształtu. Klasyczna palma powinna być upleciona wyłącznie z wikliny, zdobiona naturalną roślinnością i kwiatami charakterystycznymi dla pory roku. Lipnicki konkurs palm...

 • Prawie 29 m. mierzyła najwyższa palma w Lipnicy Murowanej

  ...28 m. i 59 cm. mierzyła najwyższa palma zgłoszona do 59. Konkursu Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego w Lipnicy Murowanej. Wykonał ją Andrzej Goryl. Największe uznanie jurorów zdobyła jednak niższa palma, zbudowana przez rodzinę Leszczyńskich.

 • Palma Zbigniewa Urbańskiego znów zwycięża w Lipnicy Murowanej

  ...sposób wykonania i zdobienia, rodzaj tworzywa oraz harmonia kształtu. Klasyczna palma powinna być upleciona wyłącznie z wikliny, zdobiona naturalną roślinnością i kwiatami charakterystycznymi dla tej pory...

 • Cieszyn: Palma odbiła

  Jeden z mieszkańców ulicy Wyższa Brama poinformował policjantów, że z jego podwórka nieznany sprawca ukradł dwa piękne doniczkowe drzewka. Jedno to wysoka na 2,5 metra palma kencja, a drugie to równie okazała gardenia. Właściciel oszacował wartość skradzionych roślin na 1,7 tys. zł. Policja poszukuje świadków i prosi o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie - nr telefonu (0-33

 • Jajo, palma i woda - wielkanocne symbole życia mają pogańskie korzenie

  Jajo, woda i palma, która kiedyś miała postać zielonej gałęzi - to obecnie najbardziej charakterystyczne dla świąt Wielkiej Nocy symbole. Ale kiedyś, w tradycji ludowej, elementy te były symbolami odradzającego się na wiosnę życia.

 • Palma ze Słupi najwyższa

  Drugie miejsce zajęła palma wykonana przez młodzież z parafii św. Marcina w Chojnacie, a trzecie miejsce palma przygotowana przez uczniów IV klasy pijarskiej szkoły podstawowej w Łowiczu. Oprócz tego wręczone zostały trzy wyróżnienia oraz nagrody proboszcza katedry. W konkursie wzięło udział ponad 20 palm. Wiele z nich miało po kilka metrów wysokości. W Niedzielę Palmową w Łowiczu od lat odbywa...

 • Kontrowersyjna decyzja jury festiwalu w Cannes. Złota Palma festiwalu dla filmu Kena Loacha

  Fala polemik po przyznaniu Złotej Palmy na festiwalu w Cannes dramatowi społecznemu "Ja, Daniel Blake" Brytyjczyka Kena Loacha. Wielu recenzentów rozczarowanych jest m.in. faktem, że żadnej nagrody nie zdobył dramat „Paterson” kultowego amerykańskiego reżysera Jima Jarmuscha - uważany przez wielu widzów za najlepszy film tegorocznego konkursu.

 • Złota Palma z Cannes i Złoty Niedźwiedź z Berlina na otwarcie Dwóch Brzegów

  10. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi rozpocznie się już 30 lipca. Poniżej prezentujemy szczegóły Gali Otwarcia.

 • Lipnica Murowana: Najwyższa palma miała prawie 30 metrów

  Najwyższa palma zgłoszona w niedzielę do 57. Konkursu Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego w Lipnicy Murowanej (Małopolskie) mierzyła 29 metrów i 40 centymetrów. Jej budowniczym jest Zbigniew Urbański.

 • Ponad 33-metrowa palma, wykonana przez Zbigniewa Urbańskiego, zwyciężyła w 51. Konkursie Lipnickich Palm, który rozstrzygnięto w niedzielę na Rynku w Lipnicy Murowanej w Małopolsce. Zwycięzca konkursu jest mieszkańcem Lipnicy Murowanej.

Zdjęcia na temat: palma
 • Kurpiowskie zwyczaje wielkanocne
 • John F. Kennedy patrzący na kokosa, którego użył, aby wysłać prośbę o ratunek podczas II wojny światowej w Palm Beach na Florydzie
Wideo na temat: palma
 • Najwyższa palma stanęła w Lipnicy Murowanej

  W ostatnią niedzielę Wielkiego Postu nazywaną Niedzielą Palmową w małopolskiej Lipnicy Murowanej stanęły najwyższe palmy.

 • Konkurs palm wielkanocnych w Rabce Zdroju

  Uroczystościom religijnym w Niedzielę Palmową często towarzyszą konkursy palm. W Małopolsce najbardziej znana jest rywalizacja o najdłuższą palmę w Lipnicy Murowanej. Jeszcze starszy jest konkurs w Rabce Zdroju, któremu przyglądał się reporter RMF FM.

 • Najdłuższa palma wielkanocna w Polsce

  Ponad 35 metrów wysokości ma najdłuższa w tym roku palma wielkanocna. Dzieło stanęło w miejscowości Lipnica Murowana, gdzie co roku odbywa się konkurs na najdłuższą i najpiękniejszą palmę.