• Informacje na temat:

  palowie

Artykuły na temat: palowie
 • Wstrząsające doniesienia z Filipin

  Kolejne wstrząsające doniesienia z Filipin, nad którymi przeszedł supertajfun Haiyan. Tamtejszy Sekretarz Departamentu Energii poinformował, że tylko w jednym mieście Palo śmierć mogły ponieść "setki osób".

 • Kuriozalny proces rozpoczął się w kalifornijskim Palo Alto. Oskarżonym jest 25-letni kelner, który naszczekał na policyjnego psa. 25-letni oskarżony nie przyznaje się do winy. Mężczyzna twierdzi, że "odpowiedział przyjacielskim szczekaniem", kiedy pies policyjny zaszczekał na niego pierwszy.

 • Intensywna uprawa ziemi ogranicza ocieplenie klimatu

  Nowoczesne rolnictwo nie przyczynia się do ocieplenia klimatu, wręcz przeciwnie, osłabia emisję gazów cieplarnianych - to nowe doniesienia naukowców z Carnegie Institution of Washington w Palo Alto oraz Uniwersytetu Stanforda. Na łamach czasopisma "Proceedings of the National Academy of Sciences" piszą, że dotychczasowe przekonanie o negatywnym wpływie nowoczesnych metod uprawy na klimat jest nieuzasadnione.

 • Kuriozalny proces rozpoczął się w kalifornijskim Palo Alto. Oskarżonym jest 25-letni kelner, który... naszczekał na policyjnego psa. 25-letni oskarżony nie przyznaje się do winy.

 • Jest wyrok dla nastolatka, który zabił nauczycielkę

  Na 9 lat więzienia sąd w Viljandi w południowej Estonii skazał 16-latka, który przed rokiem zastrzelił w klasie nauczycielkę niemieckiego. Sąd uznał, że uczeń działał z premedytacją. Prokurator chciał maksymalnej kary - 10 lat.

 • Rodziny ofiar palestyńskich ataków pozwały Facebooka

  Grupa amerykańskich i izraelskich rodzin ofiar palestyńskich ataków złożyła pozew o odszkodowanie w wysokości miliarda dolarów przeciwko Facebookowi. Oskarżają portal o to, że ułatwia palestyńskim bojownikom działalność - poinformowali prawnicy.

 • Netia Off Camera: Od Tunezji po Dolinę Krzemową

  Debiutująca Gia Coppola, wnuczka Francisa Forda i bratanica Soffi, charyzmatyczna Bérénice Bejo w filmie Joachima Lafosse’a, w końcu filmowa Tunezja sprzed Jaśminowej rewolucji. W ramach sekcji „Nadrabianie zaległości” Netia Off Camera zaprezentuje uznane na świecie filmy, które z różnych przyczyn nie trafiły do polskiej dystrybucji kinowej. 10. edycja krakowskiego festiwalu rozpocznie się już pod koniec kwietnia.

 • Rajd Wysp Kanaryjskich: Spory pech ​Kajetana Kajetanowicza

  Kajetan Kajetanowicz po pierwszych pięciu odcinkach specjalnych Rajdu Wysp Kanaryjskich zajmuje trzecie miejsce. To kolejna runda mistrzostw Europy. Wcześniej reprezentanci LOTOS Rally Team zaprezentowali świetne tempo na odcinkach specjalnych rajdu i po pierwszej pętli - złożonej z trzech prób - byli tuż za liderami klasyfikacji generalnej. Kajetanowicz i Baran tracili wtedy tylko 2,5 sekundy do liderów.

 • Rusza Powiatowa Liga Siatkówki

  Rusza Powiatowa Amatorska Liga Siatkówki organizowana przez POSiR Pszczyna. Pierwsza kolejka odbędzie się już 3 lutego w hali pszczyńskiego POSiR-u na ul. Zamenhofa 5a.

 • Zmarł Robert Conquest znany historyk i sowietolog

  W wieku 98 lat zmarł urodzony w Wielkiej Brytanii historyk i sowietolog Robert Conquest, autor ponad 20 książek poświęconych sowieckiej historii, polityce i sprawom międzynarodowym - podała w środę agencja AP.

Dyskusje na temat: palowie