• Informacje na temat:

  pamflet

Artykuły na temat: pamflet
 • Naśmiewał się z życia seksualnego prezydenta. Turcja chce ukarania niemieckiego satyryka

  Władze Turcji domagają się ukarania niemieckiego satyryka Jana Boehmermanna, który w swoim telewizyjnym programie zamieścił pamflet na prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana. MSZ w Berlinie dostało w tej sprawie pismo z Ankary - podała agencja dpa.

 • Francja: Autor "literackiej pochwały" Breivika traci prestiżową funkcję

  Pisarz Richard Millet, autor pamfletu usprawiedliwiającego czyn norweskiego zabójcy Andersa Breivika, złożył w piątek dymisję z funkcji członka komitetu redakcyjnego w prestiżowym wydawnictwie Gallimard - podały media. Publikacja wywołała oburzenie we Francji.

 • ​Erdogan pozwał do sądu szefa wydawnictwa Springer za poparcie dla satyryka

  Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan pozwał do sądu szefa niemieckiego wydawnictwa medialnego Springer Mathiasa Doepfnera. Powodem jest publiczne poparcie udzielone przez wydawcę satyrykowi - twórcy telewizyjnego pamfletu na tureckiego polityka. O pozwie poinformował w poniedziałek agencję dpa adwokat Ralf Hoecker.

 • Pisarz Richard Millet, autor pamfletu usprawiedliwiającego czyn norweskiego zabójcy Andersa Breivika, złożył dymisję z funkcji członka komitetu redakcyjnego w prestiżowym wydawnictwie Gallimard - podały media. Publikacja wywołała oburzenie we Francji.

 • Francja: Przywódczyni ultraprawicy Marine Le Pen skazana za oszczerstwo

  Marine Le Pen, przewodnicząca Frontu Narodowego, ugrupowania francuskiej skrajnej prawicy, została w czwartek skazana na 10 000 euro grzywny za rozdawanie podczas kampanii wyborczej w 2012 roku kłamliwego pamfletu na temat przeciwnika, Jean-Luca Melenchona.

 • Brytyjski premier Tony Blair znalazł się na celowniku kontrowersyjnego amerykańskiego reżysera Michaela Moore`a. Autor politycznego pamfletu na prezydenta Busha - filmu zatytułowanego "Farenheit 9/11" - tym razem zamierza nakręcić film o Blairze.

 • Czy polityczny pamflet „Fahrenheit 9/11” Michaela Moore’a, prezentowany na naszych ekranach, będzie impulsem dla rodzimych twórców, by zabrać się za ostre polityczne kino? Niektórzy krytycy twierdzą, że nie, bo artyści po prostu się boją.

 • Ostro krytykująca Sarkozy'ego książka robi furorę we Francji

  Książka ostro krytykująca Nicolasa Sarkozy'ego stała się hitem we Francji. W ciągu kilku tygodni anonimowy - ale dobrze poinformowany - autor sprzedał już w sieci kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy zjadliwego pamfletu "Kryzys w Sarkozistanie". Zaskoczeni komentatorzy przyznają, że to pierwszy w kraju bestseller w stu procentach internetowy.

 • "Bóg dał miejsce zwierzętom niżej". Jest pierwszy zwiastun "Pokotu" Agnieszki Holland!

  ...rzeczywistości prowincjonalnej, tu i teraz, 25 lat po upadku komunizmu. Mieszają się tu gatunki: dramat psychologiczny o skrzywdzonych oraz poniżonych ludziach i zwierzętach, pamflet ekologiczny, pastiszowa...

 • Polski film powalczy o Złotego Niedźwiedzia

  ...upadku komunizmu. Mieszają się tu gatunki: dramat psychologiczny o skrzywdzonych oraz poniżonych ludziach i zwierzętach, pamflet ekologiczny, pastiszowa, a jednocześnie pełna napięcia opowieść kryminalna...

Dyskusje na temat: pamflet