• Informacje na temat:

  pamiętnik

Artykuły na temat: pamiętnik
 • ..."Plastusiowy pamiętnik" to książka dla dzieci autorstwa Marii Kownackiej.

 • Nie zna barokowego sarmatyzmu polskiego ten, kto nie poznał sławetnej postaci Jana Chryzostoma Paska i jego Pamiętników. Autor wspomnień, pełen samozadowolenia, skłonności do konfabulacji, skrajnie subiektywny i zawstydzający nieraz bezczelnością swego barokowego tupetu szlachcica na zagrodzie, zdecydowanie nie nadaje się na obranie go za wzór do naśladowania, choć święcie wierzy, że tak jest.

 • ..."Pamiętnik z powstania warszawskiego" to opowieść o zagładzie Warszawy z perspektywy cywila, autorstwa Mirona Białoszewskiego.

 • "To cud, że ktoś zauważył, że te notatki mogą być cenne". Znaleziono pamiętnik z getta w Białymstoku

  Pamiętnik młodego Żyda Dawida Szpiro z czasów II wojny światowej, w którym m.in. opisuje życie w białostockim getcie, trafił do Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku. Historycy oceniają, że to bardzo cenny i jeden z niewielu zachowanych dokumentów z tamtego okresu.

 • Aleksander Bardini - aktor, reżyser, pedagog, ważna postać polskiego teatru - jest bohaterem monograficznego wydania "Pamiętnika Teatralnego". Prezentacja wydawnictwa odbywa się w niedzielę, w Międzynarodowym Dniu Teatru.

 • Pamiętnik artysty, ogryzmolony

  Wystawa Hildy Fieguth dotycząca twórczości C. K. Norwida w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

 • Nowe fakty ws. zbrodni w Zielonej Górze. 13-latka prowadziła pamiętnik

  Wychodzą na jaw nowe fakty dotyczące makabrycznej zbrodni w Zielonej Górze. 13-latka - starsza z zamordowanych w sobotę sióstr - prowadziła pamiętnik, który śledczy znaleźli w mieszkaniu. Z zapisków wynika, że jej ojciec bił matkę. Dziewczynki razem z matką zginęły z rąk 33-latka, który po zamordowaniu rodziny popełnił samobójstwo.

 • Nowe fakty ws. zbrodni w Zielonej Górze. 13-latka prowadziła pamiętnik

  Wychodzą na jaw nowe fakty dotyczące makabrycznej zbrodni w Zielonej Górze. 13-latka - starsza z zamordowanych w sobotę sióstr - prowadziła pamiętnik, który śledczy znaleźli w mieszkaniu. Z zapisków wynika, że jej ojciec bił matkę. Dziewczynki razem z matką zginęły z rąk 33-latka, który po zamordowaniu rodziny popełnił samobójstwo.

 • Prokuratura: Analizujemy pamiętnik Katarzyny W.

  ..."Mamy pamiętnik Katarzyny W. i go analizujemy" - usłyszała dziś w katowickiej prokuraturze reporterka RMF FM. Śledczy na razie nie ujawniają żadnych szczegółów z zapisków kobiety podejrzanej o zabicie swojej córki, małej Magdy z Sosnowca.

 • Mężczyzna przed śmiercią był torturowany. Jego mieszkanie zostało splądrowane, a sprawcy chcieli zniszczyć ślady swojej obecności. Na szczęście wypaliła się benzyna pozostawiona w nakrętce butelki wódki. Strażacy mówią, że gdyby ogień się rozprzestrzenił i doszło do wybuchu gazu, blok przestałby istnieć. W mieszkaniu ofiary policjanci znaleźli notes, w którym prowadzony był pamiętnik. Pod jednym...

Wideo na temat: pamiętnik
 • "Pamiętniki Katarzyny W. na równi z zeznaniami świadków"

  "Zarówno zapiski, jak i wpisy internetowe są traktowane na równi z zeznaniami, co widać w uzasadnieniu - powiedział Zbigniew Grześkowiak z prokuratury okręgowej w Katowicach. Sąd decydując o wyroku dla Katarzyny W. brał pod uwagę zapiski z jej pamiętnika oraz wykaz logowań i wyszukiwań haseł na stronach internetowych. Dowody te były traktowane na równi z zeznaniami świadków - wynika z liczącego

 • Para "wampirów", czyli Ian Somehalder i Nikki Reed już po ślubie

  To małżeństwo ma szansę trwać wiecznie? Para "wampirów" powiedziała sobie sakramentalne tak. Ślub Iana Somerhaldera i Nikki Reed głównym zainteresowanym udało się utrzymać w tajemnicy! Ceremonia odbyła się w niedzielę (26.04) w górach Santa Monica. 26-letnia Reed i 36-letni Somerhalder są również parą w serialu "Pamiętniki wampirów".

 • Twoje Miasto w RMF FM: W tym dworze mieszkała młodzieńcza miłość Fryderyka Chopina

  " Rossiniego. Wcześniej wpisała się do pamiętnika muzyka wierszem, gdzie opowiedziała o żalu przyjaciół, zostających w Polsce. Po wyjeździe Chopina pisali do siebie jeszcze przez rok, a cała znajomość

Dyskusje na temat: pamiętnik