• Informacje na temat:

  pamiętnik teatralny

Artykuły na temat: pamiętnik teatralny
 • Aleksander Bardini - aktor, reżyser, pedagog, ważna postać polskiego teatru - jest bohaterem monograficznego wydania "Pamiętnika Teatralnego". Prezentacja wydawnictwa odbywa się w niedzielę, w Międzynarodowym Dniu Teatru.

 • Debiut teatralny znanego filmowca

  W Teatrze Polonia w Warszawie trwają ostatnie próby przed premierą spektaklu "Kolacja kanibali". Borys Lankosz, twórca nagrodzonego Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni filmu "Rewers", debiutuje jako reżyser teatralny.

 • Przedstawiamy regulamin konkursu "Pamiętniki Cesarzowej Katarzyny II ".

 • ...jest spektakl dla starszej publiczność - "Dawid Rubinowicz" przygotowany przez Dorotę i Artura Anyżów w oparciu o teksty pamiętnika Dawida Rubinowicza, chłopca, który żył w bodzentyńskim getcie(...) przegląd teatralny zamknie w poniedziałek spektakl "Poczta" Rabindranatha Tagore, wystawiony przez wychowankom Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Dobra Chata" w Kielcach. 18 lipca 1942 roku ten...

 • Wystawę "Nasi Nauczyciele" otwarto w Instytucie Teatralnym w Warszawie. Ekspozycja jest poświęcona nieżyjącym już trzem postaciom polskiego teatru - teatrologom i pedagogom: Zbigniewowi Raszewskiemu, Bohdanowi Korzeniewskiemu i Stanisławowi Marczak-Oborskiemu.

 • Festiwal debiutów w Teatrze im. Stefana Jaracza

  Dramat, musical, interpretacje literatury to tegoroczne spektakle dyplomowe państwowych szkół aktorskich. Podczas XXVII Festiwalu Szkół Teatralnych swoje umiejętności skonfrontują studenci z Łodzi, Warszawy, Wrocławia i Krakowa.

 • "Ptaki" za Buławę Hetmańską

  Dla mieszkańców Zamościa to wyjątkowa okazja obejrzenia najlepszych spektakli teatralnych na "deskach" Rynku Wielkiego, który stanowi najpiękniejszą scenografię. Każdego roku na spektakle czeka(...) Wielkiego wykreowały już teatralną atmosferę niczym w greckim teatrze a zegar na ratuszu zamojskim wybijał godzinę 21.30, Stanisław Rudy otwierał kolejny, trzydziesty drugi sezon teatralny w Zamościu...

 • Koncert, spektakl teatralny, recital oraz nawiązujący do "Ferdydurke" pojedynek na miny to główne atrakcje dwudniowego pikniku artystycznego "Apetyt na Gombrowicza", który odbędzie się w piątek i sobotę w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli koło Radomia.

 • Zmarła Ewa Szumańska - pisarka i autorka słuchowisk

  Pisarka, reportażystka, autorka słuchowisk radiowych i niezapomniany głos "Z pamiętnika młodej lekarki", Ewa Szumańska zmarła we wtorek we wrocławskim szpitalu - poinformował dyrektor wydziału kultury wrocławskiego Urzędu Miejskiego Jarosław Broda.

 • ..."Miasteczko Harmider", "Pamiętnik Pani Hanki" i "Lubmy się...!" - to spektakle oparte na muzyce Jerzego Wasowskiego, które zostaną wyemitowane w TVP z okazji przypadającej 31 maja 100. rocznicy urodzin współtwórcy Kabaretu Starszych Panów, kompozytora, pianisty.