• Informacje na temat:

  pamiętniki

Artykuły na temat: pamiętniki
 • Przedstawiamy regulamin konkursu "Pamiętniki Cesarzowej Katarzyny II ".

 • Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu "Pamiętniki Cesarzowej Katarzyny II".

 • Pamiętniki Jana Chryzostoma Paska - przyczyny popularności Bujny temperament, awanturnicze usposobienie, a jednocześnie niesamowita energia i witalność. Do tego towarzyskie usposobienie i talent(...), w Stopnicy. Pamiętniki Jana Chryzostoma Paska - streszczenie ogólne Pamiętniki Jana Chryzostoma Paska dzielą się na dwie części. W pierwszej, obejmującej lata 1655-1666 bohater opisuje burzliwe...

 • ...wycina kształty Tosia i zszywa z nich małą czerwoną książeczkę. Dzienniczek staje się pamiętnikiem Plastusia i od tamtej pory zapisuje w nim swoje przygody. Stworek stara się pomagać przyjaciółce kiedy...

 • ...porwaniu, później je przerwał i kontynuował pod koniec życia. Krążą opowieści, że właśnie przy tej czynności zastała go śmierć. Wydane przez nas pamiętniki urywają się w roku 1778, ponieważ do tego momentu zostały zredagowane przez króla - opowiadała dr Grześkowiak-Krwawicz. Pamiętniki długo nie były znane, gdyż po śmierci króla opieczętowane z rozkazu cara Pawła ponad 100 lat leżały w archiwach...

 • Ponad 100 zgłoszeń z całego świata wpłynęło do Instytutu Pamięci Narodowej w konkursie na dzienniki, pamiętniki i wspomnienia z lat 80. Wśród prac znalazły się pamiętniki zwykłych ludzi, przedstawiających trudy życia w latach 80., jak i ówczesnych działaczy Solidarności.

 • Ujawniono pamiętnik 16-latki z obozu na Majdanku

  Pamiętnik 16-letniej więźniarki niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku Jadwigi Ankiewicz zaprezentowało w sobotę Muzeum na Majdanku w Lublinie. To jedyny, zachowany w oryginale, dziennik powstały w tym obozie.

 • Obraz świata drugiej połowy XX i pierwszych lat XXI wieku, a także wizja przyszłości - to skromny zarys zawartości pamiętników Alana Greenspana. Były szef amerykańskiego banku centralnego wyda je w przyszłym roku.

 • Pamiętniki księżnej Diany

  .... Zobacz pamiętniki księżnej Diany:

 • Z pamiętnika maturzysty. "Łóżko. Sen. Teraz"

  Czy istnieje licealista, któremu nie zdarzyłoby się kiedyś przysnąć na lekcji? Pomijam sytuacje, gdy obowiązkowy do zrealizowania temat jest potwornie nudny lub też zajęcia wydają się niemożliwie wręcz nużące, a twardy blat ławki staje się niespodziewanie wygodny. Najczęściej bowiem przyczyną tej obezwładniającej senności jest za mała ilość snu w nocy.

Wideo na temat: pamiętniki
 • "Pamiętniki Katarzyny W. na równi z zeznaniami świadków"

  "Zarówno zapiski, jak i wpisy internetowe są traktowane na równi z zeznaniami, co widać w uzasadnieniu - powiedział Zbigniew Grześkowiak z prokuratury okręgowej w Katowicach. Sąd decydując o wyroku dla Katarzyny W. brał pod uwagę zapiski z jej pamiętnika oraz wykaz logowań i wyszukiwań haseł na stronach internetowych. Dowody te były traktowane na równi z zeznaniami świadków - wynika z liczącego 130 stron pisemnego uzasadnienia wyroku.

 • Para "wampirów", czyli Ian Somehalder i Nikki Reed już po ślubie

  To małżeństwo ma szansę trwać wiecznie? Para "wampirów" powiedziała sobie sakramentalne tak. Ślub Iana Somerhaldera i Nikki Reed głównym zainteresowanym udało się utrzymać w tajemnicy! Ceremonia odbyła się w niedzielę (26.04) w górach Santa Monica. 26-letnia Reed i 36-letni Somerhalder są również parą w serialu "Pamiętniki wampirów".

 • Twoje Miasto w RMF FM: W tym dworze mieszkała młodzieńcza miłość Fryderyka Chopina

  W modrzewiowym dworku w Skierniewicach przez ostatnie 10 lat swojego życia mieszkała Konstancja Gładkowska, która była młodzieńczą miłością Fryderyka Chopina. Budynek, gdzie dziś mieści się Izba Historii Skierniewic, jest skromny, nie rzuca się w oczy - podobnie, jak to było z Konstancją, a jednak potrafiła zauroczyć kompozytora. Poznali się w warszawskim konserwatorium, gdzie dziewczyna uczyła się śpiewu. Podobno Fryderyk kochał Konstancję, a ona nie odwzajemniała jego uczuć. Jednak w dniu...

Dyskusje na temat: pamiętniki