• Informacje na temat:

  pamuk

Artykuły na temat: pamuk
 • Orhan Pamuk: Europa zapomniała o swoich wartościach

  ...​Wybitny turecki pisarz Orhan Pamuk oskarżył Unię Europejską o przymykanie oczu na łamanie praw człowieka i niszczenie państwa prawa w Turcji ze względu na jej udział w walce z Państwem Islamskim i kryzysem migracyjnym.

 • Turecki noblista Orhan Pamuk odwiedzi Polskę. Spotka się z czytelnikami w Warszawie i Krakowie

  Orhan Pamuk - popularny turecki pisarz, który w 2006 roku otrzymał literacką Nagrodę Nobla, w maju odwiedzi Polskę. Taką informację podał jego polski wydawca, Wydawnictwo Literackie.

 • Turecki pisarz, laureat literackiej Nagrody Nobla z 2006 roku Orhan Pamuk, w rzadkim wywiadzie dla prasy w niedzielę potępił atmosferę strachu w Turcji i naciski władz na wolność prasy.

 • Orhan Pamuk: W Turcji wszyscy się boją. To nie jest normalne

  Orhan Pamuk – znany turecki pisarz i laureat literackiej Nagrody Nobla z 2006 roku Orhan Pamuk w rozmowie z dziennikiem "Hurriyet" potępił atmosferę strachu w Turcji i naciski władz na wolność prasy. "Najgorszy jest strach. Stwierdzam, że wszyscy się boją, a to nie jest normalne. Swoboda wypowiedzi jest coraz bardziej ograniczana" – stwierdził prozaik.

 • Noblista Orhan Pamuk spotkał się w Krakowie z czytelnikami

  Laureat literackiej Nagrody Nobla, turecki pisarz Orhan Pamuk spotkał się w środę w Krakowie z czytelnikami. - Kiedy kończę pisać, nigdy nie jestem zadowolony z książki - mówił pisarz.

 • Do księgarń trafiło polskie tłumaczenie powieści "Czarna księga" tureckiego noblisty Orhana Pamuka. Opowiada ona o adwokacie wyruszającym na poszukiwanie swojej żony, która pewnego dnia opuściła ich dom.

 • Pisarz noblista Orhan Pamuk popiera demonstrantów

  Turecki pisarz Orhan Pamuk, laureat Literackiej Nagrody Nobla, poparł demonstrantów, którzy w wielu miastach Turcji od końca maja organizują antyrządowe akcje protestu - informuje wychodzący w Stambule dziennik "Hurriyet".

 • Pamuk o swoim przemówieniu

  Esej w starym, dobrym, europejskim stylu - tak Orhan Pamuk określa swoje przemówienie, które wygłosi po odebraniu literackiej Nagrody Nobla. 10 grudnia turecki pisarz odbierze wyróżnienie z rąk króla Szwecji - Karola XVI Gustawa.

 • Orhan Pamuk będzie gościem krakowskiego Festiwalu Conrada

  Turecki prozaik Orhan Pamuk, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury przyjedzie jesienią do Krakowa. Pisarz będzie gościem tegorocznej edycji Festiwalu Conrada, która odbędzie się w dniach 22-28 października.

 • Do księgarń trafiło polskie tłumaczenie powieści "Czarna księga" tureckiego noblisty Orhana Pamuka. Opowiada ona o adwokacie wyruszającym na poszukiwanie swojej żony, która pewnego dnia opuściła ich dom.

Zdjęcia na temat: pamuk
Dyskusje na temat: pamuk
 • Re: "Commentary": Żydzi czują się bezpieczniej na wschodzie Europy niż na zachodzie

  Jest jeszcze Orhan Pamuk, ale on nie ma po drodze z muzułmańskimi ekstremistami.

 • Re: Zamieszanie po słowach Donalda Tuska

  Ryzy Franek (ma na drugie Franc) sadzi sie na prezia. Twoje niedoczekanie funflu .

 • Re: Orhan Pamuk potępia atmosferę "strachu" w Turcji

  "...Orhan Pamuk, w rzadkim wywiadzie dla prasy w niedzielę potępił..." Jak wyglada gesty wywiad dla prasy? Zeby bylo jasne: to jest zapis oficjalnej noty Polskiej Agencji Prasowej? Jesli tak, to zapewne zapodala owa note "piep...aca polski rzad"-tak miala na transparencie, ale to bylo zanim dostala posade korespondentki PAP-Ala Qandil z PAP.

 • Re: ​Lech Wałęsa: Przepraszam szefa "S", pomyliłem jednostki

  "Solidarności" dziękujemy za dziadoPolskę, kraj Trzeciego Świata. Za drugi Meksyk w środku Europy. O take Polske my walczyli ! Wiwat, oklaski, kwiaty !!!

 • Re: Orhan Pamuk: Europa zapomniała o swoich wartościach

  Synek, naczytałeś się nieodpowieniej literatury i bredzisz. Tacy jak Ty i ten nieszczęsny Cenckiewicz, co próbuje pisać nową historię Polski nie mając zielonego pojecia o tamtych czasach, tworzycie wyssane z palca mity. Synuś, ja jeszcze żyję i jeszcze pamiętam jak stałem w kolejce, by kupić tetrowe pieluchy, by takim jak Ty owinąć nimi doopsko. Pewnie nawet nie wiesz , co to takiego tetrowa pielucha, więc zamknij swoją szanowną jadakę, bo gdyby nie to co się wtedy wydarzyło, to zamiast przy...

 • Re: Orhan Pamuk: Europa zapomniała o swoich wartościach

  Faktycznie młody jesteś i znasz tamte czasy tak, jak mój syn z opowieści, bo był za mały, żeby cokolwiek rozumieć. Jak dzisiaj zobaczę kolejkę za czymkolwiek, to mnie szlag trafia i wolę zrezygnować niż znowu stać za czymś. Do lekarza o pierwszej, drugiej w nocy do rejestracji. Za chlebem nierzadko po dwie trzy godziny. Pomarańcze (40zł/kg) i cytryny ( 30zł/kg) to ja tylko na święta Bożego Narodzenia jadłem, tylko na Sylwestra mogłeś kupić "Sowietskoje Igristoje" po 40zł za butelkę lub...

 • Re: Orhan Pamuk: Europa zapomniała o swoich wartościach

  Rzeczywiście za młody jesteś by mi mówić o komunie, która w Polsce rosła razem ze mną. Tylko, że ja jestem Polakiem z polskich rodziców zaś komuna w Polsce to był sowiecki bękart. Jeszcze starzy komuniści nie powymierali a już nowy pożyteczny idiota zaczyna agitować, bodajby tacy głupcy nigdy się nie rodzili...

 • Re: Orhan Pamuk: Europa zapomniała o swoich wartościach

  Jest tylko jeden sposób na to by Europa nie skończyła pod sztandarem z półksiężycem. Trzeba płodzic mnóstwo dzieci, i wychować je w duchu chrześcijańskim. Żadnej tolerancji dla lewactwa i liberałów. ..

 • Re: Orhan Pamuk: Europa zapomniała o swoich wartościach

  To lewacka polityka merkel i reszty tęczowej Europy doprowadziła do kryzysu migracyjnego,tych ludzi trzeba szybko zlikwidować bo to jest rak na ciele Europy.