• Informacje na temat:

  pamuk

Artykuły na temat: pamuk
 • Orhan Pamuk: Europa zapomniała o swoich wartościach

  ...​Wybitny turecki pisarz Orhan Pamuk oskarżył Unię Europejską o przymykanie oczu na łamanie praw człowieka i niszczenie państwa prawa w Turcji ze względu na jej udział w walce z Państwem Islamskim i kryzysem migracyjnym.

 • Turecki noblista Orhan Pamuk odwiedzi Polskę. Spotka się z czytelnikami w Warszawie i Krakowie

  Orhan Pamuk - popularny turecki pisarz, który w 2006 roku otrzymał literacką Nagrodę Nobla, w maju odwiedzi Polskę. Taką informację podał jego polski wydawca, Wydawnictwo Literackie.

 • Turecki pisarz, laureat literackiej Nagrody Nobla z 2006 roku Orhan Pamuk, w rzadkim wywiadzie dla prasy w niedzielę potępił atmosferę strachu w Turcji i naciski władz na wolność prasy.

 • Orhan Pamuk: W Turcji wszyscy się boją. To nie jest normalne

  Orhan Pamuk – znany turecki pisarz i laureat literackiej Nagrody Nobla z 2006 roku Orhan Pamuk w rozmowie z dziennikiem "Hurriyet" potępił atmosferę strachu w Turcji i naciski władz na wolność prasy. "Najgorszy jest strach. Stwierdzam, że wszyscy się boją, a to nie jest normalne. Swoboda wypowiedzi jest coraz bardziej ograniczana" – stwierdził prozaik.

 • Noblista Orhan Pamuk spotkał się w Krakowie z czytelnikami

  Laureat literackiej Nagrody Nobla, turecki pisarz Orhan Pamuk spotkał się w środę w Krakowie z czytelnikami. - Kiedy kończę pisać, nigdy nie jestem zadowolony z książki - mówił pisarz.

 • Do księgarń trafiło polskie tłumaczenie powieści "Czarna księga" tureckiego noblisty Orhana Pamuka. Opowiada ona o adwokacie wyruszającym na poszukiwanie swojej żony, która pewnego dnia opuściła ich dom.

 • Pisarz noblista Orhan Pamuk popiera demonstrantów

  Turecki pisarz Orhan Pamuk, laureat Literackiej Nagrody Nobla, poparł demonstrantów, którzy w wielu miastach Turcji od końca maja organizują antyrządowe akcje protestu - informuje wychodzący w Stambule dziennik "Hurriyet".

 • Pamuk o swoim przemówieniu

  Esej w starym, dobrym, europejskim stylu - tak Orhan Pamuk określa swoje przemówienie, które wygłosi po odebraniu literackiej Nagrody Nobla. 10 grudnia turecki pisarz odbierze wyróżnienie z rąk króla Szwecji - Karola XVI Gustawa.

 • Orhan Pamuk będzie gościem krakowskiego Festiwalu Conrada

  Turecki prozaik Orhan Pamuk, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury przyjedzie jesienią do Krakowa. Pisarz będzie gościem tegorocznej edycji Festiwalu Conrada, która odbędzie się w dniach 22-28 października.

 • Do księgarń trafiło polskie tłumaczenie powieści "Czarna księga" tureckiego noblisty Orhana Pamuka. Opowiada ona o adwokacie wyruszającym na poszukiwanie swojej żony, która pewnego dnia opuściła ich dom.

Zdjęcia na temat: pamuk
Dyskusje na temat: pamuk