• Informacje na temat:

  pancerni

Artykuły na temat: pancerni
 • Pancerni zdobędą twierdzę

  Na przełomie maja i czerwca br. miejscowa twierdza stanie się miejscem zlotu sympatyków "Czterech pancernych i psa".

 • Był Gustlikiem z "Czterech pancernych" i św. Piotrem. Dziś 90. urodziny Franciszka Pieczki

  ...18 stycznia 1928 roku w Godowie na Górnym Śląsku urodził się Franciszek Pieczka, jeden z najbardziej cenionych i lubianych polskich aktorów. Widzowie pamiętają go m.in. z serialu "Czterej pancerni i pies", gdzie grał Gustlika Jelenia. Z kolei w "Quo vadis" Jerzego Kawalerowicza wcielił się w rolę św. Piotra.

 • "Czterej pancerni" łączą mieszkańców

  Żagań udawał Lublin i Warszawę, zaś stara papiernia była wymarzonym miejscem do scen batalistycznych. "Czterej pancerni" łączą mieszkańców Żagania.

 • Adam Walaciński nie żyje. Był twórcą muzyki do "Czterech pancernych"

  W wieku 86 lat zmarł prof. Adam Walaciński, wybitny kompozytor i muzykolog – poinformowała Akademia Muzyczna w Krakowie, której był emerytowanym profesorem. Skomponował on m.in. muzykę do serialu „Czterej pancerni i pies” i filmu „Faraon”.

 • Pierwsze osiem odcinków kultowego serialu "Czterej pancerni i pies", któremu stuknęło w poniedziałek 45 lat, nakręcono w Żaganiu w Lubuskiem - powiedziała por. Joanna Nowakowska z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.

 • "Nie robię problemu z tego, że "Czterej pancerni" mają niewiele wspólnego z prawdą historyczną"

  ..."Mam świadomość, że i książka, i serial były robione dla dzieci. Nie robię wielkiego problemu z tego, że ten serial z prawdą historyczną ma niewiele wspólnego. Podstawowe fakty i wydarzenia są takie same. Przymanowski pozwolił sobie na dość dużą swobodę - do czego oczywiście miał prawo, bo napisał powieść, a nie książkę stricte historyczną" - tak o serialu "Czterej pancerni i pies" mówi Kacper...

 • Trwa przerzut do Polski amerykańskiej 1. Brygady Pancernej

  Amerykańska 1. Brygada Pancerna 1. Dywizji Kawalerii jest przerzucana do Polski - donosi defence24.pl. Według portalu, przerzut odbywa się w ramach operacji Atlantic Resolve, która stanowi wsparcie dla sojuszników na wschodniej flance NATO.

 • Trwa przerzut amerykańskiej 1. Brygady Pancernej 1. Dywizji Kawalerii do Polski. Odbywa się on w ramach operacji Atlantic Resolve, która stanowi wsparcie dla sojuszników na wschodniej flance - podał portal defence24.pl.

 • Szczątki dunkleosteusów - ogromnych, dewońskich ryb pancernych odkryto w miejscowości Płucki w gminie Łagów (Świętokrzyskie). To jeden z największych morskich drapieżników w historii życia na Ziemi - powiedział dr Piotr Szrek z Państwowego Instytutu Geologicznego-PIB.

 • Wenezuela: Wóz pancerny wjechał w demonstrantów

  Podczas starć między policją a zwolennikami opozycji w stolicy Wenezueli, Caracas, w tłum demonstrantów wjechał wóz pancerny. Co najmniej jedna osoba została ciężko ranna.

Zdjęcia na temat: pancerni
Wideo na temat: pancerni