• Informacje na temat:

  pancerz

Artykuły na temat: pancerz
 • Nie mają pancerza, ale mogą uratować życie

  "Mimo rozdania kilka miesięcy temu kamizelek odblaskowych uczniom podstawówek w gminie Bochnia, niewielu z nich można spotkać idących do szkoły lub wracających po lekcjach do domu z założoną kamizelką" - ubolewają policjanci...

 • Rosomaki będą miały polskie pancerze

  Rosomak z pancerzem wyprodukowanym w hucie Stalowa Wola pozytywnie przeszedł testy balistyczne - dowiedział się reporter RMF Marek Smółka. Do tej pory kołowe transportery opancerzone produkowane w Siemianowicach Śląskich miały korpusy wykonane ze szwedzkiej stali.

 • Za dwa tygodnie wszystkie Rosomaki polskiej armii w Afganstanie dostaną dodatkowe pancerze - zapowiedział minister obrony. Polacy mają 24 transportery opancerzone. Tydzień temu jeden z nich wytrzymał ostrzał, ale dodatkowy pancerz ma zabezpieczyć Rosomaki przed atakiem z broni większego kalibru.

 • Rosomaki będą miały polskie pancerze

  Rosomak z pancerzem wyprodukowanym w hucie Stalowa Wola pozytywnie przeszedł testy balistyczne - dowiedział się reporter RMF Marek Smółka. Do tej pory kołowe transportery opancerzone produkowane w Siemianowicach Śląskich miały korpusy wykonane ze szwedzkiej stali.

 • Szkliwo wymyśliły ryby. I wcale nie na zębach

  Szkliwo zębów, najtwardszy materiał naszego ciała, po raz pierwszy pojawiło się... u ryb, jednak nie na zębach, a na łuskach, tworzących ochronny pancerz. Takie doniesienia publikują w najnowszym numerze czasopisma "Nature" badacze z Uniwersytetu w Uppsali i Instytutu Paleontologii i Paleoantropologii w Pekinie. Wyniki ich badań wskazują, że natura najpierw wpadła na pomysł wzmocnienia z pomocą...

 • XIV Festiwal Słowian i Wikingów w Wolinie

  Hasło tegorocznej edycji to "Słowianie i wikingowie – wierzenia, obrzędy i zwyczaje". Uczestnicy z 30 krajów zjechali się do Wolina, by przeżyć "żywą lekcję historii" i zobaczyć, jakie zawody wykonywano, jakie potrawy spożywano, jak spędzano czas wolny oraz jak wyglądały i ile ważyły pancerze wojowników.

 • Rosomaki dostaną nowe pancerze w Stalowej Woli

  Po kilku latach prób wyjątkowo wytrzymałe blachy pancerne ze Stalowej Woli znalazły uznanie w oczach wojskowych specjalistów. Będą one teraz montowane w pancerzach kołowego transportera opancerzonego rosomak, a niedługo będą chronić polskich żołnierzy, m.in. w Afganistanie - pisze "Nasz Dziennik”.

 • Pajęczaki należące do rzędu roztoczy (znane jest ponad 800 gatunków). Jedne mają pancerz, inne są go pozbawione (miękkie - obrzeżkowate). Długość ciała dorosłych osobników wynosi od jednego do kilku milimetrów (po nassaniu się krwi są kilka razy większe).

 • Wojskowy samochód z pianki i drewna

  Armia USA zacznie wkrótce testować słynny samochód Humvee, który został wykonany z kompozytów składających się z drewna, włókna szklanego, pianek technicznych i węgla. Dzięki temu pojazd jest o ponad 400 kilogramów lżejszy od poprzednich wersji. Oznacza to, że można na nim umieścić o 400 kilogramów pancerza więcej niż dotychczas.

 • Tam na górze są pieniądze, tu na dole giną ludzie: Korespondencja Interii ze wschodniej Ukrainy

  Uniesione w górę w charakterystycznym geście dłonie nie pozostawiały wątpliwości – jadący na pancerzach transporterów ukraińscy żołnierze pewni byli zwycięstwa. Zmierzali z tym przekonaniem ku bitwie, która toczyła się kilka kilometrów dalej – w Debalcewe – a której odgłosy, zwłaszcza złowrogie dźwięki wydawane przez wyrzutnie Grad, słychać było niemal bez przerwy. Był koniec stycznia br...

Wideo na temat: pancerz
 • Schrony w Piekarach

  Na terenie Piekar Śląskich znajduje się kilka schronów. Stowarzyszenie Pro Fortalicium opiekuje się nimi. Niektóre udało się odrestaurować i udostępnić dla zwiedzających. Jednym z nich jest ciężki schron bojowy w Dąbrówce Wielkiej. Jest to obiekt dwukondygnacyjny. Zachowały się w nim oryginalne pancerze strzelnic.

 • Szturmowcy nad Moskwą. Gigantyczny mural z żołnierzami "Gwiezdnych wojen"

  Pojawią się oni w kolejnej części sagi "Gwiezdne Wojny", która już w grudniu wejdzie do kin. Chodzi o szturmowców, żołnierzy-klony w charakterystycznych białych pancerzach, nad powstaniem których pracuje również rosyjski artysta. Tylko, że na jednym z murali w Moskwie. Gigantycznych szturmowców Artur Kassak maluje za pomocą farby w spreju i podnośnika.

 • Odkryli potężny kanion na Grenlandii. Ma 750 km długości

  Pod lodowcem na Grenlandii kryje się ogromny kanion. Odkryli go naukowcy z uniwersytetu w Bristolu. Ma ok. 750 kilometrów długości, 10 szerokości, a miejscami głęboki jest na 800 metrów. Część danych o jego powierzchni dostarczyły satelity NASA, inne pozyskano z samolotów. Informacje o rzeźbie terenu pod lodowym pancerzem udało się zdobyć z kolei dzięki radarom. Badania trwały kilkadziesiąt lat

Dyskusje na temat: pancerz