• Informacje na temat:

  pandora

Artykuły na temat: pandora
 • ...ziemi, wymyślił plan, którego głównym elementem była puszka Pandory.  Imieniem Pandora nazwano przepiękną kobietą, którą Zeus polecił stworzyć Hefajstosowi. Atena nauczyła ją kobiecych rzemiosł, Afrodyta obdarzyła wdziękiem, a Hermes łagodny charakter i dar uwodzicielskiej mowy. Wręczono jej także skrywającą tajemniczą zawartość puszkę. Pandora tak przygotowana i wystrojona w złoto i kwiaty została...

 • Aborcyjna puszka Pandory

  Jest taka scena w jednym z filmów Felliniego - młody chłopiec klęczy przed konfesjonałem i spowiada się z grzechów. Ksiądz wypytuje o szczegóły: ile razy, z kim i jak długo. Młodzieniec grzecznie odpowiada. Potem stuk puk - znak krzyża i pocałunek w stułę - dziecko wstaje rozgrzeszone, a kapłan wyciąga rękę spod sutanny. Gdy mały znika w głębi kościoła, ksiądz podnosi dłoń i wącha paznokcie. Nie pamiętam tytułu tego filmu, pamiętam natomiast to obrzydzenie.

 • Rzuć okiem na... fotkę Pandory

  NASA opublikowała najnowsze, jedno z najlepszych do tej pory zdjęć księżyca Saturna, Pandory. Sonda Cassini wykonała je w minioną niedzielę podczas najbliższego w historii przelotu obok kosmicznej skały, przypominającej ziemniaka o rozmiarach 104 × 81 × 64 kilometrów. Sonda wykonała zdjęcie z pomocą swej wąskokatowej kamery z odległości nieco ponad 40 tysięcy kilometrów. Widać na nim wyraźnie dwa najwieksze kratery o srednicy około 30 kilometrów.

 • Co każe nam otwierać puszki Pandory?

  Ciekawość potrafi nas wpędzić w poważne kłopoty, mówimy czasem, że to pierwszy stopień do piekła, a mimo to często nie umiemy jej się oprzeć. Naukowcy z Chicago i Madison twierdzą, że odkryli mechanizm, który za tym stoi. Na łamach czasopisma "Psychological Science" piszą, że próbujemy za wszelką cenę zaspokoić naszą ciekawość, narażając się na nieprzyjemności, czy czasem nawet niebezpieczeństwo, bo nie znosimy stanu niepewności. Nawet jeśli ktoś ostrzega nas przed ryzykiem, chcemy ustalić,...

 • Premierowa "Skrzynk@Pandory"

  Już jutro o godzinie 21.00 na scenie letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim. odbędzie się polska prapremiera spektaklu "Skrzynk@Pandory" Jane Milmore i Billy'ego van Zandta. Sztukę w przekładzie Emilii Miłkowskiej wyreżyserował Adam Orzechowski.

 • Referenda dwa? Trzy? Cztery? Puszka Pandory została otwarta

  - Konstytucjonaliści zdają sobie sprawę, że referendum to woda na młyn populistów. W Polsce już została otwarta "puszka Pandory" - stwierdził w rozmowie z Interią prof. Jarosław Szymanek, specjalista w zakresie prawa konstytucyjnego. Pomysły na kolejne pytania referendalne zdają się mnożyć bez końca.

 • Mocne ostrzeżenie: Przebaczenie dla Rosji otworzy puszkę Pandory

  Jeżeli Zachód przebaczy Rosji aneksję Krymu, to otworzy puszkę Pandory - przestrzegał w piątek na Warsaw Security Forum ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca. Zachód nie ma scenariuszy dot. relacji z Rosją innych niż współpraca - krytykowali uczestnicy debaty.

 • Pokrzykiwanie o narodowej zdradzie, zaprzaństwie, braku honoru i odmawianie rywalom patriotyzmu, stały się ostatnio codziennością polskiej polityki. Rzucanie najtęższych oskarżeń przychodzi PiS-owi z zadziwiającą łatwością. Działacze na wyprzódki sieką rządzących słowem grubym i mocnym, przekraczając coraz częściej granicę przyzwoitości.

 • Za jednostronną, tendencyjną i krótkowzroczną uznał MSZ Białorusi środową rezolucję Parlamentu Europejskiego potępiającą m.in. ostatnie represje wobec mniejszości polskiej na Białorusi. PE ryzykuje otwarciem puszki Pandory - ostrzega komunikat resortu.

 • Rozstrzyganie, czy rzeź wołyńska była ludobójstwem wychodzi poza zakres kompetencji parlamentów Polski czy Ukrainy; nie otwierajmy puszki Pandory, nie zatruwajmy naszych wzajemnych relacji - mówił w środę w Warszawie pierwszy prezydent niepodległej Ukrainy Leonid Krawczuk.